Mūšis dėl nuotraukų

Priims ir popierines

„Regitros“ ir fotografų kare žvanga ginklai. Valstybinę įmonę Konkurencijos tarybai apskundusios fotostudijos švenčia bent menkutę pergalę prieš monopolininką.

Konkurencijos taryba pripažino, kad „Regitra“ privalo iš klientų priimti ir popierines nuotraukas, tačiau neįrodė, kad valstybinė įmonė ignoravo fotostudijų darbą.

„Fotografai nepateikė pagrįstų įrodymų, kad „Regitroje“ nebuvo priimamos popierinės nuotraukos. Mums tokie atvejai nėra žinomi“, – aiškino Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė.

Pasak jos, teisės aktai nedraudžia klientui rinktis, ar atsinešti fotostudijoje darytą nuotrauką, ar fotografuotis pačioje „Regitroje“.

„Vadinasi, fotografijos paslaugas teikiančios įmonės nėra diskriminuojamos. Vartotojams palikta laisvė, kur kokią darytis nuotrauką vairuotojo pažymėjimui“, – pabrėžė P.Kvietkauskienė.

Kalti be kaltės

Verslo baigtį nujaučiantys Panevėžio fotografai į Konkurencijos tarybą kreipėsi po to, kai patys buvo apkaltinti bandymu nesąžiningai pasipelnyti.

„Mes žinojome, kad „Regitroje“ veikia fotografavimosi kabina, bet jokių problemų nekilo, kol valstybinė įmonė ėmė nebepriimti iš klientų fotografijos studijose darytų nuotraukų. Žmonės puolė piktintis, kad pelnomės iš jų nežinojimo – neperspėjame, kad „Regitrai“ nebetinka mūsų nuotraukos“, – „Sekundei“ pasakojo Panevėžio centre įkurtos fotostudijos direktorė Danutė Dugnienė.

Pasak jos, fotografai liko be kaltės kalti – „Regitra“ jiems nebuvo pranešusi apie tokią naujovę.

Kad valstybinė įmonė savivaliauja, D.Dugnienė tvirtina pati įsitikinusi, kai „Regitros“ Panevėžio filiale nepriėmė nuotraukų iš jos sūnaus.

Fotostudijos direktorė skaičiuoja, kad dėl valstybinės įmonės taikytų apribojimų nuotraukoms Panevėžio fotografų darbo apimtys sumažėjo apie 40 proc.

„Kokią turėjo teisę atimti iš mūsų darbą, jei studijose daromos nuotraukos atitinka dokumentams keliamus reikalavimus? Ar ne absurdas, kad smulkųjį verslą žlugdo valstybinė įmonė, finansuojama iš valstybės biudžeto? Juk iš mūsų, mokesčių mokėtojų, ji ir išgyvena“, – piktinosi D.Dugnienė.

Fotostudijos užsidaro

D.Dugnienė vylėsi, kad Konkurencijos tarybos išaiškinimas apribos „Regitros“ savivalę. Tačiau ji pripažįsta netikinti, kad fotografams pavyks susigrąžinti prarastus klientus.

„Sugrįš gal tik 20 proc. žmonių, pasinaudojusių „Regitros“ paslauga. Net vairavimo mokyklos savo mokiniams rekomenduodavo vairuotojo pažymėjimui fotografuotis ne pas mus, o „Regitroje“. Valstybinė įmonė, kurį laiką nepriiminėjusi popierinių nuotraukų, fotostudijoms padarė didžiulį nuostolį“, – tvirtino D.Dugnienė.

Kaip tikino direktorė, nuo sausio gerokai sumažėjus užsakymų krikštynoms, vestuvėms ir kitoms šeimos šventėms, nuotraukos dokumentams tapo bene pagrindiniu studijų išgyvenimo šaltiniu. Dėl išaugusių mokesčių, kylančių komunalinių paslaugų kainų, kritusio uždarbio dvi iš keturių Panevėžyje veikiančių fotostudijų jau uždarė savo filialus.

Fotografų neišgelbės

„Regitros“ atstovai neigia fotostudijų kaltinimus dėl kurį laiką nepriimtų popierinių nuotraukų.

„Tokio apribojimo nebuvo, tik rekomenduodavome klientams pas mus fotografuotis, nes taip būtų greičiau išduodamas vairuotojo pažymėjimas“, – aiškino „Regitros“ Panevėžio ir Šiaulių filialų viršininkas Algirdas Dominauskas.

Vargu ar įpareigojimas „Regitrai“ priimti ir fotostudijose darytas nuotraukas išgelbės fotografijos verslą.

Mat klientui, atnešusiam popierines nuotraukas, vairuotojo pažymėjimo teks laukti mažiausiai porą savaičių, o sutikusiajam fotografuotis „Regitroje“ dokumentas bus išduotas jau po poros dienų. Abiem atvejais klientui vairuotojo pažymėjimas kainuos tiek pat – 49 litus.

„Popierinę nuotrauką reikia nuskaityti, padirbėti su popieriumi, kad ji būtų tinkama dokumentui, siųsti paštu – visa tai irgi kainuoja. O „Regitros“ fotografavimosi kabinose parengiamas tik skaitmeninis asmens veido atvaizdas, elektroniniu paštu siunčiamas į Vilnių. Tai nėra ta pati nuotrauka“, – „Regitros“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė aiškino, kodėl atsinešus fotografiją vis vien reikia mokėti visą kainą.


Anot jos, įmonei pradėjus teikti ir fotografavimo paslaugą, labai mažai klientų pageidauja vairuotojo pažymėjime matyti fotostudijoje darytą nuotrauką.

Plačiau skaitykite 2009 m. gegužės 20 d. „Sekundėje“.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

G.Lukoševičiaus nuotr.
Pergalė. Panevėžio fotografai pasiekė, kad „Regitra“ iš vairuotojo pažymėjimą norinčių gauti klientų priimtų ir popierines nuotraukas.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto