J.Janonio gatvės gyventojai ir joje esančių įmonių darbuotojai savaitgaliais ir per šventes lieka atskirti nuo miesto gyvenimo. Į pramoninę gatvę tomis dienomis neužsuka ne tik nė vienas maršrutinis taksi, bet ir Savivaldybei pavaldaus Autobusų parko autobusas. Šioje gatvėje dirbantys ir gyvenantys žmonės priversti kulniuoti tris stoteles iki autobuso. Socialinę funkciją privalančio atlikti Panevėžio autobusų parko direktorius Rimantas Petukauskas išeities iš tokios nepavydėtinos padėties nemato.
Autobusas – už trijų
stotelių
J.Janonio gatvėje esančių Laikinųjų vaikų globos namų direktorė Aida Žygelienė teigė net nepamenanti, kada savaitgaliais jų gatve yra važiavęs maršrutinis autobusas. Pasak jos, prireikus pasiekti miestą tenka eiti tris stoteles iki kasdien kursuojančio 7-ojo maršruto autobuso arba nemažą atstumą kulniuoti per tiltą, jungiantį pramoninį rajoną su Parko gatve.
„Mūsų įstaiga nedidelė, savaitgaliais su vaikais pasilieka tik keli darbuotojai. Kaip mes, būdami tokie maži, kelsime prob-lemą? Betgi žmonės, dirbantys mūsų gatvės įmonėse, pasibaigus pamainai, iki autobuso turi eiti tamsoje. Nors du reisai per dieną būtų – ir tai jau šis tas“, – mano A.Žygelienė.
Taikosi prie vežėjų
Kad Autobusų parkas turėtų koreguoti savo maršrutus, mano ir J.Janonio gatvėje veikiančios „Lietkabelio“ gamyklos generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas. Autobusais važinėjantiems įmonės darbuotojams kyla problemų ir šiokiadieniais. „Lietkabelis“ jau kreipėsi į Autobusų parką prašydamas bent 5 minutėmis pakoreguoti grafiką, kad pamainą baigę darbuotojai darbo dienomis suspėtų į autobusą.
„Įmonė dirba ištisą parą visą savaitę. Be abejo, tarp mūsų darbuotojų yra važinėjančių autobusais ir jiems kyla sunkumų. Autobusų grafikas tikrai nėra tinkamas – mes priversti derinti savo darbo laiką prie autobusų, o tai – visiškas absurdas. Autobusų parkas turėtų priartėti prie keleivių“, – pabrėžė S.Gailiūnas.
Autobusų parko grafikais nėra patenkinti ir „Vilniaus duonos“ Panevėžio padalinio darbuotojai. Nors įmonės direktorė tikino jokių nusiskundimų nėra girdėjusi, tačiau „Sekundės“ kalbinti žmonės pasakojo apie savaitgaliais patirtus nepatogumus. Sutemus į darbą ar iš jo nemenką atstumą iki autobuso turinčios kulniuoti moterys neslėpė bijančios chuliganų, juo labiau kad atokiame pramoniniame rajone jau ne viena darbuotoja buvo užpulta.
„Nors du autobusus savaitgaliais leistų – iš ryto ir vakare, kad tamsoje nereiktų eiti iki kitos stotelės“, – kalbėjo darbuotojai.
Plačiau skaitykite sausio 7 d. „Sekundėje“.
Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ
G.Lukoševičiaus nuotr. Savaitgaliais iš J.Janonio gatvės norint pasiekti miestą tenka sėstis ant dviračio arba kulniuoti nemažą kelio galą pėsčiomis.






