G. Kartano nuotr.

Aikštyno likimas paklydo tarp norų

Aikštyno likimas paklydo tarp norų

Panevėžio rajono savivaldybė dar pernai pasiryžo Dembavoje įrengti modernų sporto aikštyną. Tokia dovana apsidžiaugė ne visi dembaviškiai. Bandant suderinti visų norus ir pageidavimus, sporto aikštynas tiek pabrango, kad Savivaldybės biudžetui tapo nebeįperkamu malonumu.

Šiandien vyksiančiame Panevėžio rajono tarybos posėdyje bus svarstoma, ar iš Kelių direkcijos savo žinion perimti Pajuosčio plentą, jungiantį Dembavą su miestu, ir užsikrauti nemažą finansinę naštą. Mat tik taip bus galima įgyvendinti vieną iš vietos gyventojų pageidavimą – įrengus sporto aikštyną, turėti išvažiavimą iš Svajonių gatvės į Pajuosčio plentą.

Nors žinia apie infrastruktūros atnaujinimą vietos bendruomenių paprastai sutinkama su didžiuliu džiaugsmu, Dembavoje nutiko kitaip.

Sąlygos apgailėtinos

Naujieną, kad Panevėžio rajono savivaldybė ketina statyti visus reikalavimus atitinkantį futbolo stadioną, krepšinio aikštelę ir net dvi teniso kortų aikšteles su dirbtine danga ir visa tam reikalinga infrastruktūra, vietos gyventojai pasitiko surinkę 190 parašų prieš tokią iniciatyvą.

O kol rajono Savivaldybė ieško, kaip įtikti visiems, vaikai ir toliau kamuolį gainioja purvyne.

Prieš maždaug penkerius metus iš emigracijos grįžęs buvęs futbolininkas, paskutinius metus Norvegijoje dirbęs futbolo klubo trenerio asistentu, Saulius Dambrauskas įkūrė sporto klubą „Dembava“ ir treniruoja ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų komandas. Pagrindinė vieta, kur treniruojasi vaikai – atnaujinimo prašantis sporto aikštynas.

„Kad parodytume, kokiomis sąlygomis treniruojama jaunoji karta, surengėme sporto turnyrą. Danga nelygi, pilna duobių, palijus lietui visur balos. Rudenį vaikai po treniruotės būna murzini kaip šerniukai. Neturime net normalių vartų, kuriems pats tinklus dėjau. Nedaug trūksta, kad įvyktų kokia nelaimė: aikštyne nėra nei tvorų, nei kitų fizinių barjerų, todėl dažnai kamuolys išlekia į gana intensyvią gatvę. Nors čia gyvenamoji zona, bet daugelis tikrai važinėja didesniu greičiu, nei galima“, – pasakojo futbolo treneris.

Graži idėja bendruomenei dovanoti naują sporto aikštyną užstrigo tarp gyventojų norų ir techninių galimybių. G. Kartano nuotr.

Lyg pageidavimų koncertas

Pasak S. Dambrausko, Dembavoje futbolą žaidžia apie penkios dešimtys vaikų. Jie treniruojami neatlygintinai.

Buvęs futbolo žaidėjas sako tarp jų matantis nemažai futbolo talentų.

Kiti čia ateina tiesiog aktyviai praleisti laiką.

Mažieji dalyvauja Lietuvos čempionate, o suaugusiųjų komandos žaidžia antroje Lietuvos futbolo lygoje.

Dembavos aikštynas nėra pritaikytas rengti varžyboms, todėl mažieji žaidžia Velžio gimnazijos stadione, o suaugusieji vyksta į Pasvalį.

„Laikiau futbolo trenerio licenciją, tai iš Futbolo federacijos atvykę specialistai stebėjosi, kaip tokiomis sąlygomis išvis įmanoma treniruoti vaikus. Bandžiau tartis dėl „Žemynos“ progimnazijos futbolo stadiono, tačiau ten didžiulis užimtumas ir mums sunkiai įkandamos kainos“, – pasakojo S. Dambrauskas.

Anot jo, iš esmės dėl dviejų žmonių, kurie viskuo ir visada nepatenkinti, bendruomenė negali turėti modernaus sporto aikštyno.

„Eidami per butus ir gyventojams meluodami, surinko parašus, neva jie nesutinka, kad atsirastų toks aikštynas. Iš pradžių prieštaravo, kad būtų panaikinti vaikams nesaugūs kalniukai. Kai šiems atradome kitą vietą, tuomet nebetiko, kad bus įrengtos dvi lauko teniso aikštelės. Vietoj vienos jų suprojektuota padelio aikštelė. Galiausiai užkliuvo išvažiavimas. Liūdna, jeigu ne šių žmonių priešiškumas, gal jau būtų prasidėjusios stadiono statybos“, – piktinosi S. Dambrauskas.

Užklimpo svajonėse

Dembavos bendruomenės pirmininko Valentino Gylio teigimu, šiuo metu Panevėžio rajono savivaldybė sprendžia dilemą dėl išvažiavimo iš daugiabučių kiemų.

Sklypą, kuriame planuojamas aikštynas, kerta Svajonių gatvė. Įrengus aikštyną, nebeliktų išvažiavimo į Pajuosčio plentą šia gatve – ji taptų aklagatviu.

„Kai kuriems gyventojams atrodo, kad gali kilti problemų dėl išvažiavimo. Žmonėms būtų palikti du išvažiavimai – per Melioratorių ir per Vingiuotąją gatves. Tačiau dalis tam prieštaravo, neva abi gatvės siauros, užstatytos automobiliais, nepakankamai plačios, netinkamos specialiųjų tarnybų – greitosios, policijos ar ugniagesių gelbėtojų automobiliams“, – pasakojo bendruomenės pirmininkas.

Anot jo, iš dalies gyventojų nuogąstavimai pagrįsti, tačiau išeičių gali būti ne viena – tas gatves platinti arba įrengti papildomų stovėjimo vietų prie daugiabučių ir šiose gatvėse nebeleisti statyti automobilių.

Pirmininko nuomone, paprasčiausia būtų įrengti naują atšaką iš Svajonių gatvės į Pajuosčio plentą, tačiau bėda, kad to neleidžia Automobilių kelių direkcija, kuriai ir priklauso ši miestą ir Dembavą jungianti gatvė.

„Yra bent trys galimi variantai, kuriuos pateikėme ir Savivaldybei. Tikiu, kad specialistai ras geriausią variantą. Tik keista, kad taip ilgai ieškoma sprendimų. Jau daugiau kaip pusmetį šis klausimas nejuda iš vietos, nors asmeniškai man prižadėjo, kad aikštynas Dembavoje bus, šį projektą tikrai įgyvendins“, – sakė V. Gylys.

V. Gylio nuomone, paprasčiausia išeitis būtų įrengti naują atšaką iš Svajonių gatvės į Pajuosčio plentą, tačiau bėda, kad to neleidžia Automobilių kelių direkcija. G. Kartano nuotr.

Sąmata išsipūtė

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis tvirtina, kad jau parengtas techninis sporto aikštyno projektas, galima būtų pradėti statybas, bet nėra tam finansavimo.

Projekto sąmata siekia apie 900 tūkst. eurų. Be to, liko neišspręstas ir klausimas dėl išvažiavimo Svajonių gatve į Pajuosčio plentą.

Pasak direktoriaus, būtų galima nutiesti Svajonių gatvės atšaką į Pajuosčio plentą, tačiau šis priklauso Automobilių kelių direkcijai, o ši su tokiu Savivaldybės noru nesutinka.

„Kelių direkcija tvirtina, kad kol plentas priklauso jai, to padaryti neįmanoma. Pagal jų metodikas iš principo šioje vietoje išvažiavimas nėra galimas“, – teigė E. Lunskis.

Viena iš išeičių – pačiai Savivaldybei perimti Pajuosčio plentą, tuomet nebeliktų ir kliūčių numatytai Svajonių gatvės atšakai.

Tačiau Savivaldybė mato ir kitą medalio pusę – perėmus Pajuosčio plentą, pačiai tektų jį ir prižiūrėti. Šia gatve juda karinė technika, tai vienintelis kelias, vedantis į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną. Esant tokioms apkrovoms, gatvės priežiūra ir remonto darbai reikalaus papildomų ir nemažų investicijų.

„Tarybos posėdyje šį antradienį teikiamas sprendimo projektas dėl Pajuosčio plento perėmimo Savivaldybės žinion. Komitetų svarstymuose nuomonės išsiskyrė – vieni pritarė jo perėmimui, kiti – ne, o galutinį žodį tars Taryba“, – komentavo administracijos direktorius.

Jeigu Taryba nesutiks, kad Savivaldybė užsikrautų tokią naštą, liktų užsakyti Saugaus eismo galimybių studiją, kuri ir atrastų geriausius sprendinius dėl Svajonių gatvės atšakos į Pajuosčio plentą. Tačiau šiems sprendiniams vis tiek reikėtų ir Automobilių kelių direkcijos pritarimo.

„Pirmiausia reikia išspręsti klausimą dėl kelio, o paskui ieškoti galimybių įrengti aikštyną. Džiaugiamės, kad bent jau visi sprendiniai pagaliau suderinti su visomis visuomenės grupėmis. Bet būtent dėl šios priežasties stadionas labai pabrango ir dabar ne visai pagal mūsų kišenę“, – neslėpė E. Lunskis.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų