Gintautas Jakštas. ELTA / Dainius Labutis

G. Jakštas: pedagogams pateikti mažesnį siūlymą derybų pradžioje būtų buvę nesąžininga

G. Jakštas: pedagogams pateikti mažesnį siūlymą derybų pradžioje būtų buvę nesąžininga

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas įsitikinęs, kad sprendimas dar prieš streiko pradžią pedagogams pateikti maksimalų darbo užmokesčio pasiūlymą buvo sąžiningas žingsnis. Taip jis sureagavo į prezidento Gitano Nausėdos pasakymą, esą derybos dėl mokytojų atlyginimų atsidūrė akligatvyje, nes ministerijos pasiūlymų portfelis yra beveik tuščias.

„Svarbu būti atviriems, tiesiems ir teisingiems. Jeigu mes būtume žinoję, kad maksimalios galimybės yra 21 proc. didinti darbo užmokestį, bet dar iki streiko siūlytume kažkokį mažesnį procentą, tai, man atrodo, būtų streiko skatinimas“, – Eltai teigė G. Jakštas.
Todėl ministras tikina, kad ministerija dar iki streiko pateikė maksimalų pasiūlymą visoms penkioms pedagogų profesinėms sąjungoms.
„Pateikti mažesnį siūlymą ir tada laukti, kol streikas pasieks kažkokį lygį ir tada ištraukti iš kažkur tas papildomas lėšas, mano supratimu, būtų buvę nesąžininga“, – akcentavo jis.
ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda pirmadienį teigė manąs, kad streikuojančių mokytojų ir ministerijos derybos atsidūrė akligatvyje. Pasak šalies vadovo, sunku rasti kompromisą, kai ministro Gintauto Jakšto derybų portfelis beveik tuščias.
„Manau, kad situacija pakliuvo į akligatvį. Reikia pripažinti, kad ministras savo portfelyje deryboms beveik nieko neturėjo. (…) Tai turbūt keistoka įsivaizduoti tokias derybas, kai viena iš pusių yra absoliučiai nepasirengusi bet kokioms nuolaidoms“, – žurnalistams pirmadienį Kelmėje teigė G. Nausėda.
Prieš porą savaičių prasidėjęs mokytojų streikas toliau tęsiasi. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, pirmadienį streikuoja daugiau nei 1,44 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų – apie 1,25 tūkst. mokytojų.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderis Andrius Navickas teigia, kad profsąjungos pasiūlytas minimalus kompromisinis variantas dėl pedagogų atlyginimų kėlimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) netenkina. Todėl, pasak jo, pedagogai ketina streiką perkelti prie Seimo, kuriame šią savaitę pradedamas svarstyti ateinančių metų valstybės biudžetas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų