Kultūros ir poilsio parko lankytojams iki šiol užrakintas naujas modernus tualetas duris atvers tik po karantino. P. Židonio nuotr.

Atnaujintame parke – žemiškos bėdos

Atnaujintame parke – žemiškos bėdos

Kultūros ir poilsio parkas po rekonstrukcijos tapo viena didžiausių traukos vietų Panevėžyje. Tačiau čia besilankantys panevėžiečiai guodžiasi, kad nors parkas baigtas tvarkyti prieš gerą pusmetį, prispaudus gamtos reikalams nėra kur lėkti – senieji nykštuko nameliai nugriauti, o naujai pastatytas modernus tualetas iki šiol užrakintas.

Savivaldybės atstovai ramina, kad prispyrus reikalui bėgti iš parko jau nebereikės, bet norintiesiems vasarą persirengti saulės vonių procedūroms teks ieškotis tankesnių krūmų. Modernus tualetas jau gegužę atvers duris ir bus nemokamas.

Kaip pasakojo netoli Kultūros ir poilsio parko gyvenantis Algimantas, visai bendruomenei atnaujintas parkas – tikras išsigelbėjimas pabėgti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti gamta. Bet jį, kaip ir daugelį čia poilsiauti ar sportuoti besirenkančių panevėžiečių, stebina, kodėl vienintelis naujai įrengtas tualetas iki šiol neveikia.

„Kad jis būtinas, rodo jau aplaužytos durys – tikriausiai ne vienas prispirtas reikalo bandė įsibrauti. Suaugę kaip suaugę, bet vaikai dažnai užsimano reikalo čia ir dabar. Dažnai ateinu su anūkais ir ne kartą namus mažasis pasiekė jau šlapiomis kelnėmis. Juokinga kam ir pasakoti. Dabar parke žmonių mažai, daug kas ateina tik pavedžioti šunų ar pasportuoti, bet kas bus, kai baigsis karantinas“, – susirūpino panevėžietis.

Algimantas ironizuoja, kad galbūt dabar ir Panevėžys turės savo auksinį tualetą, kuriam išleisti tūkstančiai, tačiau realiai jis neveikia. O aplinkui ir nėra įstaigų, kurios už simbolinį mokestį leistų pasinaudoti tualetu.

„Tai teks po kuriuo krūmu ar tiltu tūpti, nes net senųjų būdelių nebeliko“, – kalbėjo Algimantas.

Susirūpino, kur persirengti

Kiek keistai panevėžiečiui atrodo ir įrengtas naujas paplūdimys. Atvežta tonos puikaus smėlio, pristatyta suoliukų ir net įrengta lauko tinklinio aikštelė, tačiau persirengimo kabinų nėra.
„Neseniai dviračiu pravažiavau pro „Ekrano“ marias – ten keli paplūdimiai, prie kiekvieno įrengtos persirengimo kabinos, o parke – nė vienos. Vadinasi, čia galima maudytis ir degintis tik su drabužiais ar persirengti pasislėpus už šašlykinės?“ – juokavo Algimantas.

Jo manymu, investavus į paplūdimio įrengimą, pora papildomų persirengimo kabinų daug nekainuotų.
„Išvalė žoles iš upės, privežė smėlio kaip prie jūros, net tinklinio aikštelę padarė. O kur persirengti? Viena iš galimybių – tualete, bet kad ir tas pats neveikia“, – gūžčiojo pečiais Algimantas.

Duris atvers po karantino

Panevėžio kultūros ir poilsio parko rekonstrukcijos Panevėžio savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas teigė, kad jau nuo praėjusių metų stovintis viešasis tualetas iki šiol neveikė, mat nebuvo sutarta, kas jį eksploatuos. Jis duris turėtų atverti jau gegužės pradžioje. Konteinerinio tipo statinys, pritaikytas ir neįgaliesiems, atsiėjo 30 tūkst. eurų.

„Planuojame, kad gegužę jau veiks, pasibaigus karantinui – jau tikrai“, – patvirtino T. Stanikūnas.
Anot jo, sutarta, kad viešąjį tualetą prižiūrės iki šiol ir viso parko priežiūra besirūpinanti įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“.

„Kadangi tualetas bus nemokamas, jo priežiūrai turės būti skiriamas ypatingas dėmesys“, – pabrėžė Savivaldybės atstovas.

Šią žiemą viešasis tualetas neveikė, bet bus sprendžiama dėl jo galimybės vėliau dirbti ir šaltuoju metų laiku. Pasak T. Stanikūno, tai priklausys nuo poreikio, nes techninės galimybės leidžia jį eksploatuoti ir žiemą.

Maudynėms vieta netinkama

O persirengimo kabinų paplūdimyje kol kas nenumatyta įrengti. Anot projekto vadovo, kiek anksčiau buvo daryta vandens tyrimų, jie rodydavo, kad dėl vandens užterštumo ši vieta netinkama maudytis. Todėl parke įrengtas ne paplūdimys, o vadinamoji braidykla. Pasak T. Stanikūno, jeigu ateityje vandens tyrimai parodytų, kad ir čia maudytis saugu, persirengimo kabinas bus galima įrengti.

„Šioje zonoje nėra saugu maudytis, todėl tai nėra tikrasis paplūdimys. Pastatyti persirengimo kabinas nereikia didelių investicijų, bet jeigu būtume pastatę kabinas ir įbedę lentelę, kad maudytis draudžiama, tikrai liktume nesuprasti“, – teigė T. Stanikūnas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų