313 Architects nuotr

Gautas leidimas Panevėžyje statyti prekybos parką

Gautas leidimas Panevėžyje statyti prekybos parką

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Homa Group“ gavo leidimą Panevėžyje statyti naują prekybos parką.

Šiaurinėje miesto dalyje tokio pastato dar nebuvo. Parke bus įrengtos prekybos, paslaugų bei pramogų vietos.
Architektų biuras „313 Architects“ Smėlynės g. 85 iškilsiančiam pastatui parengė projektą, kurio statybos prasidės kitų metų kovą, o pabaiga numatoma 2025-ųjų trečio ketvirčio pradžioje.
„Homa Group“ šiam objektui skirs 14 mln. eurų vien per pirmąjį etapą. 5,87 hektarų ploto sklype planuojami du 7 tūkst. kv. m ir 1900 kv. m ploto prekybos pastatai. Per antrąjį etapą planuojama pastatyti dar vieną – 1900 kv. m ploto objektą.
„Homa Group“ vykdančioji direktorė Jurgita Kveselaitė sako, kad pastaruoju metu vis daugiau verslų kuriasi ne tik sostinėje – kiti miestai taip pat vystosi į didesnius ekonominius centrus. Panevėžys taip pat auga, didėja naujų patalpų poreikis verslui, o gyventojams norisi naujų pramogų vietų.
Šiuo metu virš 50 proc. ploto būsimo parko erdvių jau išnuomotos.

„Nors projektas dar tik pradedamas įgyvendinti, jau vykdome derybas ir matome aktyvų klientų susidomėjimą“, – sakė J. Kveselaitė.
Pagrindiniai parko prekybos paskirties pastatų fasadai žvelgs į S.Kerbedžio gatvę, o vidiniame kieme bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios bus galima patekti į pastatus. Pasak įmonės vadovės, toks prekybos parko modelis – labai populiarus, mat klientai gali naudotis automobilių stovėjimo aikštelėmis šalia parduotuvių, į kurias nori nueiti, o verslininkams nereikia mokėti už bendrųjų erdvių priežiūrą.
Per pirmąjį statybų etapą prekybos paskirties pastate įsikurs keli stambūs ir keliolika smulkesniųjų nuomininkų. Visos prekybos patalpos numatytos su atskirais įėjimais į jas. Šiaurinėje sklypo dalyje bus įkurta ūkinė zona su prekių pristatymo bei iškrovimo vietomis prekybininkams. Per šį etapą planuojama įrengti keliolika smulkesniems nuomininkams skirtų prekybos paskirties patalpų, o vakarinėje pastato dalyje – per du aukštus išsidėsčiusias administracines patalpas.
Per antrąjį etapą pietrytinėje sklypo dalyje bus statomas dar vienas prekybos paskirties pastatas su administracinėmis patalpomis. Pietinėje dalyje bus įrengta žalioji zona, kurioje bus išsaugoti dabar ten esantys želdiniai. Taip pat bus paliktas jau nebeveikiantis vandens bokštas, kuris, kaip planuojama, pavirs prekybos miestelio ženklu. Klientams bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su 220 vietų, darbuotojams – atskira aikštelė su 50 vietų. Projekte numatoma įrengti ir 30 elektromobilių įkrovimo stotelių.
Anksčiau šioje vietoje veikė Panevėžio mėsos kombinatas, kuris buvo uždarytas dar 2000 m. Tuomet pastatus įsigijo kelios bendrovės, dalis patalpų buvo nuomojama, o 2015 m. buvę bendrovės pastatai pradėti griauti.

Galerija

Komentarai

  • Kaip gražu miestas klesti ir gražėja , plečiasi skatina gryžti jaunima namo

  • Galvojau, kad jau kokią gamyklą statys, o čia eilinį kartą pardavinės kinietišką šlamštą…

    • Atsakyti
  • Ar reikėtų pakeisti adresą?….Jei pagrindinis išvažiavimas iš Kerbedžio g

  • Toks didelis ir pigus projektas.net paprasčiausia mokykla Klaipėdoje net beveik du kartus brangesne.

  • Akivaizdu, kad šis puikus, bet visiškai nešiuolaikiškas projektėlis tik erdvės sutvarkymui.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų