Atostogausite Alanijoje? 5 vietos, kurias turite aplankyti!

Atostogausite Alanijoje? 5 vietos, kurias turite aplankyti!

Jei dar šį rudenį planuojate apsilankyti Alanijoje ar kelionę čia planuojate kitų metų pavasariui – būtinai suplanuokite bent kelias išvykas už viešbučio teritorijos ribų. Žinoma, kai prabangiuose „viskas įskaičiuota“ viešbučiuose galima rasti viską, ko reikia kokybiškam poilsiui bei įdomiam laisvalaikiui, palikti poilsio oazės teritoriją sunku. Vis dėlto, atvykus į tiek daug ką pasiūlyti turinčią Alaniją, tai padaryti labai rekomenduojama. LabasPasauli.lt kelionių agentūros komanda dalinasi 5 lankytinomis vietomis, dėl kurių verta trumpam palikti gultus prie baseino ir kurias verta įtraukti į savo „būtina pamatyti Alanijoje“ sąrašą.

 1. Alanijos pilis

XIII a. menanti, Viduržemio jūros skalaujama tvirtovė – tikrų tikriausias muziejus po atviru dangumi. Ją juosia net 6,5 kilometrų ilgio siena su beveik pusšimčiu bokštelių. Kadaise ji turėjo 83 bokštus, 140 bastionus bei apie 400 vandens cisternų, tuomet užtikrinusių nenutrūkstamą vandens tiekimą visai teritorijai. Užkopę aukščiau, pamatysite įspūdingą miesto bei pakrantės peizažą. Pilies teritorijoje yra nemažai išlikusių senovinių pastatų, tačiau apie miesto istoriją pasakoja ne tik jie – kai kuriuose pilies teritorijoje esančiuose namuose dar ir šiandien gyvena ir amatais bei prekyba verčiasi vietiniai, kurie paklausti mielai pasidalina įvairiausiomis istorijomis.

2. Kizil Kulė (Raudonasis bokštas)

Netoli Alanijos pilies yra ir Raudonasis bokštas. Tai ne tik vienas pagrindinių istorinių statinių Alanijoje, bet ir vienas pagrindinių lankytinų objektų čia. Šis penkiaaukštis, net 33 metrus siekiantis bokštas tapo Alanijos miesto simboliu, kuris, beje, puikiai išsilaikė nepaisant siautusių audrų ar nuskambėjusių žemės drebėjimų. Įspūdį kelia vien mintis, kad raudonų plytų bokštas pradėtas statyti dar XIII a. Besidomintys istorija pastatą gali apžiūrėti ne tik iš išorės – pirmame bokšto aukšte įrengtas etnografinis muziejus, kuriame daugiau sužinosite ne tik apie paties bokšto, bet ir apie Alanijos istoriją.

3. Damlato urvas

Alanijos miesto centre, vakarinėje pusiasalio dalyje esantį lankytojų vis gausiau lankomą urvą dar 1948 metais statybų metu atrado atsitiktinai. Įėjus patenkama į 20–30 metrų ilgio siaurą koridorių, kuris nuveda į 13–14 metrų skersmens ir 15 metrų aukščio cilindro formos urvą. Čia galėsite apžiūrėti įspūdingo grožio stalaktitus ir stalagmitus. Sakoma, kad jie formuotis pradėjo maždaug prieš penkiolika tūkstančių metų. Beje, iš šio pagrindinio urvo galima patekti ir į mažesnę, kelių metrų aukščio ertmę. Kelionės į Turkiją viskas įskaičiuota gali būti ne tik apie išskirtinį poilsį viešbučio teritorijoje, bet ir nepamirštamus įspūdžius už jos ribų!

4. Kleopatros paplūdimys

Keliaudami nepraleidžiate progos aplankyti gražiausius paplūdimius? Alanijoje jų daugiau nei keletas. Vienas žymiausių – Kleopatros paplūdimys. Legenda pasakoja, kad tai buvo Romos imperatoriaus Marko Antonijaus dovana mylimajai Kleopatrai. Čia rasite ne tik išskirtinio grožio paplūdimį – tiesiai už jo galėsite pasivaikščioti įspūdingame parke, gausiame gėlių, fontanų, tiltelių. Šiame parke verta apsilankyti ir vakare, kai fontanai nušvinta įvairiomis spalvomis.

5. Alanijos senamiestis

Alanijos senamiestis įsikūręs kalno šlaituose, o vaikštinėdami jo siauromis žaviomis gatvelėmis pasivaikščioti mėgsta tiek vietiniai, tiek turistai. Po ilgos dienos norite tiesiog pailsėti ir pasigrožėti miesto panorama? Nepraleiskite progos užeiti į terasose įsikūrusius restoranėlius – čia gražu tiek dienos metu, tiek vakare.

Turkijos kurortuose kuo puikiausiai galima derinti abu – pasyvų poilsį prie baseino ir pažintines išvykas. Kelionių agentai rekomenduoja susiplanuoti bent vieną ar kelias išvykas, kurių metu galėsite geriau pažinti tiek pasirinktą kurortą, tiek pačią šalį, jos kultūrą ir istoriją, pamatyti išskirtinius gamtos kampelius. Papildykite savo atostogas Alanijoje išskirtiniais prisiminimais!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų