Kai širdys plaka vienu ritmu

Kai širdys plaka vienu ritmu

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Arena nusidažo vyšnine spalva, į viršų kyla šalikai su panevėžiečiams brangiu vardu „Lietkabelis“, griaudi būgnai, aidi plojimai, širdys plaka vienu ritmu, o kūnais bėgioja šiurpuliukai. Kas vienija kiekvienas rungtynes tą patį jausmą išgyvenančius kelis šimtus panevėžiečių? Atsakymas: sunkiai pamatuojama meilė krepšiniui ir savo miesto komandai.

Aurimas Urbonas, Rima Sokaitė, Vaidas Aidukas, Andrius Bakanas ir Virginijus Kvedaras – reprezentacinės Panevėžio krepšinio komandos „7bet-Lietkabelis“ sirgalius vienijančios asociacijos valdybos nariai.

Dar kitaip jie – „X Sector“ aistruoliai, be kurių neįsivaizduojamos nė vienos rungtynės. Jie – žmonės, kartu su dar kone trimis šimtais sirgalių Panevėžyje kuriantys tikrą krepšinio šventę.

Krepšinis genuose

„X Sector“ asociacijos vadovas A. Urbonas juokiasi, jog išties jo meilė „Lietkabelio“ komandai prasidėjo nuo visiško jos nuopuolio.

Aurimas buvo dar vaikas, kai miesto ekipa glūdėjo turnyro lentelės dugne, o vienintelė komanda, kurios pavadinimą visi garsiai skandavo, buvo Kauno „Žalgiris“.

Ir vaikino kambario sienos paauglystėje margavo nukabinėtos „Žalgirio“ krepšininkų plakatais.

Tačiau 2016 metais įvyko proveržis – „Lietkabelis“ su trenksmu turnyro lentelėje pakilo iš apačios į viršų.

„Iki tol į rungtynes Panevėžio arenoje nueidavome tik kai atvažiuodavo Vilniaus „Rytas“ ar Kauno „Žalgiris“. Bet kai pamatėme, kad klubo vadovybė galiausiai susimąstė, kaip atgaivinti miesto komandą, prasidėjo ir mūsų, Panevėžio krepšinio fanų, judėjimas“, – pasakoja A. Urbonas.

Varžybose aistruoliai pasirodydavo vis dažniau ir jų ratas plėtėsi. Kaip sako Aurimas, atsirado ugnelė palaikyti komanda.

Taip susikūrė nemenka Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio aistruolių armija.

Laikui bėgant fanų vertybės išsiskyrė ir šie skilo į dvi dalis.

Susikūrusi nauja asociacija „X Sector“ šiandien vienija beveik tris šimtus „Lietkabelio“ gerbėjų.

„Pradžioje buvo labai daug nervų, labai daug įtampos – ar kas norės prie mūsų jungtis, bet dabar matome, jog buvo verta. Vietos 104-ajame fanų sektoriuje mums jau nebeužtenka, o išvykoms autobusą užpildome vos per valandą“, – šypsosi A. Urbonas.

Andrius Bakanas, Virginijus Kvedaras, Rima Sokaitė, Vaidas Aidukas ir Aurimas Urbonas – „X Sector“ aistruoliai, be kurių neįsivaizduojamos nė vienos „Lietkabelio“ rungtynės. Jie – žmonės, kartu su dar kone trimis šimtais gerbėjų Panevėžyje kuriantys tikrą krepšinio šventę. R. Radvilos nuotrauka

Abipusė simpatija

Susibūrę iki tol nepažįstami žmonės viską darė taip, kaip išmanė – vardan mylimos komandos ir ištikimų jos gerbėjų.

„Aš dirbu darbą, kur kiek padarysi – tiek ir gausi. Tuo „X Sector“ kūrimosi periodu mano pajamos krito 90 laipsnių žemyn. Darbui laiko apskritai nebeliko. Bet dabar traukinys pajudėjo – ir jis važiuoja“, – džiaugiasi asociacijos vadovas A. Urbonas.

Jis juokiasi prisiminęs, jog į pirmąsias rungtynes po sirgalių skilimo ėjo lyg namų darbų nepadaręs pirmokėlis.

Netgi rodėsi, kad mylimos komandos pavadinimą iš to jaudulio beskanduodamas suklys. Tačiau jau nuo pirmųjų akimirkų arenoje pavyko sukurti tokią atmosferą, kurios pavydėtų didžiausias minias sirgalių sutraukiantys krepšinio klubai.

„Išties dabar jaučiamės užsitarnavę pagarbą ir iš klubo, ir iš miestiečių, ir iš rėmėjų“, – į pokalbį įsiterpia vienas iš šios aistruolių armijos V. Kvedaras.

O tai įrodo ir „7bet-Lietkabelis“ stratego Nenado Čanako žodžiai: „Kaip visada sakau, krepšinyje svarbiausia ne rezultatas, svarbiausia – sirgaliai. Panevėžyje matau, kiek žmonių vilki komandos atributiką, kiek jų mus palaiko. Mums labai smagu juos turėti šalia. Jie mums labai padeda“, – duoklę gerbėjams ne kartą atidavė N. Čanakas.

O gražių žodžių tiek treneriui, tiek žaidėjams negaili ir „X Sector“ aistruoliai.

Paklausti, kokie gi yra tie „7bet-Lietkabelis“ žaidėjai už aikštelės ribų, sirgaliai vieningai sutaria: Gabrielius Maldūnas turbūt yra vienas šilčiausių krepšininkų Lietuvoje.

„Gabas labai paprastas, draugiškas žmogus. Mums, fanams, visa komanda yra nuostabi – nuostabūs žaidėjai, nuostabus treneris, klubo vadovybė. Nė apie vieną negalėčiau pasakyti nė vieno blogo žodžio. Kaip pats klubas ne kartą pabrėžė, čia nežiūrima, ar tu geriausias metikas, ar tu pats geriausias gynėjas. Pirmoje vietoje visada yra žmogus“, – sako A. Urbonas.

P. Židonio nuotr.

Gera daryti gera

„X Sector“ krepšinio fanus vienija ne tik meilė krepšiniui, bet ir geri darbai.

„Asociaciją kūrėme su mintimi, kad mūsų yra daug, todėl turime tuo naudotis. „X Sector“ nėra vien krepšinis. Tokia didžiulė grupė žmonių gali padaryti dar didesnių darbų“, – mano A. Urbonas.

Prieš Velykas „7bet-Lietkabelio“ gerbėjams nė paros neprireikė surinkti pinigų ir nupirkti lovą su spinta sunkiai besiverčiančiai šeimai. Jai aistruoliai atvežė ir dar vieną ypatingą dovaną – krepšinio kamuolį su visų „7bet- Lietkabelio“ komandos žaidėjų parašais.

„X Sector“ sirgalių gerumu įsitikino ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos keturkojai gyventojai, apdovanoti pašaru ir kitais gerais dalykais.

„X Sector“ aistruoliai vis garsiau pasvajoja Panevėžį paversti tikra krepšinio sostine ir kiekviename daugiabučio kieme atnaujinti krepšinio lankus, tinklelį ar lentą.

„Ne tik tie, kurie turi milijonus, ir ne tik tie, kurie milžinais vadinami, daro gera kitiems“, – rašė M. K. Čiurlionis. Neturime milijonų ir milžinais mūsų niekas nevadina, bet gerus darbus darome nuolatos, nes tai beprotiškai gera“, – sako „X Sector“ nariai.

Dar ne taip seniai jie sulaukė „Maisto banko“ pagalbos skambučio. Nė nedvejodami išskubėjo padėti. Rezultatas – 3,5 tonos skurstantiems skirtų daržovių iš didmaišių operatyviai sugulė į mažus maišus.

„Kai asociacija pradėjo gyvuoti, pradėjo pildyti savo veiklų suvestinę. Nesumeluosiu, jau prirašyti trys A4 formato lapai, nors skaičiuojame dar tik penkis mėnesius“, – pasakoja vienas aktyviausių sirgalių V. Aidukas.

