Lietuvėms – Europos čempionato auksas

Be pralaimėjimų

Slovakijoje vykusiame Europos jaunių (iki 18-os metų) merginų krepšinio čempionate įspūdingai pasirodė lietuvės. Iškovojusios visas septynias pergales, jos džiaugėsi čempionių laurais. Finale mūsiškės 63:57 (22:13, 9:17, 19:15, 13:12) įveikė Rusijos rinktinę, pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo šios amžiaus grupės aukso medalius.

Lietuvos merginų rinktinė pateko į B pogrupį, jos varžovėmis buvo turkės, lenkės ir italės. Čempionatą Lietuvos merginų U-18 rinktinė pradėjo rungtynėmis su turkėmis. Varžovės pirmajame kėlinyje dar priešinosi mūsiškėms, tačiau po jo turėjo 5-ių taškų deficitą. Puikiai sužaidusios antrąjį ketvirtį mūsiškės prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo 43:25. Ir po pertraukos vaizdas nepasikeitė – lietuvės ne tik kad neišbarstė pranašumo, bet dar padidino ir šventė pergalę rezultatu 79:56.

Antrosios pogrupio rungtynės Lietuvos U-18 merginų rinktinei susiklostė jau sunkiau. Mūsiškių varžovės buvo lenkės, jos sugebėjo priešintis tris kėlinius. Po pirmojo kėlinio lietuvės pirmavo tik vienu tašku, po dviejų – 4-ių – 40:36, po trijų – 5-ių taškų persvara – 58:53. Tačiau lemiamame ketvirtyje mūsiškės išsaugojo daugiau jėgų ir šventė pergalę rezultatu 73:61.

Paskutiniame, nieko nelėmusiame, mače lietuvės susitiko su Italijos krepšininkėmis. Lietuvos rinktinės merginos nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą. Antrajame kėlinyje mūsiškės jau turėjo 16-os taškų persvarą, bet iki kėlinio pabaigos sugebėjo išlaikyti tik trijų taškų pranašumą – 32:29. Tačiau antroje rungtynių dalyje lietuvės susitelkė ir rungtynėse iškovojo nesunkią pergalę – 69:55.

Iškovojusi visas tris pergales mūsų rinktinė užėmė pirmą vietą ir iškopė į kitą čempionato etapą. Kartu su mūsiškėmis toliau žengė turkės ir lenkės.

Šiek tiek sunkiau

Antrajame etape lietuvėms teko grumtis su B grupės komandomis: čekėmis, slovakėmis ir ukrainietėmis. Pirmosioms mūsų rinktinės jėgą teko patirti ukrainietėms. Jau po pirmojo kėlinio jos atsiliko 7-iais taškais, o tragiškai sužaidusios antrą kėlinį pralaimėjo net 19:43. Antroje rungtynių dalyje Lietuvos rinktinės merginos leido sau šiek tiek nusiraminti, bet rungtynes baigė užtikrinta pergale – 71:52.

Kitos dvejos rungtynės sekėsi jau kur kas sunkiau, nei iki tol buvusios. Rungtynes su slovakėmis sėkmingiau pradėjo varžovės, jos ir laimėjo pirmąjį ketvirtį. Antrojo ketvirčio pradžioje mūsiškės buvo persvėrusios rezultatą savo naudai, bet po dviejų kėlinių atsiliko 21:23. Atkakli kova vyko ir antroje rungtynių dalyje, po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 31:31. Rungtynių nugalėtojos aiškėjo paskutiniame ketvirtyje, jo pabaigoje geriau sužaidė mūsiškės ir iškovojo pergalę – 55:52.

Paskutinėse rungtynėse kovoje dėl pergalės antrojo etapo E pogrupyje mūsiškės susigrūmė su čekėmis. Lietuvės sėkmingai pradėjo mačą, bet vėliau jų žaidimas išsiderino ir rungtynių kontrolę perėmė varžovės. Laimėjusios pirmąjį ir antrąjį kėlinius jos įgijo 8-ių taškų persvarą – 35:27. Po trečiojo ketvirčio čekės savo pranašumą padidino dar dviem taškais. Vis dėlto lietuvės nenuleido rankų ir paskutiniame ketvirtyje kilo į lemiamą šturmą. Ir tai davė vaisių – paskutinį ketvirtį mūsiškės laimėjo net 28:10, o to užteko iškovoti pergalei rezultatu 69:61.

Pergalingas žygis

Pusfinalyje lietuvių varžovėmis buvo Slovakijos krepšininkės, tačiau ir pastarosios nesugebėjo prilygti pakiliai rungtyniavusioms mūsiškėms. Puikiai žaidusios Lietuvos merginos iškovojo pergalę rezultatu 68:45.

Jau po pirmojo kėlinio lietuvės pasiuntė varžoves į nokdauną. Rungtynes pradėjusios spurtu 8:0 per visą kėlinį slovakėms leido pelnyti vos tris taškus ir po dešimties minučių pirmavo 18:3. Antrajame kėlinyje priešininkės jau neatrodė taip apgailėtinai, jos sugebėjo pagyvinti savo puolimą Slovakijos rinktinės krepšininkės nebeleido taip sparčiai tolti lietuvėms, jos į didžiąją pertrauką išėjo turėdamos jau 19-os taškų pranašumą – 33:14.

Antroje rungtynių dalyje lietuvės neleido varžovėms priartėti. Trečiąjį ketvirtį laimėjusios 15:14, priešpaskutinį ketvirtį pirmavo jau 20 taškų – 48:28. Ketvirtasis kėlinys tebuvo tik formalumas. Jo metu slovakėms nepavyko parodyti nieko naujo, teko pripažinti varžovių pranašumą (45:68) ir užleisti vietą į finalą.

Finale Lietuvos rinktinės laukė grėsmingosios rusės. Rungtynes sėkmingiau pradėjo lietuvės, jos kėlinio pradžioje pirmavo 8:3. Tačiau netrukus varžovėms pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo, bet mūsų krepšininkės nesutriko ir vėl spurtavo. Po pirmojo kėlinio pirmavo lietuvės 22:13. Antrojo kėlinio pradžia nieko blogo lietuvėms nežadėjo, vienu metu mūsiškės jau buvo susikrovusios 14-os taškų persvarą – 29:15. Tačiau kėlinį baigė labai nesėkmingai ir į didžiąją pertrauką rusės išėjo turėdamos tik 1-o taško deficitą – 30:31.

Trečiajame ketvirtyje virė atkakli kova, bet lietuvės visą kėlinį turėjo kelių taškų persvarą, ją sugebėjo išlaikyti ir iki lemiamo ketvirčio – 50:45. Šis ketvirtis nedaug kuo skyrėsi nuo trečiojo, tik rusės vos kelis kartus nesugebėjo pasiekti persilaužimo. Sužaidus tris minutes rusės buvo priartėjusios iki 3-ų taškų – 53:50. O kilusios į lemtingą šturmą buvo sumažinusios deficitą iki 57:61, bet daugiau pasiekti nesugebėjo. Lietuvės iškovojo pergalę 63:57 ir tapo merginų iki 18-os metų Europos krepšinio čempionėmis.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Aurimė Rinkevičiūtė, ji pelnė 27 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 15 taškų pridėjo Marina Solopova, 11 – Giedrė Paugaitė (12 atkovotų kamuolių), 6 – Eglė Šikšniūtė, 4 – Gabrielė Gutkauskaitė.

Lietuvė Aurimė Rinkevičiūtė buvo pripažinta naudingiausia čempionato žaidėja. Europos čempionėmis tapo Gabrielė Gutkauskaitė, Marina Solopova, Inesa Visgaudaitė, Lina Pikčiūtė, Eglė Vitkutė, Mantė Kvedaravičiūtė, Aurimė Rinkevičiūtė, Giedrė Paugaitė, Gintarė Mažionytė, Eglė Tarasevičiūtė, Eglė Šikšniūtė, Kristina Alminaitė. Komandos vyriausioji trenerė Ramunė Kumpienė, treneriai Dalius Ubartas ir Nijolė Kregždienė.

Donatas BRAZDEIKIS

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto