Kol kas dar ne laikas skelbti, kokią apyvartą 2005
metais pasiekė Panevėžio statybos trestas (PST), bet, kaip sako kompanijos
vyriausiasis ekonomistas Alanas Levinas, jos metinės pajamos tikrai buvo daug didesnės nei užpernai.
PST kartu su Vilniaus “Ranga IV” ir Kauno “Kausta” yra viena iš trijų didžiausių statybos įmonių šalyje. 2003 metais PST pasiekė didesnę apyvartą nei šios dvi konkurentės.
“Sunku pasakyti, ar per praėjusius metus aplenkėme jas. Manau, kad visų rodikliai yra maždaug panašūs. Vienais metais pirmaujame mes, kitais – jos”, – “Sekundei” sakė A.Levinas. Konsoliduotais audituotais duomenimis, 2004 metais PST pasiekė 157,6 mln. Lt apyvartą, uždirbo per 2,9 mln. litų grynojo pelno. Kompanijos 2005 metų planuose buvo užbrėžtas tikslas gauti apie 12 mln. Lt.
PST prezidentas Antanas Pavalkis sakė, kad šiemet PST jau gavo pirmąjį didelį darbą. Vilniaus pakraštyje įmonė statys prekybos centrą BIG Baltijos investicijų grupės užsakymu. Tai bus antrasis BIG Lietuvoje. Pirmasis toks prekybos centras 2004 metais buvo sukonstruotas Klaipėdoje. “Prekybos centrą pastatysime netoli viešbučio “Baltpark”. Be to, šalia būsimo BIG statomas monolitinių gyvenamųjų namų kvartalas”, – pasakojo A.Pavalkis.
BIG užims 18 tūkst. kvadratinių metrų plotą, dar 9 tūkst. kvadratinių metrų atiteks automobilių stovėjimo aikštelei. A.Levinas teigė, kad šio užsakymo vertė – apie 39 mln. Lt. Statybos prasidės jau artimiausiomis dienomis. Jas planuojama baigti rudenį.
Užsakymų netgi per daug
Panevėžio statybos trestas nuo seno garsėja kaip pramoninių objektų statytojas, bet pastaruoju metu kompanija aktyviai veržiasi ir į kitus statybų rinkos sektorius. Įmonė rekonstravo Prezidentūrą, Bazilijonų vienuolyną Vilniuje, stato Valdovų rūmus, o pernai pastatė ir porą 16 aukštų gyvenamųjų namų sostinės Šeškinės rajone.
Pernai PST rekonstravo “Paroc” gamyklą Vilniuje, įvykdė pirmąjį Panevėžio valymo įrengimų rekonstravimo etapą. Mūsų mieste kompanija pastatė milžinišką paslaugų kompleksą “Babilonas”.
“Pernai pasirašėme sutartį dėl Panevėžio kombinuotojo ciklo termofikacinės elektrinės statybos. Būsime pirmieji, statantys tokį objektą Panevėžyje”, – sakė A.Levinas.
Jis teigė, kad šiemet bendrovė numato vykdyti antrąjį Panevėžio valymo įrengimų rekonstravimo etapą, rekonstruos analogiškus įrengimus Kėdainiuose, tęs Valdovų rūmų statybą ir atliks daugybę kitų užsakymų. Darbų tikrai nestinga.
“Lietuvos statybų rinka dar auga, bumas dar nesibaigia. Net nespėjame patenkinti visų užsakovų. Turėsime atsisakyti dalies užsakymų, nes jų yra per daug”, – sakė A.Levinas.
Gerų statybininkų visada reikia
PST dirba ir užsienyje. Kompanija turi tris filialus Rusijoje – Kaliningrade, Sankt Peterburge ir Čerepovece. Įmonė pasirašė sutartį dėl danų šaldytuvų “Derby” gamyklos projektavimo darbų Kaliningrade. PST tikisi pelnyti teisę ir statyti šį objektą. Sankt Peterburge ir Čerepovece bendrovė vykdo mažesnius užsakymus.
“Kaliningrado srityje dabar didžiulis statybų bumas. Vietos gubernatorius ketina pritraukti į sritį milijonus naujų gyventojų. Akivaizdu, kad į šį regioną bus daug investuojama”, – sakė A.Levinas.
Lietuvos statybų firmos susidūrė su darbo jėgos stygiaus problema, nes daug statybininkų išvyksta į britų salas dirbti tą patį darbą, nes ten geriau moka. PST turi priešnuodžių šiam neigiamam reiškiniui. “Mes stengiamės išsaugoti darbininkus, siūlome atlyginimus, aukštesnius nei statybų rinkos vidurkis. Taip pat įvedėme patrauklią naujovę – apdraudėme savo darbuotojus kaupiamuoju investiciniu draudimu. Skatiname juos ir premijomis”, – sakė A.Levinas. Dabar PST dirba 1100 žmonių. Šiemet kompanija ketina didinti darbo apimtis ne mažiau kaip 20-30 proc., todėl tikėtina, kad įkurs daugiau naujų darbo vietų, teigė A.Levinas. “Mes visada laukiame gerų statybininkų”, – sakė jis.
Romanas Zinčenka
tel. 511223, roman@sekunde.lt