„X Sector“ asociacijos nariai – ir gyvas pilietiškumo pavyzdys. Kovo 11-ąja būrys jų dalyvavo ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotame bėgime, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Viena prasmingiausių asociacijos narių misijų – nuolatinė neatlygintina kraujo donorystė.

Sirgaliai stengiasi kartu iki paskutinio teisėjų švilpuko palaikyti ir įkvėpti kovai ne tik „7bet-Lietkabelio“ komandą, bet ir Panevėžio mergaičių bei moterų krepšinio komandas.

„Kažkas man yra pasakęs: „Jūs – ne fanai, jūs – miesto reiškinys“, – šypsosi „X Sector“ valdybos narė R. Sokaitė.

Kuria bendrystę

R. Sokaitė, švelniai „X Sector“ vyrų vadinama tiesiog Rimute, rūpinasi ir pačių „7bet-Lietkabelis“ komandos gerbėjų užimtumu. Kai šie nešturmuoja arenų, mielai dalyvauja edukacijose, susitikimuose: neseniai lankėsi žirgyne, lipdė iš molio, turbūt visi pirmą kartą lankėsi kalvėje.

„Nuo vienų rungtynių iki kitų mes vienas kito, galima sakyti, nematome. Natūralu, pasiilgstame. Ką daryti, kad susitiktume? Užuot banaliai sėdėję kavinėje, kur nors važiuojame, bendraujame, būname kartu. Visos šios veiklos mus, kaip bendruomenę, labai suvienijo“, – pažymi Rima.

O kuris krepšinio gerbėjas nemėgsta pavarinėti kamuolio?

„X Sector“ aistruoliai ir patys renkasi į salę patikrinti rankos taiklumo.

Sutuoktiniai Valentas ir Reda Karaliūnai – patys tikriausi „7bet-Lietkabelio“ aistruolių ambasadoriai. Asmeninio archyvo nuotrauka

Vieningi kaip kumštis

Nors asociacija „X Sector“ vienija labai daug skirtingų žmonių, kartu praleidžiančių daugybę laiko, trinties tarp jų nematyti. Jie drauge karštai palaiko komandą namų aikštelėje, apsiginklavę klubo atributika paskui komandą autobusu ištikimai rieda į rungtynes išvykose.

„Pagrindinė asociacijos idėja yra glaudžios bendruomenės kūrimas. Bendruomenės – kaip šeimos. Mes ne tik palaikome savo komandą krepšinio aikštelėje, bet mus visus jungia ir bendros veiklos. Bet prievartos kažką daryti niekada nėra. Žmogus laisvas rinktis, ar jis nori, ar jam patinka, ar jam to reikia“, – sako V. Kvedaras.

Jam pritaria ir A. Bakanas.

„Mes ir valdyboje esame susirinkę labai skirtingi žmonės, visi skirtingai mąstome, turime savo nuomonę. Galbūt dėl to pavyksta kiekvienam atstovauti atskiras grupeles iš to didžiulio būrio fanų“, – svarsto Andrius. – Aš pats gal noriu mažiau visur dalyvauti, daugiau užsiimti fizine veikla. Kitas galbūt nori daugiau dalyvauti ir pamatyti. Atstovaujame visas nuomones ir grupes“, – sako A. Bakanas.

Iki „X Sector“ gimimo tiek Rima, tiek Aurimas, tiek Andrius, tiek Vaidas ir Virginijus nė nebuvo pažįstami. Juos sujungė būtent meilė „7bet-Lietkabelio“ komandai.

Tačiau dabar atrodo, lyg būtų geriausi bičiuliai.

Anot V. Aiduko, sutarti lengva, nes jie vienas kitu pasitiki ir leidžia daryti, ką kiekvienas moka geriausiai.

„Esame penki valdybos nariai ir dar turime grupę žmonių, kuri nuolatos kažką daro fanų labui – kas rūpinasi bilietais į rungtynes, kas registruoja žmones, kas sužymi, kas organizuoja kelionę autobusu, kas atsakingas už reklamą, kas bendrauja su klubo vadovybe. Šitas darbas yra tarsi antrasis po pagrindinio“, – sako Vaidas.

104-ojo sektoriaus, kuriame renkasi ištikimiausi „Lietkabelio“ mylėtojai, dvasią reikia pajusti pačiam. Tai žodžiais sunkiai nupasakojama.

Moteris su būgnu

Su „X Sector“ pavadinimu siejami išties ypatingi ir atsidavę žmonės. Viena tokių yra Raimonda – turbūt vienintelė moteris Lietuvoje, per rungtynes mušanti būgną.

„Jūs turit būgnininkę?!“, „Rimtai, pas jus moteris muša būgną?“ Tokių ir panašių klausimų „7bet-Lietkabelio“ gerbėjai sulaukia nuolat. Kaip ir reakcijų: vieni žavisi, kiti stebisi.

„Taip, mes turime būgnininkę! Esame, ko gero, vieninteliai krepšinio fanai Lietuvoje, turintys moterį būgnininkę“, – šypsosi Rima.

Nedidukė, smulkutė Raimonda per kiekvienas tiek išvykos, tiek namų rungtynes kartu su vyrukais ima būgną į rankas ir drebina arenų sienas.

Raimonda niekada net nebūtų pagalvojusi, jog taps „7bet-Lietkabelio“ gerbėja – tuo labiau būgnininke. Kartą ji nuvyko į rungtynes, kuriose žaidė Panevėžio komanda, ir suprato, jog be krepšinio jau niekaip.

Būgnas Raimondos rankose atsirado irgi atsitiktinai. Tiesiog vienose rungtynėse neatsirado norinčių jį mušti – paimti galingą instrumentą į rankas ir keturis rungtynių kėlinius su juo gerokai padirbėti išdrįstų ne kiekvienas. Iniciatyvos teko imtis Raimondai. Ir štai jau antri metai ji muša būgną su tokiu užsidegimu, kurio daugelis pavydi.

Moteris ugnis, užsispyrusi Raimonda yra puikus pavyzdys savo 8-metei dukrai Lukai, kuri, kaip ir mama, nepraleidžia nė vienų „7bet-Lietkabelis“ rungtynių.

Už iniciatyvumą, meilę krepšiniui, už aktyvią veiklą asociacijoje Raimonda apdovanota kovo mėnesio „X SECTOR“ žvaigžde.

Raimonda – vienintelė moteris Lietuvoje, varžybų metu mušanti būgną. P. Židonio nuotr.

Gyvena komanda

Sutuoktiniai Valentas ir Reda Karaliūnai – patys tikriausi „7bet-Lietkabelio“ aistruolių ambasadoriai. Taip atsidavusių komandai žmonių Lietuvoje turbūt nė su žiburiu nerastum.

Turbūt ne vienas panevėžietis pastebėjo „Lietkabelio“ spalvomis ir atributika apklijuotą prie arenos stoviniuojantį ar gatvėmis riedantį automobilį. Jis – šių krepšinio mylėtojų sutuoktinių.

Jie netgi pasisiuvo komandos spalvų drabužius. Reda turi suknelę – viena jos pusė vyšninės, kita – baltos spalvos. Švarkas, megztiniai, džemperiai, marškinėliai, kepurės, sijonai – viskas vienų spalvų. Jų netgi tatuiruotės vienodos – Visi už Lietkabelį. O ir velykinius kiaušinius Reda su Valentu dažė „Lietkabelio“ spalvomis.

Panevėžiečiai, patinka rungtynes stebėti aktyviai ir palaikyti savo miesto komandą karštai? Junkitės prie 104-ojo sektoriaus! Užkurkime gerą vakarėlį kartu su „X Sector“ Panevėžio „Lietkabelio“ fanais. Tapkime šeštuoju žaidėju, kuris padės komandai kiekvienose rungtynėse.

„X Sector“ fanai laukia JŪSŲ!

Norintiems jungtis prie Panevėžio krepšinio komandos aistruolių, tereikia spustelėti nuorodą ir susisiekti su asociacija.

Išskirtinė autografų kolekcija

„Lietkabelio“ mylėtojus vienijančios asociacijos valdybai priklausantis V. Aidukas – nuo vaikystės aistringas krepšinio sirgalius. Tėtis visai mažiuką vesdavosi stebėti krepšinio rungtynių senuosiuose Panevėžio sporto rūmuose.

„Visą gyvenimą esu sportiškas. Domiuosi ir dviračių sportu, ir bėgimu. Bet esu ir didžiulis krepšinio fanas. Esu buvęs ir Amerikoje, stebėjau NBA varžybas“, – pasakoja Vaidas.

Iš tos didžiulės meilės krepšiniui gimė ir unikali V. Aiduko kolekcija. Dar 2010 m. jis ant XXL dydžio marškinėlių pradėjo rinkti LKL žaidėjų, trenerių, asistentų, teisėjų, personalo ir kitų krepšinio pasaulio žmonių parašus.

Per keturiolika metų surinkta šimtai parašų. Pradedant jau buvusiais legendiniais, baigiant praktiškai visų laikų Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkais.

Žydrūnas Urbonas, Robertas Giedraitis, Antanas Sireika, Simas Jasaitis, Darius Maskoliūnas, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Tomas Delininkaitis, Martynas Pocius, Tadas Klimavčius, Martynas Gesevičius, Artūras Jomantas, Jonas Valančiūnas, Saulius Štombergas, Robertas Javtokas, Linas Kunigėlis, Gintaras Krapikas, Valdemaras Chomičius, Donatas Motiejūnas, Linas Kleiza, Arvydas Sabonis – tai vos keletas išskirtinius geltonus marškinėlius iš abiejų pusių puošiančių krepšinio meistrų autografų.

„Kuo aukštesnio lygio krepšininkas – tuo jis paprastesnis, – ne kartą įsitikino V. Aidukas. – Prieisi, paprašysi, maloniai pasirašys ir dar pakalbės.“

Treneris A. Sireika, anot Vaido, buvo tas, kuris netgi pamokė, kaip iš tikrųjų reikia pasirašyti ant marškinėlių.

„Buvo tokių, kurie pasideda ant grindų, ant šlaunies ar dar kur. O Sereika sako: „Žiūrėk, tu turi labai daug gerų parašų. Aš tau parodysiu, kaip reikia juos rinkti. Tu laikai du kampus, krepšininkas laiko vieną kampą, o su kita ranka pasirašo. Matai, kaip paprasta.“ Paplojo man per petį ir palinkėjo sėkmės toliau renkant parašus“, – trenerio pamokas prisimena V. Aidukas.

Turi savo Maironį

„Pirmyn „Lietkabeli“, nukalt bet ką gali!“ „Aš labai myliu, aš labai myliu, aš labai myliu „Lietkabelį“!“

Turbūt daugeliui arenoje girdint net šešių būgnų gausmą ir dar garsiau už juos skambančias skanduotes kyla klausimas: kas jas kuria?

„Maironis. Mūsų Maironis“, – juoku prapliumpa „xsectoriečiai“.

Išties šis darbas patikėtas asociacijos vadovui A. Urbonui.

„Turbūt 80 procentų skanduočių mano parašytos, – skaičiuoja Aurimas. – Sėdžiu namuose ar važiuoju automobiliu ir bam – šauna į galvą kokia mintis ar melodija užkabina. Reikia eilutę užrašyti, sudėlioti. Galbūt kas turi kokių idėjų? Siųskit, apgalvosime, pridėsime, pakoreguosime, sukursime ir galėsime skanduoti kartu“, – kviečia įsitraukti Aurimas.

Anot A. Urbono, žmonės, prisijungę prie „X Sector“, išties jaučia laisvę – kurti, dalytis idėjomis.

„Pas mus tikrai linksma. Krepšinis jau nėra tik krepšinis, bet šventė, kurioje šokame, dainuojame, į kitus miestus nuvažiavę visą laiką stojame į eiseną, kyla dūmai, fejerverkai, skamba skanduotės. Ir tai žmones traukia“, – pasakoja A. Urbonas.

Nuo vaikų iki senjorų

Lietuva nėra labai didelė, nėra joje ir daugybės krepšinio klubų. Visgi A. Urbonas pažymi, kad kiekvienas miestas ir jo klubo krepšinio gerbėjai be galo skirtingi.

Panevėžys išsiskiria tuo, jog meile oranžiniam kamuoliui dega įvairiausio amžiaus žmonės – nuo vos išlipusių iš lopšio iki senjorų. Mažiausiam – dveji metukai, vyriausiai – 76-eri.

„Dažnai mus ir išskiria kaip unikalius tuo, kad mes esame šeimyniškiausi fanai visoje Lietuvoje. Pas mus daug vaikų, kurie nepraleidžia nė vienų rungtynių. Jeigu į fanų gretas įstojo vyras, mes jau žinome, kad po mėnesio ar dviejų iš paskos ateis ir žmona, ir vaikai“, – juokiasi Aurimas.

Šeimyniškiausių sirgalių titulas ypač džiugina Andrių Bakaną. Anot jo, tai įrodo, jog jie visi drauge prisideda prie naujosios krepšinio gerbėjų kartos augimo.

Pačiam Andriui anksčiau krepšinis buvo nė motais. Tiesą pasakius, jis nė nesilankydavo jokiose rungtynėse. Bet likimas sudėliojo taip, jog dabar A. Bakanas neįsivaizduoja savęs ne sirgaliumi.

„Man tai tapo dar viena veikla gyvenime, kuri padeda atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, o galiausiai ir leido atrasti save. Ta atmosfera, buvimas su žmonėmis, bendros veiklos visus labai suartina“, – sako Andrius.

Užkurti šventę

104-ojo sektoriaus, kuriame renkasi ištikimiausi „Lietkabelio“ mylėtojai, dvasią reikia pajusti pačiam. Tai žodžiais sunkiai nupasakojama.

„X Sector“ aistruolio vizija – žmogus, kuris myli krepšinį, nepaisant jo amžiaus. Kuris 104-ąjame arenos sektoriuje užkurs tokį vakarėlį, kurio visi nepamirš ilgai. Kuris gyvena krepšiniu ir mintinai moka visas fanų skanduotes. Tokiu gali tapti kiekvienas to norintis panevėžietis.

„Tikras fanas yra tas, kuris širdy dega „Lietkabelio“ spalvomis“, – tvirtina „xsectoriečiai“.

V. Aidukas įsitikinęs: tikras aistruolis turi būti toks, kuris net komandai apmaudžiai pralaimint liks ištikimu šeštuoju žaidėju.

„Komanda laimi – esi fanas. Pralaimi – turi būti du kartus didesnis fanas. Komanda mato mūsų palaikymą, jie žino, kad mes visada šalia, ir jiems gera, jog mūsų tiek daug“, – sako Vaidas.

„Kartais sulaukiame piktų replikų iš panevėžiečių: ko jūs čia džiaugiatės? Kam jūs plojate? Matot, jūsų komanda pralaimi. Bet mes vis tiek geros nuotaikos, nes mes mylim krepšinį, mylim „Lietkabelį“. Mūsų darbas ir pareiga juos palaikyti“, – pritaria A. Urbonas.

Ir visai nesvarbu, ar rungtynės aplaistytos pergalės, ar skaudaus pralaimėjimo ašaromis, „X Sector“ aistruoliai visuomet pasiruošę krepšininkus pasitikti garsiais plojimais.

Ovacijos ir skanduotės aidi tol, kol areną palieka paskutinis žmogus.

Paklausti, kurios sezono rungtynės sukėlė daugiausia emocijų, „xsectoriečiai“ vieningi: „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynės su Klaipėdos „Neptūnu“ dėl kelialapio į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą. O po laimėtų rungtynių prieš Vilniaus „Rytą“ aistruoliams ir ašaros riedėjo, ir džiaugsmas tryško.

Komentarai

  • Eilininė Alkoholiku asociacija. Gėda panevėžio miestui.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų