Rūta Liberienė Bendrojo pagalbos centro skambučio sulaukė ugniagesiams gelbėtojams šunį jau ištraukus iš tvenkinio. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Žiaurumo protrūkis sukrėtė net gelbėtojus

Žiaurumo protrūkis sukrėtė net gelbėtojus

Panevėžio rajono jaukų Smilgių miestelį sukrėtė nesuvokiamas žiaurumo atvejis.

Iš tvenkinio ugniagesiai gelbėtojai traukė šunį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, sumuštas taip, kad veterinarui beliko keturkojį užmigdyti.

Gyvūno savininkė tikina nė nenutuokianti, kas galėjo šitaip brutaliai susidoroti su jos augintiniu. Prieš kurį laiką ir ji pati buvo apskųsta tarnyboms dėl to paties šuns nepriežiūros.

Apie žiaurų elgesį su gyvūnu informuota policija.

Ištraukė ugniagesiai

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė Bendrojo pagalbos centro skambučio sulaukė ugniagesiams gelbėtojams šunį jau ištraukus iš tvenkinio.

„Tai buvo stafordšyras. Matėsi, kad sumuštas, užpakalinių kojų nevaldė, neaišku, kiek prabuvęs vandenyje“, – apie sukrečiantį vaizdą pasakojo R. Liberienė.

Gyvūnų globėjai keturkojį nuvežė į veterinarijos kliniką. Nustatyta, kad kaulai nelūžę, tačiau gyvūnas stipriai sumuštas, galbūt bandyta jį skandinti – pats tokios būklės nebūtų pajėgęs nueiti iki vandens.

R. Liberienės teigimu, nežinia, kiek šuo prabuvo vandenyje, tačiau, kinologės įsitikinimu, gyvūnas jau prieš tai buvo išsekęs.

Penktadienį su Gyvūnų globos draugijos vadove susisiekė ir šuns savininkė. Ji pasakojo keturkojį auginanti porą metų, jam jau 12 metų. Šeimininkė tvirtino įvykio metu nebuvusi namuose, o šunį buvo palikusi pririštą prie būdos.

„Trumpaplaukis stafordšyras dvejus metus prie būdos, nors šios veislės šunys negali būti rišami. Tai kambarinis šuo, be poplaukio, jis net negali būti lauke žiemą“, – stebisi R. Liberienė.

Policija laukia veterinarų išvadų

Gelbėtojus gyvūnui iškvietė vietinė smilgietė. Ji pasakojo, kad gyvūną vandenyje žmonės pamatė eidami žvejoti. Pasak moters, prieš tai keletą dienų buvo girdėti keturkojo kaukimas.

Smilgietė teigė, jog apie galbūt neprižiūrimą, kaukiantį ir inkščiantį keturkojį ketvirtadienio rytą buvo pranešta ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Šios įstaigos Panevėžio departamento laikinasis direktorius Žydrūnas Vaišvila tvirtina, jog pranešimas gautas tik ketvirtadienio vakarą. Jis spėjo, kad buvo skambinta nemokama centrine linija, o ne tiesiai Panevėžio specialistams. Signalų apie gyvūnų nepriežiūrą Smilgiuose, Ž. Vaišvilos žiniomis, anksčiau negauta. Pasak vadovo, dabar sunku įvertinti, kaip gyvūnas buvo prižiūrimas, kai jo paties nebėra. Inspektoriai nustatė, kad jis turėjo būdą, vandens, turėta ir ėdalo. Ž. Vaišvilos teigimu, šiuo atveju žiauriau ne galima nepriežiūra, kad nebuvo iškviestas veterinaras, o šuns sumušimas ir įmetimas į vandenį. Kas tai padarė, aiškinsis policijos pareigūnai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, pareigūnai buvo nuvykę į vietą.

„Šiuo metu tikslinamos aplinkybės pradėti ar nepradėti ikiteisminį tyrimą. Laukiama veterinarų pažymos. Jeigu pasitvirtintų, kad gyvūnas buvo sumuštas, prieš jį buvo smurtaujama, pradėsime ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“, – kalbėjo policijos atstovas.

Pasak T. Martinaičio, už tokį nusikaltimą griežčiausia gresianti bausmė yra laisvės atėmimas iki vienerių metų. Policijos žiniomis, įvykio metu šuns savininkė buvo išvykusi, pareigūnams su ja iš karto nepavyko susisiekti, tačiau vėliau moteris pati paskambino.

Įtaria susidorojimą

„Šiandien sužinojau blogą žinią, kad mano šuo nužudytas. Aš tikrai neįsivaizduoju, koks gali būti žmonių žiaurumas, kad taip pasielgtų. Žmogiškumo nebėra“, – kalbėjo gyvūno savininkė.

Kad kažkas augintiniui negerai, ji tvirtino pastebėjusi jau prieš keletą dienų. Iki tol buvęs aktyvus, noriai bendraujantis šuo nebenorėjo lįsti iš būdos. Smilgietė įtaria, kad gyvūnas galėjo būti apnuodytas. Savininkė teigia pastebėjusi, kad šuo lyg ir šlubuoja, tačiau minčių, kad gali būti sumuštas, jai nekilo. Moteris sako svarsčiusi kviesti veterinarą, kalbėjusi apie tai su namiškiais, tačiau gyvūnas vėl lyg pažvalėjo.

„Čia ne laukai ir ne miškas, kad niekas nieko nebūtų matęs.“

E. Toliušis

„Ketvirtadienį išvykau į miestą, jis gulėjo būdoje. Kai po pietų paskambino, kad mano šuo tvenkinyje, įsivaizduokite, koks man buvo šokas. Tą galėjo padaryti tik tas, kas labai gerai pažinojo mane, mano šunį ir galėjo prie jo prieiti“, – svarsto keturkojo šeimininkė.

Moteris prasitarė numananti, kam galėjo nepatikti augintinis, apie tai pasakiusi pareigūnams. Vakar smilgietė buvo nusiteikusi rašyti pareiškimą dėl galbūt nužudyto augintinio. Ji prisiminė, kad pernai kažkas greičiausiai nunuodijo ir katę.

Ji neigė neprižiūrėjusi augintinio – visą laiką buvo pašertas, tačiau pastarosiomis dienomis beveik nieko nebeėdė.

Aiškinsis ir seniūnija

Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis sako apie sumuštą ir į vandenį įmestą šunį sužinojęs tik penktadienį ryte. Tačiau seniūnijos socialinės darbuotojos dar prieš keletą dienų lankydamos žmones girdėjo šuns kaukimą ir susisiekė su šeimininke. Seniūnas mano, kad jau tada šuo buvo sumuštas ir galbūt tie patys asmenys ar asmuo vėliau bandė jį nuskandinti.

E. Toliušis neabejoja, kad keturkojo skriaudikai bus išaiškinti.

„Policija atlieka tyrimą ir mes savo ruožtu bandome išsiaiškinti, kas taip pasielgė. Visą informaciją perduosime policijai. Čia ne laukai ir ne miškas, kad niekas nieko nebūtų matęs. Netikiu stebuklais, kad vos paeinantis šuo nusitrauktų nuo grandinės ir pultų į tvenkinį“, – įsitikinęs seniūnas.

Komentarai

  • Svaigti del tu sunu,ziurekite ka su zmonemis ligonineje isdarineja!!!

  • Zmogus visdel to yra ziauriauriausias. Ne gyvunai, o zmogus. Kodel suns savininkai nera skelbiami?Aisku as nekaltinu, juk uz rankos nenutverti. Bet, jei nekalti, nera ko bijoti parodyti savo veida. Smilgieciai kas susidorojo su gyvunu? kaip jums negeda?. Juk tai tapati gyvvybe. Geda man uz jus.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų