Panevėžyje oficialiai įregistruotas Literatų skveras

Panevėžyje oficialiai įregistruotas Literatų skvero pavadinimas teritorijai prie A. Kisino gatvės, šalia Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos.

Nuo šiol ši miesto erdvė oficialiai vadinasi Literatų skveru.

Naujai traukos vietai teritorija prie bibliotekos pasirinkta neatsitiktinai – tai viena svarbiausių Panevėžio kultūros ir literatūros erdvių, glaudžiai susijusi su skaitymo, kūrybos ir kultūrinio dialogo tradicijomis.

Literatų skvero pavadinimas pasirinktas įvertinus gyventojų, kultūros bendruomenės ir ekspertų pasiūlymus. Juo siekiama įprasminti ne vieną kūrėją, o visą su Panevėžiu susijusią literatūrinę tradiciją ir pagerbti miesto kūrėjus.

Literatų skvero įrengimas yra viena iš Laisvės aikštės prieigų humanizavimo projekto dalių.

Ateityje ši viešoji erdvė bus pritaikyta gyventojų poilsiui ir kultūrinėms veikloms.

Čia planuojama įrengti meninius akcentus, atminimo ženklus, teminius suoliukus ir kitus mažosios architektūros elementus, kurie pasakos Panevėžio literatūros istoriją bei supažindins lankytojus su miesto kūrėjais.

Literatų skvero pavadinimas teritorijai suteiktas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, o 2026 m. liepos 28 d. jis oficialiai įregistruotas Lietuvos Respublikos adresų registre.

Bendrinti šį straipsnį
- R E K L A M A -
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -