Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Ar brangus kavos aparatas reiškia geresnę kavą?

Ar brangus kavos aparatas reiškia geresnę kavą?

Tie, kas laiko save kavos mylėtojais, vis dažniau investuoja į kavos aparatą. Šiuolaikiniai kavos gaminimo prietaisai stebina savo įvairove, nenuostabu, kad vieno kaina gali būti stebėtinai nedidelė, o kito – ne visiems įkandama. Geras kavos aparatas gali atsieiti nuo 50 iki 10 000 EUR ar net daugiau. Kai kurie žmonės iš tiesų daug investuoja į kavos gamybą namuose. Tačiau, kyla natūralus klausimas: ar brangesnis visada reiškia geresnį?

Šiais laikais kavos aparatų pasirinkimas platus: nuo mažų ir kompaktiškų kavos aparatų namams ar biurui iki įmantrių modelių, kokius galite pamatyti kavinėse. Tad, ar išties tik didelė kaina parodo aparato kokybę? Trumpas atsakymas yra „ne“. Brangus kavos aparatas dar nesuteikia jums garantijos, kad pasigaminsite tobulą kavą. Juk kavos skonis priklauso tiek nuo kavos pupelių rūšies, tiek paruošimo būdo. Kiekvienas kavos aparatas yra skirtingas, vieni turi vienokius privalumus ir trūkumus, kiti – kitokius. Vieno galimybės beveik neribotos, kitų, gi, priešingai.

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Kodėl brangus aparatas dar ne garantija?

Kaip bet kokioje srityje, taip ir kavos gamyboje – brangus prietaisas negarantuoja skanesnės kavos. Supratimas apie kokybišką kavos gaminimo procesą įgyjamas mokantis ir domintis. Beje, vieni aparatai sukurti namų naudojimui, kiti pritaikyti baristoms. Profesionalūs kavos aparatai, neturint įgūdžių gali tapti galvos skausmu. Didelė kavos aparato kaina nebūtinai reiškia, kad jis turi įmantrias funkcijas, o ir kainos dydis priklauso nuo ne vienos aplinkybės. Kas paprastai gali lemti didesnę kainą?

Visiškai naujas modelis. Kai į rinką paleidžiamas visai naujas kavos aparatas, normalu, kad jo kaina yra aukštesnė. Paprastai atsirandant dar naujesniems modeliams – kaina sumažėja.

Įmantrios funkcijos. Jame gali būti įdiegtos tokios įmantrios funkcijos kaip modernus liečiamas ekranas, galimybė įjungti aparatą dar nesant namuose, bluetooth ryšys ir kt. Visa tai labai patogu, bet su skoniu turi mažai ką bendro. Galbūt galėsite įjungti kavos aparatą, kol vykstate iš darbo namo, bet tai nereiškia, kad kava bus skanesnė. Vis gi, yra žmonių, kuriems tokie išmanūs priedai aktualūs dėl užimtumo ar kitų priežasčių.

Galimybė gaminti kelias kavas vienu metu. Be abejo, kuo daugiau kavų vienu metu galima pagaminti, tuo aparatas gali būti brangesnis. Dažniausiai tokius aparatus pamatysite įvairiose kavinėse. Ar tai aktualu jūsų namuose – atsakysite tik jūs.

Kavos funkcijos, kurioms nereikia taupyti

Nors ne visos kainos priežastys, susijusios su pagaminamos kavos skoniu, yra funkcijų, kurioms rekomenduojama netaupyti. Jei norite geriausios kavos, svarbios šios detalės:

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

– Geras malūnėlis. Paprastai į naujus kavos aparatus kavos malūnėlis būna integruotas, tad konkrečias detales apie juos galima išsiaiškinti prekybos vietoje arba paskaityti kitų žmonių atsiliepimus apie konkretų modelį. Yra tokių kavos aparatų tipų, kurie neturi integruoto kavos malūnėlio. Jeigu pageidaujate šviežiai sumaltos kavos – įsigysite kavos malūnėlį. Geras kavos malūnėlis padės išgauti tinkamą naudojamų kavos pupelių skonį.

– Kavos gaminimo būdas. Pasirinkite tokį būdą, kuris tinka jūsų mėgstamam gėrimui. Kiekvieno žmogaus įsivaizdavimas apie „geriausią“ kavą šiek tiek skiriasi. Turėtumėte įsitikinti, kad turite kavos aparatą, kuris tinka jūsų norimam gėrimui. Jei mėgstate filtrinę kavą, jums pasisekė, nes šie kavos aparatai yra gana nebrangūs, tačiau jei norite baristos stiliaus gėrimų, tokių kaip latte ir macchiato, verta aparatui išleisti šiek tiek daugiau.

Puikios kavos pupelės. Taip, tai ne kavos aparato dalis, tačiau kavos pupelės – gero gėrimo esmė. Jei neturite gerų kavos pupelių, galite ruošti kavą pačiu brangiausiu pasaulyje kavos aparatu, bet jos skonis vis tiek nebus geriausias.

Konkurencijos dėka šiais laikais turime didelį kavos aparatų pasirinkimą pačiomis įvairiausiomis kainomis. Šaunu, kad galima rasti puikių variantų kiekvienam už prieinamą kainą. Kavos aparato pirkimas šiek tiek primena automobilio pirkimą. Norint nuvažiuoti iš taško A į tašką B, nebūtina įsigyti brangiausio, tačiau norisi, kad jis būtų patikimas ir atliktų savo darbą. Rekomenduojame domėtis kavos gamybos ypatumais, naujienomis, gudrybėmis, skoniais – juk pelningiausia investicija yra žinios. O turint jas – gebėsite su bet kokiu kavos aparatu išgauti geriausią įmanomą rezultatą.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų