P. Židonio nuotr.

Istorinis pastatas jau traukia vandalus

Istorinis pastatas jau traukia vandalus

Išskirtinis Panevėžyje, dar tarpukariu statytas, prieš keletą metų vienos miesto įmonės nupirktas buvęs banko pastatas Respublikos gatvėje tebelaukia savo valandos.

Kol savininkai svarsto, ką veikti su vienu vertingiausių Aukštaitijos sostinės statinių, savo darbo jau imasi vandalai ir laikas.

Pastatą juosianti betoninė tvora išpaišyta svastikos ženklais, praeivių dėmesį atkreipė ir jau kelios dienos atviras langas antrajame aukšte, o angokraščiuose matyti nubyrėjusio tinko žymės.

Architektūriniu požiūriu vienas vertingiausių Panevėžyje tarpukario laikotarpio pastatų į naujas rankas perėjo prieš trejus metus.

Už išskirtinį kultūros paveldo objektą, kurio skliautus puošia skulptoriaus Juozo Zikaro sukurtieji įspūdingieji atlantai, tuometis šeimininkas „Luminor“ bankas prašė 354 tūkst. eurų. Kiek už šį pirkinį paklojo naujieji savininkai – Panevėžyje veikianti laidų gamintoja, bendrovė „Lietkabelis“, neatskleidžiama. Kadangi pastatas turi saugotinų kultūros paveldo detalių, būsimajam pirkėjui buvo keliami reikalavimai tas vertybes išsaugoti.

Po šio sandėrio „Lietkabelio“ generalinis direktorius ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas žadėjo jau po pusmečio, dar vėliau – po metų pasidalyti istorinio pastato įveiklinimo idėjomis ir su visuomene.

„Turime planų, bet kol kas jų nenorime skelbti. Atlantų tikrai nenugriausime. Kaip ir negaminsime ir nepardavinėsime šitame pastate laidų“, – 2020-ųjų rudenį „Lietkabeliui“ įsigijus buvusį banką juokavo S. Gailiūnas.

Visgi vienas reikšmingiausių miesto statinių iki šiol tebelaukia savo atgimimo.

Visą straipsnį skaitykite spalio 18 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų