Prekybos centrai kratosi silpnų nuomininkų

Drabužių parduotuvė(AFP/Scanpix nuotr.)

Pasibaigus sunkmečiui prekybos centrai neretai nutraukia sutartis su ne itin sėkmingai dirbančiais nuomininkais.

Prekybinio nekilnojamojo turto (NT) valdytojai jau gali jaustis padėties šeimininkai – užuot desperatiškai ieškoję nuomininkų, kurie užpildytų tuščius prekybos centrų plotus, dabar gali rinktis, su kuo dirbti. Vis dažnesni atvejai, kuomet nutraukiamos sutartys su ne itin sėkmingai dirbančiais nuomininkais. Patalpų nuomos kainos taip pat po truputį kopia aukštyn, rašo „Verslo žinios“.

„Ogmios centro“ finansų direktorė Viktorija Beatričė Radzevičienė  sakė, kad nuomos kaina, lyginant šių metų pirmąjį pusmetį su praėjusiųjų padidėjo vidutiniškai 30 proc. ir siekia maždaug 20 litų už kvadratinį metrą. „Pajamos iš nuomos išaugo trečdaliu, o laisvų plotų AB „Ogmios centras“ valdomuose Vilniaus centruose nebeliko“, – sakė V.B.Radzevičienė.

„BPT Asset Management“ prekybinės paskirties investicijų segmento vadovo Dariaus Urbono teigimu, jo atstovaujamos bendrovės valdomuose prekybos centruose laisvų plotų taip pat nebeliko.

Tačiau komercinio NT konsultantų UAB „CREalty Advisors“ vadovaujantysis partneris Marekas Kovalevskis „Verslo žinioms“ sakė, kad dabar yra ne vienas atvejis, kai nuomininkai norėtų pasilikti prekybos centruose, bet valdytojai vienašališkai nutraukia su jais sutartis.

„Kai per krizę nuomininkai prašė nuolaidų, dažniausiai jas gaudavo, bet nemažai prekybos centrų valdytojų į perrašytas sutartis įtraukė punktą, kad gali vienašališkai nutraukti sutartis. Ir kai kurie ta galimybe jau naudojasi. O nuomininkai, pasirašydami tokias sutartis, arba nusprendė surizikuoti, arba neįsiskaitė – pasirašė ir džiaugėsi, nes tos nuolaidos buvo gyvybiškai svarbios“, – aiškino M.Kovalevskis.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto