Senjorai, kurie buvo įpratę pensijas gauti kiekvieno mėnesio 9–10 dienomis, balandžio mėnesį savo banko sąskaitose pinigų nerado. Sunerimusių pensininkų skundai pasiekė ir „Sekundės“ redakciją. Juk vėluojančios pensijos – seniai pamirštas reiškinys.
„Sodros“ Panevėžio skyriaus direktorės pavaduotoja Zita Kalvelienė paaiškino susidariusią situaciją: Vadovaujantis dabar galiojančiomis taisyklėmis, pensijos, pirmą kartą paskirtos iki 2012-12-29, pervedamos į gavėjo sąskaitą nuo 10 iki 12 mėnesio dienos, o tos pensijos, kurios pirmą kartą paskirtos po 2012-12-29, pervedamos nuo 20 iki 28 dienos.
Z. Kalvelienė paaiškino, jeigu nustatyta išmokos pervedimo į banką diena sutampa su poilsio diena – šeštadieniu, išmokos gavėjams pervedamos penktadienį, jei išmokos pervedimo diena sutampa su poilsio diena – sekmadieniu, išmokos gavėjams pervedamos pirmadienį.
Jei išmokos pervedimo diena sutampa su oficialios šventės diena, išmokos pervedamos prieš tos šventės dieną einančią darbo dieną. Jei išmokos pervedimo į banką diena yra paskutinė mėnesio darbo diena, išmokos pervedamos prieš ją einančią darbo dieną.
2013 metų kovo mėnesio duomenimis, Panevėžio miesto ir rajono gyventojams per banką buvo mokamos 36 738 išmokos, į namus nešamos 23 208 išmokos.








