Patvirtintas Panevėžio miesto biudžetas

Ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2012 metų miesto biudžetą. Už jį balsavo 19 Tarybos narių iš 27 dalyvavusiųjų posėdyje. Kartu su biudžetu pirmąkart patvirtintas ir Savivaldybės skolų sumokėjimo grafikas.

Savivaldybės administracijos parengto biudžeto projekto apimtis po Tarybos komitetų ir frakcijų svarstymų nepakito – liko 204 mln. 63 tūkst. 700 Lt pajamų ir 213 mln. 583 tūkst. 700 Lt išlaidų. Tad deficitas – per 9,5 mln. Lt. Jį sudaro paskolos investicijų projektams vykdyti. Biudžeto pajamos – daugiau kaip 28,5 mln. Lt mažesnės, nei Taryba patvirtino 2011 m.

Biudžeto išlaidos projektuojamos pagal 16 programų. Daugiausia lėšų, kaip ir kasmet, numatyta švietimui ir ugdymui – per 110 mln. Lt, socialinei paramai – beveik 38,4 mln., miesto infrastruktūros objektų modernizavimui ir priežiūrai – daugiau kaip 20,7 mln. Savivaldybės valdymui numatyta beveik 17,58 mln. Iš jų kone 7 mln. – paskoloms ir kitiems finansiniams įsipareigojimams.

Pirmą kartą Taryba kartu su biudžetu patvirtino skolų sumokėjimo grafiką. 2011 m. gruodžio 31 d. Savivaldybės skolos siekė beveik 89,5 mln. Lt. Daugiausia – per 48,1 mln. – paskolos investicijų projektams ir finansiniams įsipareigojimams, 16,1 mln. – šildymo išlaidoms ir šilumos punktų priežiūrai, 8,2 mln. – miesto priežiūros darbams, 6,2 mln. – kompensacijoms už lengvatinį keleivių vežimą ir kt. Susidariusias skolas planuojama padengti iki 2015 m., išskyrus paskolas, nes pagal su bankais pasirašytas sutartis Savivaldybė jas privalo sumokėti iki 2023 m. Šiemet planuojama grąžinti daugiau kaip 22,3 mln. Lt skolų.

Išsamų straipsnį skaitykite rytdienos – vasario 24 d. „Sekundėje“.

Sekunde.lt

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto