Vilniaus kolegija galimai tapo duomenų nutekinimo taikiniu

Vilniaus kolegija galimai tapo duomenų nutekinimo taikiniu

Vilniaus kolegijos administracija informavo studentus, kad galimai įvykdyta duomenų vagystė, per kurią galėjo būti nutekinti jų asmens duomenys.

Įstaigos laikinasis Ryšių su visuomene skyriaus vadovas Dovydas Buslavičius BNS patvirtino, kad incidentas galimai įvyko.

„Galiu patvirtinti, kad informavome studentus dėl galimos duomenų vagystės, mes išsiuntėme jiems laišką (…) Šiuo metu ties šitais dalykais dirbame, ir su teisininkais (…). Tiesiog dabar nelabai galiu kažką jums daugiau pakomentuoti. Yra galimybė, kad tai buvo padaryta“, – šeštadienio vakarą sakė D. Buslavičius.

Jis pridūrė, kad duomenys nutekinti ne iš kolegijos duomenų bazių, o iš paslaugų teikėjo ir vyksta tyrimas. Jis nekomentavo, ar kreiptasi į policiją, bet žadėjo daugiau informacijos suteikti atskiru pranešimu, kai tik jos bus.

D. Buslavičius BNS komentavo, kad laiške kolegija studentus informavo, jog galimai nutekinti duomenys, apimantys vardą, pavardę, asmens kodą, namų adresą.

Portalas 15min.lt pažymi, kad Lietuvos mokslo ir studijų informacijos sistema (LieMSIS), iš kurios galėjo būti nutekinti duomenys, naudojasi ir kitos aukštojo mokslo įstaigos, įskaitant Klaipėdos universitetą, Klaipėdos valstybinę kolegiją, Graičiūno aukštąją vadybos mokyklą, Kauno technologijos universitetą, Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą, Alytaus kolegiją, Klaipėdos valstybinę kolegiją.

Svetainė studijos.liemsis.lt šiuo metu nepasiekiama. Kiek anksčiau į 15min kreipėsi skaitytojai, nurodę, kad forume „RaidForums“ programišiumi prisistatęs asmuo skelbė turįs maždaug 7 tūkst. Lietuvos studentų asmeninius duomenis.

Programišiumi prisistatęs asmuo tikina, kad tai – įspėjimas Lietuvos institucijoms, jog Konstitucija nebūtų pakeista taip, jog įpareigotų atlikti COVID-19 testus norintiems dirbti. Pasak programišiaus, jei Konstitucija bus pažeista, bus nutekintos ne tik universitetų ir kolegijų duomenų bazės, bet ir esveikata.lt duomenys.

Portalas priduria, kad apie Konstitucijos pokyčius, susijusius su testavimu dėl koronaviruso, Lietuvoje nebuvo kalbama.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų