(AFP/Scanpix nuotr.)„Olympus“ bent 20 metų slėpė nuostolius.
Apskaitos skandalo krečiamos kompanijos „Olympus“ biurą Tokijuje trečiadienį krėtė Japonijos pareigūnai. Jie ieškojo duomenų, kurie patvirtintų kompanijos finansinių rodiklių klastojimą, siekiant nuslėpti didžiulius nuostolius.
„Olympus“ patalpas naršė Tokijo prokuratūros komanda, policijos bei Japonijos vertybinių popierių ir biržos priežiūros komisijos pareigūnai, pranešė CNN naujienų svetainė.
Tai, kad kompanijos biure buvo atliktos kratos, „Olympus“ pripažino išplatintame pranešime. „Mes ir toliau tęsime bendradarbiavimą su tyrėjais, kad iškeltume faktus į dienos šviesą. Norime dar kartą atsiprašyti dėl to, kad sukėlėme rūpesčių savo akcininkams, investuotojams, verslo partneriams“, – teigė kompanija.
„Olympus“ anksčiau šiemet prisipažino, kad bent 20 metų slėpė savo nuostolius. Nuostolingoms investicijoms padengti firma atliko neaiškių mokėjimų, kurių vertė – daugiau nei 1,5 mlrd. JAV dolerių (3,75 mlrd. litų).
1919 metais įkurta „Olympus“ yra Japonijos mikroskopų gamybos pradininkė. Vėliau įmonė pradėjo gaminti fotoaparatus, ji taip pat užima 70 proc. endoskopų gamybos rinkos.






