Vilniaus “Lietuvos ryto” krepšinio komandos treneris kroatas Nevenas Spahija po trečiadienį namuose laimėtų Eurolygos ketvirtojo turo rungtynių prieš “Olympiacos” (78:67) akcentavo komandinio žaidimo sėkmę ir džiaugėsi rungtynių metu padarytais atradimais.
“Laimėjome labai sunkias rungtynes, ir laimėjome kaip komanda, – sakė N. Spahija. – Iš pradžių buvome pakliuvę į sudėtingą situaciją, ieškodami penkių geriausių žaidėjų, o paskui jau viskas buvo gerai”.
Paklaustas, kada buvo sunkiausia, N. Spahija pripažino, jog trečiojo kėlinio pradžioje.
“Tačiau toks yra mano darbas – surasti išeitį, ir ją radau”, – džiaugėsi kroatas.
“Olympiacos” ekipos treneris Jonas Kazlauskas buvo labiau linkęs analizuoti savo komandos žaidimą ir sakė, jog jį labai nuvylė atsarginiai žaidėjai.
“Nesu patenkintas žaidimu, nes tik keletą atkarpų žaidėme gerai. Starto penketas buvo gerai pasirengęs kovoti, bet kai prasidėjo keitimai, prasidėjo ir problemos, – sakė J. Kazlauskas. – Ketvirtajame kėlinyje blogai gynėmės, o pataikyti tritaškiai varė į neviltį. Mums trūko koncentracijos, po keitimų žaidimas pakriko”.
J. Kazlauskas atkreipė dėmesį, kad ypač netikslūs buvo tritaškiai metimai, todėl “vilniečiams bepigu buvo gintis “aikšte”.
“Kai vilniečiai sužinojo, kad nebus Hauzo (Frederick House), tai nuėmė jiems psichologinę įtampą. O mūsų ekipoje yra keletas emocionalių žaidėjų, kuriems jei nesiseka, tai kyla problemų” – pastebėjo treneris.
Į klausimą, ar rungtynės su “Lietuvos rytu” nebuvo kerštas už praeities nuoskaudas, J. Kazlauskas tvirtai atsakė, tad tai buvo tik Eurolygos rungtynės.
“Nėra jokių ambicijų, su buvusiais ir esamais komandos žaidėjai palaikome draugiškus santykius. Man tai buvo tik rungtynės, kurias norėjosi laimėti”, – sakė buvęs “Lietuvos ryto” treneris.
Jis paneigė, kad Pirėjo komanda ketina atisakyti traumą besigydančio vidurio puolėjo Eurelijaus Žukausko, tačiau patvirtino, jog norėtųsi pasistiprinti.
“Jei rinkoje atsirastų geras puolėjas, įsigytume jį, bet jo nesimato”, – sakė J. Kazlauskas.
“Olympiacos” rungtyniaujantis Renaldas Seibutis pripažino, kad žaisti pilnoje arenoje buvo sunku, ne visai pavyko susitvarkyti su jauduliu.
“Rytas” sužaidė gerai, o mes ketvirtajame kėlinyje neapsigynėme. Savo žaidimą vertinti palieku treneriams. Manau, kad visa komanda sužaidė nesėkmingai, bet gyvenimas tęsiasi – dirbsim toliau ir žiūrėsim, kas gausis”, – sakė R. Seibutis.
ELTA





