Atkakliame mūšyje pergalę iškovojo panevėžiečiai

Trečiadienio vakarą antrąsias šio sezono Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynes sužaidė „7Bet-Lietkabelis“ (2/0). Panevėžiečiai išvykoje 85:88 (24:22, 19:28, 21:19, 21:19) po ypač atkaklios kovos palaužė „Šiaulių“ (0/1) krepšininkus.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atsidarė šeimininkai, bet netrukus Gabrielius Maldūnas atsakė 4 taškais paeiliui – 2:4. Pirmasis ketvirtis klostėsi permainingai ir nė vienai ekipai nepavyko toliau atitrūkti. „7Bet-Lietkabelio“ naujokas Mantas Rubštavičius pataikė 2 tritaškius paeiliui, bet netrukus tolimu metimu atsakė ir Donatas Sabeckis – 13:14. Po rezultatyvaus pirmojo kėlinio „Šiauliai“ pirmavo 2 taškais (24:22).

Nenado Čanako auklėtiniai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai – dvitaškiu pasižymėjo Paulius Murauskas (27:28). Kristianas Kullamae greitoje atakoje smeigė tritaškį ir panevėžiečiai pasiekė didžiausią persvarą – 30:35. Svečiai tęsė savo sėkmingą atkarpą ir po Jamelo Morriso dvitaškio su pražanga ekipas skyrė jau 10 taškų (30:40). Po dviejų ketvirčių priekyje buvo „7Bet-Lietkabelis“ – 43:50.

Po ilgosios pertraukos Šiaulių ekipa staigiai grįžo į žaidimą. Kyle‘as Mangasas pataikė tritaškį su pražanga ir šeimininkai jau pirmavo 53:51. Tuomet spurtavo panevėžiečiai ir atstatė savo pranašumą – 57:63. Prieš lemiamą ketvirtį svečiai išsaugojo savo persvarą (64:69).

Nuožmi kova tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje. Sužaidus dvi minutes „Šiauliai“ priartėjo iki 2 taškų – 70:72. Panevėžio ekipa vis laikė trapią persvarą, tačiau įgyti saugesnio pranašumo nepavykdavo. Po Željko Šakičiaus ketvirtojo tritaškio likus 3 minutėms svečiai vėl atitrūko – 80:84. Paskutinę minutę vyko tikras trileris – šiauliečiai turėjo gausybę progų išlyginti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo. Likus 15 sekundžių (84:86), Antano Sireikos auklėtiniai buvo priversti griebtis pražangų taktikos – K. Kullamae prametė abi baudas, o kitoje aikštelės pusėje jau svečiai prasižengė prieš Arminą Urbutį. Šis prametė antrąjį baudos metimą, o kamuolį atkovoję panevėžiečiai galiausiai iškovojo sudėtingą pergalę Šiaulių arenoje – 85:88.

„Šiauliai“: Kyle‘as Mangasas 24, Donatas Sabeckis 16, Jonas Zohore 13.

„7Bet-Lietkabelis“: Željko Šakičius (4/4 trit.) 19, Paulius Murauskas 15 ir Kristianas Kullamae po 15.