Pakeisti akcizai atneš milijoną?

(Reuters/Scanpix nuotr.)

Vynui, kuriame alkoholio koncentracija neviršija 8,5 proc., akcizas turėtų didėti nuo 53 iki 58 litų už hektolitrą.

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė ruošiasi keisti kai kurių alkoholinių gėrimų akcizo tarifus. Skaičiuojama, kad pokyčiai valstybės biudžetą galėtų papildyti milijonu litų.

Ministrų kabinetas trečiadienį ketina pritarti Akcizų įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, pagal kurį akcizo tarifai kai kuriems alkoholiniams gėrimams didės, o kai kuriems mažės, ir teikti jį svarstyti Seimui.

Kaip teigiama Vyriausybės nutarimą lydinčiuose dokumentuose, pagal šiuo metu galiojantį Akcizų įstatymą, vynui, kuriame alkoholio koncentracija yra ne didesnė kaip 8,5 proc., nustatytas 53 litų akcizo tarifas už hektolitrą, o kitiems fermentuotiems gėrimams, kurių alkoholio koncentracija yra ne didesnė kaip 8,5 proc., – 58 litai už produkto hektolitrą.

Tuo metu kitam vynui taikomas 198 litų, o fermentuotiems gėrimams (vaisių vynui, midui) – 216 litų akcizo tarifas už hektolitrą.

Naujame įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad vynui, kuriame alkoholio koncentracija, yra ne didesnė kaip 8,5 proc., būtų taikomas toks pat akcizo tarifas kaip ir kitiems fermentuotiems gėrimams su tokia pat alkoholio koncentracija, – 58 litai už produkto hektolitrą.

Kitiems vynams akcizo tarifas išliks 198 litai, tačiau kitiems fermentuotiems gėrimams jis sumažės nuo 216 iki 198 litų už hektolitrą. O tarpiniams produktams, kurių alkoholio koncentracija yra ne didesnė nei 15 proc., akcizo tarifas bus padidintas nuo 198 iki 216 litų.

Žemės ūkio ministerija skaičiuoja, kad priėmus šį įstatymo projektą valstybės biudžetas, įvertinus 2010 metų realizacijos apimtis, gautų maždaug 1 mln. litų daugiau pajamų.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto