6 profesionalų patarimai, kaip dekoruoti miegamąjį

6 profesionalų patarimai, kaip dekoruoti miegamąjį

Jūsų miegamasis – Jūsų šventovė. Tai vieta, kur galima pailsėti po įtemptos darbo dienos, pabūti su savimi arba prisiglausti prie mylimojo ir paskaityti knygą. Miegamieji yra patogiausia ir ramiausia vieta namuose.

Tačiau daugelis žmonių nežino, kaip tinkamai dekoruoti miegamąjį. Dažnai šį kambarį tiesiog apleidžia. Nekreipia dėmesio į erdvę, kurioje praleidžia daugiau nei trečdalį gyvenimo. Jėgas sutelkia į kitas patalpas, kurias mato svečiai. Pavyzdžiui, svetainę ir virtuvę.

Dalinamės profesionalų patarimais, kurie padės sukurti jauku būti ir ilsėtis miegamąjį.

 1. Pasirinkite spalvų paletę

Daugumai žmonių miegamajame geriausiai patinka raminančios spalvos. Tačiau kai kurie gali rinktis sodrius ar ryškius tonus, kad jaustųsi budresni ar romantiškesni. Miegamojo spalvų paletės skirstomos į 3 pagrindines kategorijas.

Raminančios neutralios spalvos

Neutralios spalvos puikiai tinka miegamiesiems, nes sukuria švarų foną. Tai leidžia maišyti šviesias ir ryškias spalvas patalynėje, užuolaidose, kilimuose bei meno kūriniuose.

 • Dramblio kaulo
 • Taupe
 • Pilka
 • Balta

Jaukios pastelinės spalvos

Nedaugelis spalvų sukelia prašmatnios elegancijos, atsipalaidavimo ir džiaugsmo jausmus taip, kaip pastelinės. Šie atspalviai puikiai tinka mažuose miegamuosiuose. Jie sukuria šviesų foną, kuris padidina regimąją erdvę.

 • Šviesiai mėlyna
 • Geltona
 • Žalia
 • Švelni rožinė
 • Levandų

Romantiški gilūs tonai

Jei mėgstate ryškias spalvas, kodėl nepabandžius miegamojo sienų nudažyti taip, kad jos keltų šypseną? Nebūtina visas sienas dažyti ta pačia spalva. Pasirinkite akcentinę sieną, kurią nuspalvinsite drąsiai. Kitas sienas palikite šviesesnes. Be to, spalvomis galite pabrėžti kambario aukštį. Jei turite siaurą miegamąjį, nudažykite vieną iš ilgesnių sienų.

 • Granatų 
 • Skrudinta ruda
 • Topazo mėlyna
 • Juoda
 1. Pradėkite nuo galvūgalio

Galvūgalis yra viena svarbiausių miegamojo vietų. Jie padeda apsaugoti sienas nuo nusidėvėjimo ir suteikia atramą sėdint lovoje. Daugelis žmonių renkasi minkštus galvūgalius, kad lovai ir visam kambariui suteiktų jaukumą.

 1. Pasirinkite sluoksniuotą apšvietimą

Nėra vieno universalaus šviestuvo, kuris suteiktų viską, ko reikia tinkamam kambario apšvietimui. Apsirūpinkite keliais šviesos šaltiniais. Interjero dizaineriai tai vadina daugiasluoksniu apšvietimu.

Daugiasluoksnis apšvietimas – tai skirtingų šviesos šaltinių, kurie yra vienodai funkcionalūs ir stilingi, derinys. Pavyzdžiui, naktinių lempų, grindų lempų ir lubų šviestuvų mišinys. Apšvietimas turi skirtis priklausomai nuo paros laiko, veiklos ir nuotaikos. Niekur kitur tai nėra taip akivaizdu kaip miegamajame.

Viršutinis apšvietimas

Jis geriausiai apšviečia patalpą ir dažnai yra pagrindinis šviesos šaltinis kambaryje. Rinkdamiesi pagrindinį viršutinį šviestuvą, įsitikinkite, kad radote tinkamo dydžio ir stiliaus šviestuvą erdvei.

Įleidžiami šviestuvai yra vienas labiausiai paplitusių ir ekonomiškiausių variantų. Jie puikiai tinka žemoms luboms. Kita vertus, lubiniai ir pusiau įleidžiamieji šviestuvai, kurie kabo nuo lubų, idealiai tinka namams su 3 m ir aukštesnėmis lubomis.

Aplinkos apšvietimas

Nesvarbu, ar renkatės stalines lempas, ar sieninius šviestuvus, svarbu turėti švelnesnės šviesos šaltinį. Jos užtenka atpalaiduojančiam skaitymui prieš miegą. Prislopintas aplinkos apšvietimas padeda nurimti ir psichologiškai bei fiziškai pasiruošti geram nakties poilsiui.

Stalviršio apšvietimas

Trečiasis sluoksnis yra susijęs su pusiausvyra ir šviesa, kad kambaryje būtų jaučiama šiluma ir jaukumas. Ant komodos, šoninio staliuko ar rašomojo stalo įkurdinta lempa atsveria erdvę. Taip pat turite daugiau galimybių, kokią formą, tekstūrą, aukštį ir apdailą pasirinkti.

 1. Pridėkite žaismingą kilimą

Dauguma žmonių, neturinčių interjero dizaino išsilavinimo, mano, kad kilimai reikalingi tik miegamuosiuose su kietomis grindimis. Tačiau kilimai yra pasitarnaujantis dizainui elementas. Jie suteikia kambariui grožio, tekstūros ir prabangos. Erdviame miegamajame kilimas gali būti geriausias būdas apibrėžti erdvę ir įtvirtinti didžiausią kambario baldą.

Kaip ir kiekvieno daikto atveju, įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamo dydžio kilimą. Jei kilimą ruošiatės kloti po lova, jo dydis turėtų atitikti lovos. 

 • Dvivietė lova: 152 x 244 cm dydžio kilimas
 • Pilna lova: 182 x 274 cm dydžio kilimas
 • Karalienės lova: 244 x 304 cm dydžio kilimas
 • Karaliaus lova: 274 x 366 cm dydžio kilimas
 1. Tvarka = 0 streso

Kad galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir būti ramūs miegamajame, pasirūpinkite, kad jame būtų kuo mažiau netvarkos. Tai pasieksite, optimaliai įrengę sandėliavimo patalpas ir atsikratę nereikalingų daiktų.

Atnaujindami kambarį atsižvelkite į kiekvieną jo centimetrą, įskaitant sienas ir erdvę po lova. Toliau pateikiamus patarimus galima taikyti bet kokio dydžio miegamiesiems.

 • Visada pasinaudokite po lova esančia tuščia erdve. Įmontuokite lovos rėmo stalčius arba išdėliokite lengvai pasiekiamas, ištraukiamas dėžes.
 • Rinkitės pagal užsakymą suprojektuotą spintą, optimizuotą Jūsų drabužių ir aksesuarų poreikiams.
 • Prie lovos statykite naktinį staliuką, kuris turi stalčius arba dureles. Jame paslėpsite naktinius skaitinius, rankų kremą arba telefono įkroviklį.
 • Lovos papėdėje laikykite lagaminą arba krepšį, kuriame paliksite papildomas antklodes, pagalves ir paklodes.
 • Drabužių dėžė spintoje arba šalia neleis rūbams išsibarstyti po visą miegamąjį.
 1. Pagyvinkite lubas

Būtent jas matote, kai atsigulate į lovą. Galima lubas papildyti švelniomis spalvomis ir raštais. Pridėkite architektūrinių detalių. Pavyzdžiui, lipdinius, sijas arba struktūrinius dekoratyvinius dažus. Kambarys atrodys elegantiškesnis.

Greitas būdas, kaip atnaujinti miegamąjį jau dabar

Jei riboja biudžetas ar neturite laiko atnaujinti viso miegamojo, atlikite bent vieną pakeitimą. Įsigykite pagalvių ir naujų užvalkalų. Sluoksniuota lova akimirksniu pakeis erdvę iš įprastos į žavingą. Pakaks apdėlioti lovą standartinėmis pagalvėmis ir dekoratyvinėmis pagalvėlėmis bei pasirinkti šviesią antklodę, tos pačios spalvos, tonu ar keliais tamsesnę patalynę ir dar tamsesnį lovos užtiesalą. Viską, ko reikia, rasite apsilankę https://formadore.lt/patalyne.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų