JAV ir Kanados karinis centras jau 68 metus „seka“ Kalėdų Senelį

JAV ir Kanados karinis centras jau 68 metus „seka“ Kalėdų Senelį

Jungtinė JAV ir Kanados karinė stebėjimų agentūra šiais metais tęsė savo dešimtmečiais gyvuojančią šventinę tradiciją sekti Kalėdų Senelio buvimo vietą, kad padėtų viso pasaulio vaikams sužinoti, kada elnių traukiamomis ir dovanų pilnomis rogėmis jis atvyks ir į jų miestą.

Trimačiame interaktyviame tinklalapyje www.noradsanta.org galima stebėti įsivaizduojamą Kalėdų Senelio kelionę po visą pasaulį, o paspaudus ant atitinkamo miesto – daugiau apie jį sužinoti.

Šiaurės Amerikos aviacijos ir kosmoso gynybos vadovybė (NORAD) savo Kalėdų Senelio sekimo priemonę pristatė dar 1955 m., kai vienas Kolorado valstijos dienraštis išspausdino telefono numerį, kuriuo vaikai galėjo paskambinti Kalėdų Seneliui, tačiau per klaidą nukreipė juos į kariuomenės vadavietę.

Nenorėdamas nuvilti mažylių, tuometinis NORAD operacijų vadas pulkininkas Harris Shoupas nurodė savo pavaldiniams radaruose stebėti Kalėdų Senelio buvimo vietą ir pranešti apie ją vaikams.

Skleisdama šventinę dvasią, NORAD nepamiršta ir aviacijos ir kosmoso bei jūrų kontrolės ir perspėjimų operacijų, be kita ko, stebėdama, ar Šiaurės Korėja nevykdo naujų raketų paleidimų – gali būtų, kad apie tai šiais metais reikėjo pagalvoti iš Kalėdų Seneliui, mat paskutinis tarpkontinentinės balistinės raketos bandymas įvyko vos prieš keletą dienų.

Po šešiasdešimt aštuonerių metų NORAD toliau tęsė savo tradiciją, Kolorado valstijoje esančioje buveinėje įkurdama laikiną skambučių centrą atsakyti į svarbiausius vaikų klausimus.

Feisbuke paskelbtoje nuotraukoje matyti eilės į skambučius atsiliepiančių uniformuotų ar kalėdines kepuraites dėvinčių žmonių.

Šiais metais kalėdinėje operacijoje dalyvavo ir aukščiausiojo lygio JAV pareigūnai – prezidentas Joe Bidenas ir jo žmona Jill Biden.

„Šį vakarą kartu su visos šalies vaikais ir jų šeimomis Kalėdų Senelį Šiaurės Amerikos aviacijos ir kosmoso gynybos vadovybės buveinėje sekė ir prezidentas bei pirmoji ponia“, – rašoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

Sekmadienio rytą sekimo trumpam programa išsijungė ir vaikai Ramiojo Vandenyno regione kurį laiką negalėjo matyti tikslios Kalėdų Senelio buvimo vietos.

„Ei, #Seneliopėdsekiai! Gali būti, kad mūsų sekimo žemėlapis patyrė techninių nesklandumų, bet #Senelis yra pakeliui! Dabar jis skrenda į Fidžį!“, – rašoma sekimo programą prižiūrinčios grupės feisbuko paskyroje. Dar po valandos buvo pranešta, kad problema pašalinta.

Anot NORAD, savo kelionę Kalėdų Senelis pradėjo kosmose – aplink Žemę skriejančioje tarptautinėje kosminėje stotyje.

Elnių tempiamas roges taip pat buvo galima matyti skrendant virš Izraelio ir Gazos, zigzagais skriejant virš Afrikos ir netgi Palmerio stotyje – Antarktidoje esančiame mokslinių tyrimų centre.

Po to Kalėdų Senelis per Pietų Ameriką pasuko link Jungtinių Valstijų, kas sekundę pažerdamas po beveik 100 000 dovanų.

Maždaug 22:00 val. vietos laiku (03:00 val. Grinvičo laiku) buvo galima matyti, kad Kalėdų Senelis įskrenda į JAV oro erdvę netolo Fort Loderdeilo Floridoje, iš kur jis tęsė kelionę po šalį, visame pasaulyje jau išdalinęs beveik 5,5 milijardo dovanų ir nė neketindamas sustoti.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų