Kokią naudą užtikrina reguliariai atliekama profesionali burnos higiena?

Kokią naudą užtikrina reguliariai atliekama profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena – odontologinė procedūra, kurios metu atliekamas dantų ir visos burnos ertmės valymas. Visi odontologai sutartinai tvirtina, jog ši procedūra yra raktas į gražią šypseną ir sveikus dantis. Taip pat visi gydytojai pacientams nuolat primena, jog ši procedūra privalo būti atliekama reguliariai, bent kartą ar du per metus, o kartais – ir žymiai dažniau. Kodėl ši procedūra yra tokia svarbi, ir, kodėl ją būtina atlikti taip dažnai?

Profesionalios burnos higienos svarba

Daugelis žmonių yra susidarę klaidingą nuomonę, kad reguliaraus dantų valymo ir tarpdančių priemonių naudojimo visiškai pakankamai pilnavertei burnos ertmės priežiūrai. Visgi, reikėtų suprasti, kad savarankiškai visų apnašų pašalinti beveik neįmanoma. Apnašos kaupiasi ne tik ant lengvai pasiekiamų dantų paviršių, bet ir vietose, kurių neįmanoma pasiekti dantų šepetėliu ar tarpdančių siūlu. Ilgainiui nenuvalytos minkštos apnašos virsta kietosiomis apnašomis, kitaip vadinamais dantų akmenimis, kuriuos pašalinti galima tik specialių įrankių pagalba. Būtent dėl šios priežasties visi odontologai pacientams visada primena, jog į burnos ertmės priežiūros rutiną būtina įtraukti reguliarias, profesionalios burnos higienos procedūras.

Profesionalus burnos ertmės valymas – prevencinė priemonė prieš rimtesnes dantų ligas

Burnos ertmėje galima aptikti milijonus skirtingų bakterijų. Vienos iš jų – visiškai nepavojingos, kitos, savo ruožtu, tikrai grėsmingos. Iš pirmo žvilgsnio visiškai nekenksmingos apnašos tikrai gali tapti pagrindine, įvairių dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastimi. Apnašas sudaro maisto likučių, bakterijų ir seilių derinys, tad apnašų kaupimosi išvengti beveik neįmanoma. Žinoma, kruopštus dantų valymas ir tarpdančių siūlo naudojimas tikrai sumažina apnašų kaupimo mastą. Visgi, nepašalintos apnašos anksčiau ar vėliau tampa dantų akmenimis, kurie gali sukelti dantenų ligas arba dantų ėduonį. Išilgai dantenų linijos susiformavusios apnašos dažnai tampa dantenų uždegimo išsivystymo priežastimi. Uždegimui progresuojant, jis gali pažeisti dantis palaikančius audinius, todėl atsiranda reali, dantų netekimo galimybė. Apsilankius pas burnos higienistą, efektyviai pašalinamos įsisenėjusios apnašos bei susiformavę dantų akmenys. Todėl tikrai galima teigti, jog profesionalus burnos ertmės valymas užkerta kelią itin rimtiems dantų pažeidimams bei pavojingoms dantenų ligoms.

Nauda, kurią užtikrina reguliariai atliekamas profesionalus dantų valymas

Reguliariai atliekama profesionali burnos ertmės higiena leidžia išvengti rimtesnių dantų pažeidimų bei, savaime suprantama, didesnių dantų gydymo išlaidų. Be to, ši procedūra tikrai pasitarnauja bendros burnos ertmės būklės labui. Visų pirma, ji padeda pašalinti nemalonų burnos kvapą. Taip pat ji leidžia džiaugtis švaria, nuo bakterijų ir kitų kenkėjų apsaugota burnos ertme. Ši procedūra pasitarnauja ir gražesnės šypsenos labui. Apnašos ar susiformavę dantų akmenys yra pastebimi plika akimi. Todėl dantys, ant kurių jau yra susiformavę dantų akmenys tikrai neatrodo estetiškai ar juolab gražiai. Po profesionalaus valymo dantys ir dantenos įgauna patrauklesnį įvaizdį. Be to, atliekant šią procedūrą efektyviai pasirūpinama ir visapusiška burnos ertmės dezinfekcija.

Profesionali burnos higiena  – didelių investicijų nereikalaujanti, tačiau itin naudinga procedūra, kuri tikrai teigiamai pasitarnauja tiek dantų, tiek visos burnos ertmės būklės labui. Jeigu norite efektyviai pasirūpinti savo dantimis, rekomenduojame šią procedūrą atlikti klinikoje Šypsenos Magija. Čia dirba puikūs burnos higienos specialistai, kurie ne tik kruopščiai ir atsakingai atlieka profesionalų burnos ertmės valymą, bet ir pasirūpina, kad pacientai procedūros metu jaustųsi tikrai komfortabiliai. Be to, šioje klinikoje visos odontologinės procedūros atliekamos ir itin racionaliomis kainomis, tad jeigu baiminatės didelių gydymo išlaidų – šioje klinikoje jų tikrai išvengsite.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų