Šiauliečio žudikams teismas bausmės nesušvelnino

Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė dviejų
jaunuolių, nuteistų už “Šiaulių energetikos statybos” direktoriaus Vytauto Banio
nužudymą, kasacinius skundus.

Teismo nuosprendžiu Šiaulių rajono gyventojai – 20-metis Deividas Raugalas ir 22 metų Aivaras Mikalauskas – pataisos namuose praleis po 17 metų.

Nužudytojo V.Banio šeimai jie turės bendrai sumokėti 9 tūkst. 34 litus turtinės žalos ir 200 tūkst. litų neturtinės žalos.

59 metų V.Banys buvo nužudytas 2004-ųjų kovo 18 dieną.

D.Raugalas ir A.Mikalauskas iš V.Banio nuomojosi butą Šiauliuose.

Paskambinę buto savininkui, žudikai pakvietė jį atvykti susitikti ir taip išviliojo iš namų.

Nusivilioję į rūsį, nusikaltėliai žiauriai sumušė V.Banį. Palikę sumuštąjį rūsyje, A.Mikalauskas ir D.Raugalas pavogė aukos automobilį “Audi 100”, turėtus daiktus, dokumentus. Pardavę 4 automobilio ratus ir už tai gavę 300 litų, pinigus išleido.

V.Banio pasigedę artimieji kreipėsi į policiją. Po kurio laiko buvo sulaikyti įtariamieji, o rūsyje aptiktas nužudytojo kūnas.

Pernai nagrinėjant nužudymo bylą Šiaulių apygardos teisme abu teisiamieji savo kaltės dėl nužudymo neneigė, jie atsiprašė aukos artimųjų.

Tada prokuratūra prašė kaltinamuosius nuteisti po 15 metų nelaisvės, bet teismas skyrė didesnę bausmę. D.Raugalui į dabar skirtą bausmę ir dalis neatliktos bausmės už kitus, anksčiau padarytus nusikaltimus. A.Mikalauskas anksčiau teistas nebuvo.


BNS

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto