5 pagrindinės maistinės medžiagos, kurių reikia jūsų organizmui, ir kaip maisto papildai gali padėti

5 pagrindinės maistinės medžiagos, kurių reikia jūsų organizmui, ir kaip maisto papildai gali padėti

Maistinės medžiagos yra būtinos tinkamam mūsų kūno funkcionavimui. Jos atlieka svarbų vaidmenį palaikant bendrą žmogaus sveikatą ir gerovę. Subalansuota mityba, kurioje gausu maistinių medžiagų, yra būtina gerai sveikatai palaikyti. Tačiau dėl įtempto gyvenimo būdo išlaikyti subalansuotą mitybą yra sudėtinga. Štai čia į pagalbą ateina maisto papildai. Maisto papildai gali padėti aprūpinti jūsų organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, kurių reikia, kad jis išliktų sveikas. Šiame straipsnyje Rawpowders.lt  ekspertai aptaria penkias pagrindines maistines medžiagas, kurios yra būtinos jūsų organizmui, ir kurias galima gauti per maisto papildus. 

  1. Vitaminas D

 Vitaminas D yra esminė maistinė medžiaga, kuri atlieka svarbų vaidmenį palaikant kaulų sveikatą. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį, kuris būtinas stipriems kaulams. Vitaminas D taip pat atlieka svarbų vaidmenį imuninėje sistemoje, padėdamas organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis. Daugiausia jo gaunama iš saulės šviesos, tačiau jo taip pat yra riebioje žuvyje, kiaušinių tryniuose ir praturtintuose maisto produktuose, pavyzdžiui, piene ir dribsniuose.

Nepaisant vitamino D svarbos, apskaičiuota, kad šios svarbios maistinės medžiagos trūksta maždaug milijardui žmonių visame pasaulyje. Šį trūkumą lemia įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, ribotas saulės spindulių poveikis, vitamino D trūkumas maiste ir medicininės būklės, dėl kurių organizmas negali tinkamai įsisavinti vitamino D.

Maisto papildai gali padėti organizmui gauti reikiamą vitamino D kiekį. Vitamino D papildų yra įvairių formų, įskaitant kapsules, tabletes ir lašus. Jie taip pat būna įvairaus stiprumo, todėl norint nustatyti tinkamą dozę, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

  1. Omega-3 riebalų rūgštys

 Omega-3 riebalų rūgštys yra būtinos maistinės medžiagos, atliekančios svarbų vaidmenį palaikant širdies sveikatą. Jos taip pat svarbios smegenų sveikatai ir vystymuisi, be to, yra susijusios su mažesne depresijos ir nerimo rizika. Omega-3 riebalų rūgščių daugiausia gaunama iš riebių žuvų, tokių kaip lašiša ir tunas, taip pat iš riešutų ir sėklų.

Nepaisant omega-3 riebalų rūgščių naudos, daugelis žmonių vartoja nepakankamai šios svarbios maistinės medžiagos. Taip yra dėl tokių veiksnių kaip ribotas riebių žuvų prieinamumas, mitybos apribojimai ir asmeniniai pageidavimai.

Maisto papildai gali padėti organizmui gauti reikiamą Omega-3 riebalų rūgščių kiekį. Omega-3 papildų yra įvairių formų, įskaitant kapsules ir guminukus. Jie taip pat būna įvairaus stiprumo, todėl norint nustatyti tinkamą dozę, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

  1. Geležis

 Geležis yra būtinas mineralas, kuris atlieka svarbų vaidmenį gaminant raudonuosius kraujo kūnelius, pernešančius deguonį visame organizme. Geležis taip pat svarbi imuninei sistemai, padedančiai organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis. Geležies daugiausia gaunama iš raudonos mėsos, paukštienos ir žuvies.

Nepaisant geležies svarbos, daugelis žmonių vartoja nepakankamai šio būtino mineralo. Taip yra dėl tokių veiksnių kaip mitybos apribojimai, asmeniniai pageidavimai ir sveikatos sutrikimai, dėl kurių organizmas negali tinkamai įsisavinti geležies.

Maisto papildai gali padėti organizmui gauti reikiamą geležies kiekį. Geležies papildų yra įvairių formų, įskaitant tabletes ir kapsules. Jie taip pat būna įvairaus stiprumo, todėl norint nustatyti tinkamą dozę, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

  1. Vitaminas B12

 Vitaminas B12 yra esminė maistinė medžiaga, atliekanti svarbų vaidmenį raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje ir tinkamoje nervų sistemos veikloje. Daugiausia jo gaunama iš gyvūninės kilmės produktų, pavyzdžiui, mėsos, žuvies ir pieno produktų.

Nepaisant vitamino B12 svarbos, daugelis žmonių vartoja nepakankamai šios svarbios maistinės medžiagos. Taip yra dėl tokių veiksnių kaip mitybos apribojimai, asmeniniai pageidavimai ir sveikatos sutrikimai, dėl kurių organizmas negali tinkamai įsisavinti vitamino B12.

Maisto papildai gali padėti organizmui gauti reikiamą vitamino B12 kiekį. Vitamino B12 papildų yra įvairių formų, įskaitant tabletes ir kapsules. Jie taip pat būna skirtingo stiprumo, todėl norint nustatyti tinkamą dozę, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

  1. Kalcis

 Kalcis yra būtinas mineralas, atliekantis gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant stiprius kaulus ir dantis. Jis taip pat svarbus tinkamam širdies, raumenų ir nervų funkcionavimui. Kalcio daugiausia gaunama iš pieno produktų, tokių kaip pienas, sūris ir jogurtas.

Nepaisant kalcio svarbos, daugelis žmonių vartoja nepakankamai šio būtino mineralo. Taip yra dėl tokių veiksnių kaip mitybos apribojimai, asmeniniai pageidavimai ir sveikatos sutrikimai, dėl kurių organizmas negali tinkamai pasisavinti kalcio.

Maisto papildai gali padėti organizmui gauti reikiamą kalcio kiekį. Kalcio papildų yra įvairių formų, įskaitant tabletes ir kapsules. Jie taip pat būna skirtingo stiprumo, todėl norint nustatyti tinkamą dozę, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Maisto papildų nauda

Maisto papildai gali suteikti keletą privalumų organizmui. Jie gali padėti aprūpinti organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurių reikia, kad jis išliktų sveikas, ypač žmonėms, kurie negali gauti visų reikalingų maistinių medžiagų su maistu. Maisto papildai taip pat gali padėti pašalinti maistinių medžiagų trūkumą, kuris gali sukelti sveikatos problemų.

Maisto papildai taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir pagerinti bendrą sveikatą bei savijautą. Jie taip pat gali padėti sumažinti tam tikrų ligų ir sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, osteoporozės, širdies ligų ir anemijos, riziką.

Maisto papildai gali būti ypač naudingi žmonėms, kurie dėl sveikatos būklės, mitybos apribojimų ar asmeninių pageidavimų negali maitintis subalansuotai. Jie taip pat gali būti naudingi žmonėms, kuriems dėl nėštumo, maitinimo krūtimi ar intensyvios fizinės veiklos reikia daugiau maistinių medžiagų.

Maisto papildų rizika

Nors maisto papildai gali būti naudingi organizmui, jie taip pat kelia tam tikrą riziką. Kai kurie maisto papildai gali sąveikauti su vaistais ar kitais papildais ir sukelti nepageidaujamą poveikį. Didelės kai kurių maisto medžiagų dozės taip pat gali būti toksiškos organizmui ir sukelti rimtų sveikatos problemų.

Prieš pradedant vartoti bet kokį maisto papildą, ypač jei vartojate vaistus ar turite sveikatos sutrikimų, būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu. Taip pat svarbu laikytis rekomenduojamų dozių ir jų neviršyti.

Apibendrinant, maistinės medžiagos yra būtinos tinkamam organizmo funkcionavimui. Nors subalansuota mityba yra geriausias būdas gauti šių maistinių medžiagų, maisto papildai gali būti naudingi žmonėms, kurie su maistu negali gauti visų reikalingų maistinių medžiagų.  Įtraukdami maisto papildus į savo mitybą, galite užtikrinti, kad jūsų organizmas gautų būtinų maistinių medžiagų, reikalingų išlikti sveikam ir tinkamai funkcionuoti.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų