Bendrovės „Runplasta“ direktorius Julius Matikonis įtariamas pasigrobęs svetimo turto daugiau nei už pusantro milijono litų. Panevėžio apygardos prokuratūra panevėžiečiui pateikė kaltinimus dėl sukčiavimo ir didelės vertės turto pasisavinimo. Byla perduota Panevėžio apygardos teismui. Jei vyriškis bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų.
Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo spaudai, miesto Vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyba atliko ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje J.Matikonio byloje. Prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras, kuravęs tyrimą, surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui. 35-erių „Runplastos“ savininkas, kaip teigiama kaltinamajame akte, 2000-2003 metais sudarydavo sutartis pirkti iš įmonių prekes ir įsipareigodavo už jas atsiskaityti. Pažadus vyras dalijo, nors iš anksto žinojo, kad jų netesės. Už paimtas prekes J.Matikonis sumokėdavo ne visus pinigus, jam likdavo tūkstantis kitas ar keli šimtai litų. Nors atsiskaityti jis galėjo, nes tuo metu „Runplastos“ sąskaita nebuvo tuščia. Taip apgautos beveik penkios dešimtys bendrovių. Nukentėjo Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Biržų, Panevėžio ir net užsienio įmonės. Sukčiui tokiu būdu pavyko pasisavinti 646628 litus.
Apgavikas pelnėsi ne tik iš įmonių. Priėmęs iš privačių asmenų užsakymus langams ir gavęs avansą, užsakymus pildyti J.Matikonis „pamiršdavo“. Nuostolį dėl šio panevėžiečio patyrė ir Vilniaus banko skyrius. Jam padaryta 4355 litų žala. Vyrui pavyko apgauti bankininkus – kai susiruošė keliauti į Ispaniją, jam buvo atidaryta „Euro card master card“ kortelės sąskaita, gavo ir kredito limitą. Maža to, kelionei J.Matikonis panoro prestižinio automobilio. Tad iš šalies išvyko bendrovės iš „VB lizingas“ įsigytu „Seat Leon Singo“, kurio vertė – 50000 litų.
Tačiau Ispanijoje nuo skolintojų pasislėpti panevėžiečiui nepavyko. Pagal Europos arešto orderį J.Matikonis buvo sulaikytas pernai gegužės 12-ąją ir pargabentas į Lietuvą. Vyriškiui miesto apylinkės teismas skyrė suėmimą. Jo ekstradicijos išlaidos – 7728,90 lito.
Apsukrus panevėžietis kaltas nesijaučia. 1991-ųjų pabaigoje P.Puzino, vėliau – Smėlynės gatvėje įkūrė įmonę ir ėmėsi langų verslo. Per tyrimą paaiškėjo, kad „Runplasta“ turėjo visas galimybes atsiskaityti su tiekėjais, tačiau to nepadarė.
Bendrovės savininkas kaltinamas pasisavinęs buvusį ir apgaule savo naudai įgijęs didelės vertės turtą. Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių ar dešimties metų.
Dalia MEŠKONYTĖ







