Išvadino apsišaukėle
Gerų paskatų vedami žmonės, siekdami padėti likimo nuskriaustiems, artimiems draugams, aukštų valdininkų gali būti aprėkti, išvadinti apsišaukėliais. Taip nutiko panevėžietei poniai Jūratei, kuri rūpinasi savo jaunystės draugės, sunkią negalią turinčios ir gyvenimo pragarą perėjusios moters gerove. Panevėžio rajono savivaldybėje norėjusi sutvarkyti dokumentus Jūratė buvo nesuprasta, apšaukta, išvaryta net paties vicemero Vytauto Rapolo Gritėno iš jo kabineto.
Nevilties apimta Jūratė, prašiusi neskelbti pavardės (ji redakcijai žinoma), paskambino ir pakvietė korespondentus atvykti į Panevėžio rajono savivaldybę. Žurnalistai tapo aršaus barnio liudininkais. Konfliktas įsiplieskė tarp „Sekundės“ pašnekovės ir vicemero V.R.Gritėno.
Jis, numojęs ranka į valdininko etiką, interesantę apšaukė rajono savivaldybės koridoriuje.
Bartasi buvo ne pačiais gražiausiais žodžiais, koridoriuje, prie vicemero kabineto, girdint praeiviams ir savivaldybės tarnautojams.
„Ši moteriškė – apsišaukėlė, ji nėra globėja. Mes norime susirasti tą invalidę, mūsų žmonės nuvažiuos ir viską įformins, bet ji ją slepia. Ji nėra globėja, ji mums moteriškė iš gatvės, mes neprivalome jai jokių dokumentų duoti. Kur yra ta invalidė, mes nuvažiuosime“, – pakeltu tonu reikalavo V.R.Gritėnas.
Į tokį reikalavimą ponia Jūratė atsakė, kad mėgino vicemero kabinete paaiškinti susiklosčiusią situaciją, bet V.R.Gritėnas užrėkė, esą Seimo pirmininką V.Muntianą nuvertė iš posto, tai dabar ketinama sudaryti tokias aplinkybes, kad ir jis, vicemeras, lėktų iš savo posto, pažeidęs įstatymus.
Išvadino aferiste
Jūratės tvirtinimu, ji siekė tik tiek, kad rajono Savivaldybei pateiktų artimos jaunystės draugės dokumentus – specialiąją nuolatinės priežiūros nustatymo pažymą, kuri prie negalią turinčios moters gaunamų pinigų pridėtų valstybės numatytus ir patvirtintus 218 litų.
„Na, ir aferistė. Jūs nesate globėja ir mes su jumis reikalų neturime. O ką mes žinome, ką jūs su ta moteriške darysite?“ – piktai klausė vicemeras.
Išklausę ginčą Panevėžio rajono savivaldybės koridoriuje, „Sekundės“ korespondentai nuvyko pasišnekėti su Birute Gružauskiene, kuri neva slepiama Liepų al. 7-ojo namo nedideliame kambarėlyje.
„Jei ne Jūratė, aš būčiau pasidariusi galą“,– pareiškė lovoje gulinti be dešiniosios, amputuotos dėl trombozės kojos moteris. Beje, liga pažeidė ir kairiąją koją, tad nežinia, kas laukia ateityje. Ligota moteris su nuoskauda kalbėjo apie išgyventus gyvenimo smūgius.
Sūnus siūlė žudytis
B.Gružauskienė užaugino sūnų, kuris prieš metus, būdamas trisdešimt vienerių, pasikorė. Moters vienintelis brolis taip pat gyvenimą baigė savižudybe. Su vyru ji išsiskyrusi labai seniai ir pagalbos auginant sūnų nesulaukė. O dėl sūnaus Birutė išgyvena baisius prisiminimus. Vaikinas buvo įnikęs į narkotikus. Svaigalai pareikalavo daug pinigų. Motinai nežinant, sūnus pardavė kone visus namų apyvokos daiktus, net klozetą, vonią. Ją mušė, maža to, pasiūlė parduoti butą Vilniuje, sumokėti skolas ir drauge abiem atsisveikinti su gyvenimu – nusižudyti.
Plačiau skaitykite balandžio 7 d. „Sekundėje“.
Valentina ŽIGIENĖ
G.Lukoševičiaus nuotr. Vicemeras V.R.Gritėnas su interesante susiėmė rajono Savivaldybės koridoriuje ir visiems girdint išvadino ją apsišaukėle.







