P. Židonio nuotr.

Tikisi išsaugoję želdinius

Tikisi išsaugoję želdinius

Karštą vasarą kenčia ne vien žmonės, bet ir augalai. Kadangi mieste pastaraisiais metais pasodinta ir dar sodinama daug naujų medžių, krūmų, gėlių, įvairiais būdais stengiamasi juos išsaugoti.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Jankevičienė sako, kad dėl pastaruoju metu išsilaikiusios aukštos oro temperatūros želdinių priežiūra sudėtinga.

„Atsižvelgiant į oro sąlygas, pasodinti medeliai paprastai liejami vieną du kartus per savaitę. Tačiau pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje vyravo rekordiniai karščiai, todėl įvairiose Panevėžio miesto teritorijose tarp naujai sodintų želdinių pastebėti pavieniai džiūstantys, vargstantys augalai“, – tvirtina pašnekovė.

Pasak vyriausiosios specialistės, šiuo metu medeliai liejami kas antrą dieną. Be to, šaknų sistemai stiprinti tręšiami mineralinėmis trąšomis.

„Per pirmuosius metus ką tik pasodinti medeliai vargsta, skursta, kol įsikabina į dirvožemį, todėl tikimasi, kad papildomas laistymas ir tręšimas išsaugos naujai pasodintus medelius. Šiuo metu negalime teigti, kad yra nudžiūvusių naujai sodintų medelių. Kitas pavasaris parodys, kiek iš jų nukentėjo nuo alinamų karščių“, – aiškina L. Jankevičienė.

Jos teigimu, kiek kainavo naujų medelių laistymas, bus aiškiau kito mėnesio pradžioje.

P. Židonio nuotr.

Tvyrant sausrai gėlynai laistomi pagal poreikį tokiu dažnumu ir vandens kiekiu, kuris, pasak vyriausiosios specialistės, užtikrintų, kad nebūtų nuvytusių ar išdžiūvusių gėlių.

„Šiuo metu gėlynai įvairiose miesto teritorijose, gėlės kabamuosiuose vazonuose, vazose, gėlinėse taip pat laistomos kasdien. Tačiau kai kurias pasodintas vazose teko pakeisti naujomis“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak vyriausiosios specialistės, paslaugos teikėjai iš karto turi įskaičiuoti, kiek kainuos ne vien pačios gėlės, bet ir visa jų priežiūra, tai yra kad tikėtina ir tokia vasara, kaip dabar. Tad ta kaina būna iš karto įtraukta į sutartį. Be to, pagal sutartį dėl netinkamo pasodinimo ir (ar) priežiūros nunykę augalai atsodinami paslaugos teikėjo sąskaita.

Vis dėlto, L. Jankevičienės manymu, mieste dabar gal labiau kenčia ne gėlynai, o medžiai. Pasak jos, gėlynų kitokia priežiūra. Tarkime, Laisvės aikštėje yra daug sulaikančio drėgmę mulčo. Gėlės, jos tvirtinimu, labiau kenčia vazonuose, kur maža erdvė. Ir neseniai pasodintiems medeliams itin sunku.

„Kaip įmanoma stengiamės, kad juos išsaugotume. Žmonėms tokiame karštyje sunku, o augalams tenka visą dieną jame būti“, – palygino Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų