FK „Panevėžys“ svečiuose nugalėjo „Sūduvą“

Lietuvos A lygos futbolo čempionate trečią pergalę iš eilės iškovojo FK „Panevėžys“. Trenerio Gino Lettieri auklėtiniai išvykoje rezultatu 2:0 (1:0) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkus.

Rungtynes žymiai aktyviau pradėję panevėžiečiai nuo pat mačo pradžios įsitvirtino „Sūduvos“ aikštės pusėje. Nepaisant akivaizdžios teritorinės persvaros svečiams pavojingų momentų prie marijampoliečių vartų sukurti nepavyko. „Panevėžio“ komandos atakų smaigalyje aktyviu žaidimu išsiskyrė Sebastianas Rinconas, Jeffrey Sarpongas ir Ariagneris Smithas, bet marijampoliečiai sėkmingai gynėsi.

38-ąją rungtynių minutę Linas Klimavičius netoli savo komandos baudos aikštelės pažeidė taisykles. Mačo arbitras panevėžiečiui parodė geltoną kortelę ir skyrė baudos smūgį. „Sūduvos“ futbolininko Aleksejaus Zbunio spirtas kamuolys praskriejo visiškai šalia „Panevėžio“ komandos vartų skersinio.

44-ąją susitikimo minutę svečiams pavyko išsiveržti į priekį. Jeffrey Sarpongas nuo kampinio gairelės į „Sūduvos“ baudos aikštelę tiksliai pakėlė kamuolį, kurį galva į šeimininkų vartus nukreipė L. Klimavičius. Poilsio komandos išėjo Aukštaitijos sostinės ekipai pirmaujant minimaliu skirtumu 1:0.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo aktyviai. 52-ąją mačo minutę marijampoliečiai sukūrė pavojingą momentą, bet paskutinę akimirką „Panevėžio“ komandos gynėjas Pijus Širvys sugebėjo kamuolį nukreipti į kampinį. Po poros minučių A. Smithas turėjo gerą galimybę padidinti svečių ekipos persvarą, bet tame epizode patikimai sužaidė „Sūduvos“ vartininkas Giedrius Zenkevičius. Dar kartą G. Zenkevičius savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo po puikaus tolimo Marko Benetos smūgio.

82-ąją susitikimo minutę „Panevėžio“ komanda jau pirmavo rezultatu 2:0. Aikštės šeimininkai šiurkščiai suklydo savo baudos aikštelėje, o kamuolį perėmęs J. Sarpongas iš arti jį pasiuntė į „Sūduvos“ vartus. Per likusį laiką rezultatas nepakito – panevėžiečiai iškovojo pergalę rezultatu 2:0.

Susitikimą Marijampolėje panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Linas Klimavičius, Seydina Keita, Pijus Širvys (75 min. Romanas Mirošnykas), Jovanas Čadženovičius, Matijus Remeikis (75 min. Ernestas Veliulis), Wandersonas Melo, Sebastianas Rinconas (75 min. Tautvydas Eliošius), Jeffrey Sarpongas (85 min. Artemas Ščedras), Ariagneris Smithas (83 min. Noelis Mbo).

FK „Panevėžys“ per trejas rungtynes surinko 9 taškus ir rikiuojasi pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais kovo 19 dieną savo aikštėje su „Kauno Žalgiriu“. Susitikimas „Žemynos“ progimnazijos stadione prasidės 13 valandą.