Šveicarijos bankuose gresia atleidimų banga

(Reuters/Scanpix nuotr.)

Rekordines aukštumas pasiekęs Šveicarijos frankas sukėlė problemų šalies bankams.

Planai atleisti 900 darbuotojų, apie kuriuos neseniai pranešė du didžiausi Šveicarijos bankai „UBS“ ir „Credit Suitcase“, gali būti tik bankų diržų susiveržimo proceso pradžia, įspėja ekspertai.

Šveicarijos Užsienio bankų asociacijos viceprezidentas Eduardo Leemannas interviu laikraščiui „Sonntags Zeitung“ pareiškė manantis, kad iki kitų metų pabaigos bus atleista apie 10 procentų visų šalies bankų darbuotojų. Šiuo metu Šveicarijos bankuose dirba apie 108 tūkstančiai darbuotojų, taigi jei E. Leemanno pranašystė išsipildytų, darbo netektų daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių.

Iki šiol apie planus atleisti žmones paskelbė tik gigantai „UBS“ ir „Credit Suitcase“: Šveicarijoje jie ketina atleisti apie 900, o visame pasaulyje – 5500 žmonių. Tačiau Ciuricho bankininkas Thomas Matteris mano, jog tokia grėsmė yra ir kitiems, ypač – Šveicarijoje veikiantiems užsienio bankams.

Tarp priežasčių, kurios apsunkina galimybes išlaikyti darbo vietas, minimas griežtesnis bankų reguliavimas, rekordines aukštumas pasiekęs Šveicarijos frankas bei bankų produktyvumo stoka.

Neseniai Vokietija ir Šveicarija pagaliau išsprendė užsitęsusį ginčą dėl mokesčių. Turtingi vokiečiai savo pinigus saugo Šveicarijos bankuose, taip vengdami mokėti mokesčius savo šalyje. Už patirtus mokestinius nuostolius Šveicarija Vokietijai turės išmokėti 2,5 milijardo dolerių kompensaciją.

Be to, Šveicarijos bankai pradės imti mokestį už lėšų saugojimą sąskaitose iš vokiečių, o už tai gautas pajamas turės siųsti Berlynui. Prognozuojama, kad dėl to Šveicarijos bankų išlaidos išaugs maždaug puse milijardo frankų. Ekspertų nuomone, suvaldyti išaugusias išlaidas sieksiantiems bankams neliks nieko kito, kaip atleisti dalį darbuotojų.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto