Kokias priemones naudoti odai, kuri yra linkusi į spuogus?

Kokias priemones naudoti odai, kuri yra linkusi į spuogus?

Į spuogus linkusi oda yra labai reikli, todėl jos priežiūra yra didžiulis iššūkis. Atsikratyti spuogų sunku, bet įmanoma. Norint pašalinti pasikartojančius spuogus ir sugrąžinti odą į norimą būklę, vienas iš svarbiausių žingsnių – tinkamos kosmetikos pasirinkimas.

Spuogai dažniausiai užklumpa jaunus, bręstančius žmones, kurių organizmą išgyvena hormonų audra. Įdomu tai, kad pastaraisiais metais daugėja vyresnių nei 30 metų žmonių, kurie taip pat kenčia nuo šios būklės. Manoma, kad tam įtakos turi androgenai, kurie skatina riebalines liaukas intensyviau dirbti. Spuoguotos odos gydymas ir priežiūra nesiskiria priklausomai nuo amžiaus, galimas veiksnys gali būti lytis. Vyrų odos gydymui nuo spuogų gali prireikti šiek tiek kitokių priemonių nei moterų odai.

Spuoguotos odos priežiūra – kas jai geriausiai tinka?

Spuoguotos odos priežiūra yra pagrindinė pagalba gydant tokio tipo negalavimus. Jei tai daroma tinkamai, tai gali sumažinti spuogų atsiradimą. Kurie turite šią problemą tikrai žinote, kad šio tipo oda yra labai reikli. Žinoma, pirmas žingsnis, kurį turėtume žengti, yra įgyvendinti specialisto – dermatologo rekomenduotą gydymą. Priežiūra yra jos papildymas. Tačiau šių dviejų veiklų koreliacija yra svarbi. Negydomų spuogų, ypač sunkių spuogų, priežiūra namuose neturės įtakos. Savo ruožtu netinkama epidermio priežiūra, kuri gali tik pagilinti problemą, nepadės specializuotam gydymui. Tai netgi gali apsunkinti. Esant lengviems spuogams, vien tik tinkamai parinkta priežiūra gali būti vaisinga.

Kaip atsikratyti spuogų ir spuogų ant veido? Veiksminga priežiūra

Žmonės, kurių oda yra linkusi į spuogus, pirmiausia turėtų skirti kruopštų ir kasdieninį veido valymą. Svarbiausia yra užtikrinti, kad odos priežiūros etapai būtų kuo labiau pritaikyti prie odos poreikių, būtų atliekami sistemingai ir naudojant tinkamą kosmetiką, pvz kaip Purito.

Pagrindinis spoguotos odos priežiūros elementas yra riebalinių liaukų veiklos reguliavimas ir viršutinio epidermio sluoksnio šveitimas – negyvų ląstelių ir nešvarumų pašalinimas. Veidą plauti būtina ir ryte, ir vakare – kasdien, be išimties. Rytinė procedūra leis išvalyti epidermį nuo dulkių, riebalų pertekliaus ir per naktį paviršiuje likusių prakaito dalelių. Vakare prausiant veidą taip pat pašalinamas makiažas, vyrams per dieną nusėdę ant odos  nešvarumai.

Kitas spuoguotos odos priežiūros etapas – tonizavimas. Jo tikslas – atkurti epidermio hidrolipidų balansą, tinkamą pH lygį ir palaikyti mikrobiomą, t.y. naudingus mikroorganizmus, gyvenančius ant audinio. Tonizavimas rekomenduojamas visų tipų odai, tačiau probleminei ir į spuogus linkusiai odai tai yra absoliuti būtinybė. Be to, tai palengvins aktyvių ingredientų iš priežiūros kosmetikos įsisavinimą odos audiniuose.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų