„Sekundės“ nuotr.

Kasdienybė Lietuvoje keisis: naujos laisvalaikio ir pramogų taisyklės

Kasdienybė Lietuvoje keisis: naujos laisvalaikio ir pramogų taisyklės

Trečiadienį Vyriausybė apsisprendė dėl naujų apribojimų, valdant koronaviruso pandemiją Lietuvoje.

Platesnė registracija

Ekstremalios situacijos keitimo nutarimo projekte siūloma privalomai registruoti laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo ir kitų vietų lankytojus. Ir sprendimai dėl saugaus atstumo laikymosi lažybų punktuose.

Privaloma laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo ir kitų vietų lankytojų registracija, anot nutarimo pakeitimo projekto autorių padės geriau atsekti galimą kontaktų sąrašą.

„Siūlomas pakeitimas leis geriau užtikrinti pagrindinę infekcijos valdymo priemonę – kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą. Kaip rodo praktika, dėl nepakankamų priemonių labai sunku atsekti kontaktinius asmenis asmenų susibūrimo vietose, ypač baruose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose, pritraukiančiose didelius lankytojų srautus, kas lemia tiek ilgai trunkantį epidemiologinių tyrimų procesą, tiek ypač padidėjusį darbo krūvį tyrimus atliekantiems specialistams. Ši priemonė leis geriau identifikuoti infekcijos plitimo grandinę ir organizuoti epidemiologinių tyrimų procesą“, – nutarimo projekte aiškinamas šis sprendimas.

Taip pat nurodoma, kad lažybų ir totalizatorių punktuose turi būti taikomi operacijų vadovo taikomi asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones, siekiant, kad liga neplistų ir šiose vietose. Šie pakeitimai įsigaliotų spalio 26 dieną, kad verslas dar spėtų pasiruošti.

O nuo spalio 26 dienos, koronavirusui plintant šalies ugdymo įstaigose, Vyriausybė trečiadienį pritarė šalies mokykloms pratęsti kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas dirbant iš namų, sako Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ir atgal į mokyklas grįžti lapkričio 9 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų