Prieš Jungtinių Tautų balsavimą dėl pripažinimo EP parėmė Palestiną

(Scanpix nuotr.)

„Palestinos teisė. Pilna narystė Jungtinėse Tautose“. Kėdę su tokiu užrašu palestiniečiai ketino išsiųsti JAV ir kitų šalių vyriausybėms.

Europos Parlamento (EP) komitetas vienbalsiai pritarė leisti Palestinos autonomijai be muito prekiauti Europos Sąjungoje.

Visi 27 EP Tarptautinės prekybos komiteto nariai trečiadienį pritarė susitarimui, kuris leistų palestiniečių ūkininkams ir žvejams lengviau pasiekti ES rinką. 2009 metų duomenimis, Gazos ruožo ir Vakarų kranto prekyba su ES tesiekė 6,1 mln. eurų, tačiau europarlamentarai tikisi, kad šis žingsnis paskatins eksportą ir ekonomiškai itin silpnos autonomijos vystymąsi.

Dėl susitarimo, kuris galiotų 10 metų, rugsėjo pabaigoje turės balsuoti visas parlamentas, o galioti jis pradėtų iki šių metų pabaigos.

Rugsėjo 13 dieną prasidedančioje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje laukiama balsavimo dėl Palestinos valstybės pripažinimo. Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy trečiadienį paragino ES valstybes per šį balsavimą pasisakyti „vienu balsu“. Šia tema ES viceprezidentė Catherine Ashton penktadienį kalbėsis su bloko šalių užsienio reikalų ministrais. Anksčiau ES pasisakė už nepriklausomą Palestinos valstybę, kurios sostinė, kaip ir Izraelio, būtų Jeruzalėje.

Ir palestiniečiai, ir žydai pastaruoju metu Europos sostinėse siekia užsitikrinti paramą. Izraelis tikisi, kad ES valstybių pozicijos išsiskirs, kaip atsitiko dėl Kosovo. Tuo metu Izraelio parlamento Užsienio reikalų ir gynybos komitetas paskelbė ataskaitą, kurioje kritikuojamas vyriausybės pasiruošimas balsavimui ir teigiama, kad ji „neužkirto kelio tam, kam galėjo užkirsti“.

Sukilimų arabų šalyse kontekste taip pat pradėta kalbėti apie galimą trečiąją intifadą, taip vadinamąjį palestiniečių sukilimą. Tarptautinė bendruomenė nepripažino Izraelio valdžios okupuotose palestiniečių teritorijose – Vakarų Krante ir Gazoje.

Sukilimų arabų šalyse kontekste taip pat pradėta kalbėti apie galimą trečiąją intifadą, taip vadinamąjį palestiniečių sukilimą.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -