Šalies policininkai baiminasi, kad jiems ir vėl netektų
bylinėtis su valstybe dėl algų. Liepos 19 d. išėjus kai kuriems Valstybės
tarnybos įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos pareigūnų atlyginimus ateityje
numatyta leisti skaičiuoti atsižvelgiant ne į minimalų mėnesinės algos, kaip
buvo priimta iki šiol, bet į pareiginės algos bazinį dydį, Panevėžio apygardos
administracinį teismą per mėnesį jau pasiekė apie 400 policininkų skundų. Iš jų
vien panevėžiečių – 300. Šiandien dėl kreipimosi į teismą tarsis ir Lietuvos
ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.
Bijo būti nuskriausti
Visai neseniai sunkiai per teismus susigrąžinę dėl įteisinto algų indeksavimo susidariusias neišmokėtų atlyginimų skolas, pareigūnai šįkart skuba užbėgti įvykiams už akių. Nors nauja algų mokėjimo tvarka turėtų įsigalioti tik nuo kitų metų, jie iškart prašo administracinio teismo išsiaiškinti, ar naująja įstatymo versija nėra pažeidžiamos žmogaus teisės ir šalies Konstitucija. Pasak Lietuvos vidaus reikalų sistemos (LVRS) profesinės sąjungos pirmininkės Laimutės Narkienės, pareigūnai taip bando ieškoti kompromiso su įstatymų leidėjais, siekia, kad Lietuvos valdžia suprastų, jog minimalios mėnesinės algos (MMA) dydis privalo būti vienodas visiems.
L.Narkienės tvirtinimu, Lietuvoje pareiginės algos bazinis dydis nuo 2003 metų rugsėjo yra vis dar 430 Lt. Kadangi įstatymo pataisoje parašyta, kad tvirtinamas naujas bazinis dydis negali būti mažesnis už esamą, vadinasi jis gali likti ir toks pat. Tuomet pareigūnams alga būtų skaičiuojama ne remiantis MMA dydžiu (600 Lt), bet gerokai mažesne minėta 430 Lt suma.
„Mūsų žmonės jau taip įbauginti, kad bijo ir vėl būti nuskriausti. Paskaičiavome, kad dėl naujų įstatymo pakeitimų pareigūnams gali būti neišmokėta net iki 70 proc. atlyginimo, o tai šalies mastu sudarytų 700 mln. Lt“, – tvirtina LVRS profesinės sąjungos vadovė.
Plačiau skaitykite rugpjūčio 22 d. „Sekundėje“.
Angelė VALENTINAVIČIENĖ
S.Kašino nuotr. LVRS profesinės sąjungos pirmininkė
L.Narkienė piktinasi naujai pataisyta atlyginimų pareigūnams mokėjimo tvarka ir
yra įsitikinusi: kadangi Lietuvos valdžia nekreipia reikiamo dėmesio į policijos
pareigūnus, jų mūsų šalyje vis labiau ir trūksta.








