Panevėžys tapo krepšinio sostine

Įspūdingas renginys

Pirmadienį Panevėžys buvo tapęs Lietuvos krepšinio sostine. Universalioje „Cido“ arenoje panevėžiečiai ir miesto svečiai išvydo net tik įspūdingas Europos krepšinio čempionatui Lenkijoje besirengiančios Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės ir 2007 metų Europos čempionės Rusijos rungtynes, bet ir nepakartojamus „Lietuvos ryto“ šokėjų pasirodymus. Sausakimšoje arenoje sirgaliai iš visos Lietuvos nestokojo geros nuotaikos, o audringas palaikymas atvedė šeimininkus į pergalę.

Per varžybų pertrauką Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atminimo dovanomis buvo apdovanoti šių metų Europos krepšinio vežimėliuose C diviziono čempionate sidabro medalius iškovoję krepšininkai. Vicečempionu tapo ir panevėžietis Saulius Kulboka.

Neužmirštas buvo ir ilgametis krepšinio teisėjas, varžybų komisaras Jonas Jakubaitis, jį už nuopelnus Lietuvos krepšiniui pasveikino LKF prezidentas Vladas Garastas.

Krepšinio šventė Panevėžyje prasidėjo kiek anksčiau. 2009 metų „Sprite krepšinio talentų kova“ finalas buvo surengtas šalia „Cido“ arenos. Absoliučiu varžybų nugalėtoju tapo ir 17 tūkst. litų stipendiją pelnė 1994–1995 metais gimusių vaikinų grupės čempionas Justas Tamulis iš Kėdainių.

Palaužė varžovus

Šventės kulminacija tapusios tarptautinės krepšinio varžybos tarp Lietuvos ir Rusijos prasidėjo taikliu panevėžiečio Mindaugo Lukauskio tolimu metimu (3:0), tačiau rusai į tai atsakė spurtu – 7:0.

Įpusėjus kėliniui, mūsiškiai po L.Kleizos ir R.Javtoko dvitaškių išlygino rezultatą – 11:11, bet varžovai, pasinaudodami lietuvių klaidomis, pirmąjį kėlinį sugebėjo laimėti (18:16). Per pirmąjį kėlinį mūsiškiai prarado net 12 kamuolių.
Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai perėmė iniciatyvą ir prieš ilgąją pertrauką jau pirmavo (37:29).
Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės pranašumas padidėjo iki dviženklio taškų skirtumo, bet rusai panaikino deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 52:52.
Ketvirtajame kėlinyje lietuviai nuolat pirmavo kelių taškų skirtumu ir išlaikė turėtą pranašumą iki rungtynių pabaigos. Susitikimas buvo laimėtas 66:61.
Lietuva:D.Lavrinovičius – 15, K.Lavrinovičius – 13 (7 atk. kam., 6 kl.), R.Javtokas – 11, L.Kleiza (10 atk. kam.) ir M.Kalnietis – po 6, T.Delininkaitis ir S.Jasaitis – po 5, M.Lukauskis – 3, J.Mačiulis – 2.
Rusija:S.Bykovas – 17, V.Fridzonas – 14, S.Monia – 10 (6 rez. perd.), T.Mozgovas – 9.

Lietuviai su rusais susitiko jau antrą kartą. Atėnuose (Graikija) vykusiame „Akropolio“ taurės turnyre lietuvaičiai taip pat nugalėjo rusus 78:61.
Lietuvos rinktinė jau sužaidė devynerias draugiškas rungtynes, iš jų laimėjo penkerias.
Paskutinį kontrolinį mačą lietuviai žais ketvirtadienį 20.30 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje su pasaulio čempione Ispanijos komanda. Turnyre Ispanijoje mūsiškiai 74:100 pralaimėjo planetos čempionams.

Tos pačios problemos

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas teigė, kad žaidimas šiek tiek pagerėjo, bet neslėpė nusivylimo dėl daug daromų klaidų.

„Nuotaika po rungtynių yra dviprasmiška, nes liko tos pačios problemos, kokias turėjome. Gynėmės tikrai neblogai, bet vėl klimpome puldami, darėme daug klaidų. Turėjome problemų trečiajame kėlinyje, kai rusai suaktyvino gynybą, o mes atsipalaidavome. Rusų krepšininkai yra tikrai pajėgūs ir nemanau, kad čempionate jie bus lengvai mušami berniukai. Be to, jie turi puikų trenerį D.Blattą“, – komentavo R.Butautas.

Paklaustas, ar spės per savaitę sumažinti klaidų, treneris atsakė: „Aš tuo tikiu ir manau, kad tikrai galime tai padaryti. Mažai klydome antrajame kėlinyje, o ketvirtajame ketvirtyje nepadarėme nė vienos klaidos. Todėl galime sumažinti klaidų skaičių. Prieš rungtynes tikėjomės, kad jų bus mažiau, planavome surengti daugiau greitų atakų. Tai mes sėkmingai darėme antrajame ir ketvirtajame kėliniuose, todėl teigiamas poslinkis yra.“

„Jei kas tikisi Senojo žemyno pirmenybėse lengvų pergalių – pamirškite tai. Labai daug komandų yra panašaus pajėgumo. Visos rungtynės bus įtemptos. Jų likimas spręsis paskutinėmis sekundėmis“, – į klausimą, ar tokį žaidimą Europos čempionate demonstruos Lietuvos rinktinė, atsakė strategas.

Turėjo šansą laimėti

Rusijos rinktinės vyriausiasis treneris amerikietis Davidas Blattas po rungtynių sakė, kad pergalę galėjo iškovoti bet kuri ekipa.
„Tai buvo geros rungtynės. Turėjome šansą laimėti, nugalėti galėjo bet kuri ekipa. Suprantama, kad žaidėme svečiuose ir sirgalių palaikymas turėjo įtakos. Kadangi šios rungtynės draugiškos, niekas nei išlošė, nei pralošė“, – teigė D.Blattas.
Paprašytas palyginti Lietuvos ir Rusijos rinktinių netektis, treneris atsakė: „Rusijai neatstovaus Andrejus Kirilenka ir Johnas Robertas Holdenas, o Viktoro Chriapos likimas dar neaiškus. Tačiau nelyginčiau mūsų situacijos su Lietuvos rinktinės padėtimi. Net ir be tų žaidėjų, kurie neatstovaus Lietuvai, ši rinktinė turi aukščiausio lygio krepšininkų. Tačiau jauni žaidėjai yra mūsų komandos pranašumas. Jie ambicingi ir turi galimybę ateityje tapti geriausiais Rusijos žaidėjais. Aš tai bandau jiems įrodyti. Manau, kad šis faktorius – mūsų privalumas“, – svarstė amerikietis.

Arnas ADOMAVIČIUS

ELTOS nuotr. Lyderis. Lietuvos rinktinę į pergalę prieš rusus vedė 13 taškų surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs K.Lavrinovičius (su kamuoliu).

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto