G. KARTANO nuotr.

Aikštyno statybose – netikėta kliūtis

Aikštyno statybose – netikėta kliūtis

Didelis ir nepigus sumanymas Dembavoje pastatyti modernų sporto aikštyną su futbolo stadionu, viena krepšinio ir dviem teniso kortų aikštelėmis rimtai stringa.

Ėmusis nagrinėti už nemažus pinigus padarytą projektą, paaiškėjo, kad aikštynas atsirastų ne tik pačiame gyvenvietės centre, bet kirstų ir vieną iš centrinių gatvių.

Lauks dembaviškių siūlymų

Daugiabučių gyventojams pradėjus piktintis dėl būsiančio nepatogaus išvažiavimo iš namų, Panevėžio rajono savivaldybė ėmėsi ieškoti, ką daryti, kad ir sporto aikštynas rastųsi, ir jo kaimynai liktų patenkinti.

Tačiau rasti sprendimą sudėtinga ir sporto aikštyno statybos tampa iššūkiu.

Vienas iš variantų Dembavos daugiabučių gyventojams patogiai išvažiuoti iš namų – iš jų kiemų tiesti naujus kelius į Pajuosčio plentą, jungiantį miestą su karine baze.

Tačiau Pajuosčio plentas yra valstybinės reikšmės kelias, naujų įvažiavimų į jį daryti neleidžia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Kad galėtų tvarkytis savo nuožiūra, Panevėžio rajono savivaldybei Pajuosčio plentą pasiūlyta perimti savo žinion.

Šio kelio perėmimo klausimą susirinkusi svarstyti Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos kolegija taško nepadėjo.

„Įrengus stadioną tikrai gali atsirasti problema dėl išvažiavimo iš daugiabučių. Apie tai kalbėjome visi kolegijos nariai. Tačiau taip pat vieningai sutarėme, kad mums reikia dar geriau susipažinti su esama situacija. Dėl to kviesimės visus suinteresuotus Dembavos sporto aikštyno statybomis, būtinai prašysime ateiti daugiabučių bendrijų pirmininkus, Dembavoje gyvenančius rajono politikus ir ieškoti būdų, kad aikštynas keltų džiaugsmą, bet ne problemų“, – teigė Tarybos kolegijai priklausantis rajono vicemeras Edmundas Toliušis.

Šioje vietoje suplanavus modernų sporto aikštyną paaiškėjo, kad jis užimtų ir dalį Svajonių gatvės. G. KARTANO nuotr.

Šioje vietoje suplanavus modernų sporto aikštyną paaiškėjo, kad jis užimtų ir dalį Svajonių gatvės. G. KARTANO nuotr.

Per sunki našta

Pastačius sporto aikštyną, daugiabučių gyventojai į Pajuosčio plentą nebegalėtų išvažiuoti Svajonių gatve.

Ją kirstų stadionas, kurio techninis projektas jau parengtas. Dar liktų galimybė išvažiuoti Melioratorių gatve, tačiau šioji siauroka, o tai gerokai lėtintų eismą.

„Bėda dar ir tai, kad įvažiavimai į Pajuosčio plentą, kol jis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, negali būti tiesiami tankiau kaip kas 200 metrų. Dėl to ir buvo keliamas klausimas prašyti direkcijos, kad Pajuosčio plentą atiduotų Savivaldybės žinion“, – paaiškino E. Toliušis.

Visgi, anot vicemero, perėmusi plentą, Savivaldybė užsikrautų didžiulę šio kelio, kuriuo nuolat juda karinė technika, priežiūros naštą.

„Įrengus stadioną tikrai gali atsirasti problema dėl išvažiavimo iš daugiabučių.“

E. Toliušis

Važiuotų ir kelis kilometrus

Rajono Savivaldybės tarybos opozicijos lyderis konservatorius Kazimieras Algirdas Budrys svarstė, kad Pajuosčio plentą reikėtų palikti ramybėje – tegul ir toliau juo rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Jis siūlo platinti išvažiavimo iš Dembavos daugiabučių kiemų keliukus ir juos jungti su kitomis gyvenvietės gatvėmis, išvedančiomis į Pajuosčio plentą.

„Turėti modernų aikštyną, kuriame ir futbolo stadionas, ir krepšinio bei tinklinio aikštelės – kiekvieno ne tik miestelio, bet ir miesto svajonė. Kaip tokia galimybe nepasinaudoti? Statytų tokį aikštyną Upytėje, kur aš gyvenu, važiuočiau ne tik kilometrą, bet ir kelis aplinkui, kad tik vaikai, jaunimas, o ir vyresnieji galėtų sportuoti“, – kalbėjo K. A. Budrys.

Jis pridūrė, kad dėl galutinio sprendimo balsuos tada, kai bus išklausyti pačių dembaviškių siūlymai, kokį jie mato dar nepastačius stadiono besirandančios problemos sprendimą.

Rajono Savivaldybė nesiryžta iš valstybės perimti Pajuosčio plentą, taip užkraudama nemenką naštą biudžetui. G. KARTANO nuotr.

Rajono Savivaldybė nesiryžta iš valstybės perimti Pajuosčio plentą, taip užkraudama nemenką naštą biudžetui. G. KARTANO nuotr.

Užmūrijo“ gatvę

Dembavoje gyvenantis Tarybos kolegijos narys, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Petras Nevulis teigė palaikantis stadiono statybų idėją, tačiau jokiu būdu nepritariantis, kad Savivaldybė savo žinion perimtų Pajuosčio plentą.

„Tai praktiškai kariškių kelias. Nuolat matau juo važinėjančią karinę techniką. Kiek priežiūros, kiek remonto tokiam keliui reikia, kiek visa tai kainuotų Savivaldybės biudžetui“, – idėja Panevėžio rajono savivaldybei tapti Pajuosčio plento šeimininke ir stebėjosi, ir piktinosi P. Nevulis.

Savivaldybei, užsimojusiai Dembavoje statyti modernų sporto aikštyną, opozicijos atstovas siūlys platinti išvažiavimo iš daugiabučių kiemų į Dembavos gilumą keliukus. Tuomet, sukorę jau tolesnį atstumą nei dabar važiuodami Svajonių gatve, gyventojai galės pasiekti miestą.

„Užvirė košę tas stadionas, kurio projektas padarytas taip, kad tiesiog „užmūrijo“ vieną gatvę. Dar to nė nežinodama mano žmona dėjo parašą prieš jo statybas. Aš pats esu už sporto aikštyną, bet jis turi būti statomas tik gavus vietinių pritarimą“, – konstatavo P. Nevulis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų