Stoties vizija be gigantiškos detalės

Stoties vizija be gigantiškos detalės

Ant Panevėžio politikų darbo stalo – dar vienas neeilinis projektas. Jau kitą savaitę Savivaldybės Taryba svarstys naujos autobusų stoties statybų klausimą.

Jei Taryba pritars, kad per ateinančius trejus metus tokioms statyboms miestas surastų per 3 mln. eurų, jos turėtų startuoti dar šįmet.

Naujasis Panevėžio veidas – autobusų stotis – bus išskirtinis objektas tiek savo architektūra, tik inžineriniais sprendimais, sako projekto vadovas Nerijus Stanionis.

Anot jo, Rolando Paleko studijos architektų komandos sukurtai betoninės skraistės, tarsi gulinčios skvere, idėjai išpildyti reikėjo nestandartinių, specifinių konstruktyvinių ir inžinerinių sprendimų. Skraistę primenanti autobusų sustojimų vietų betoninė stoginė, pereinanti į pačią stotį, vietomis bus dengta ir apauginta vijokliniais augalais ir tarytum kabės ant stiklo sienų.

Naujojoje stotyje numatyta požeminė 88 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su liftu, taip pat dviračių saugykla. Požeminė aikštelė suprojektuota tarsi „iškandžiota“ – paliktos skylės, taip siekiant išsaugoti viršuje esančius medžius.

Tačiau vieno esminio stoties akcento projektuotojai atsisako.

Visą straipsnį skaitykite kovo 24 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

 • juokdariai, dar 3 metus statys stotį ….

  • tai pagal tavo superine logika geriau nestatyti, kad butu nejuokinga,

 • Atrodo kaip kaimo stotis .

 • kiek dar metu, kvailins paneveziecius juk turi buti atsakomybe

 • artimiausiu laiku turetu isikurti gelbejimo komitetas ,, issaugokim autentiska stoti,, neleiskim griauti eksliuzyvinio paveldo, ir pan)))))

  • Atsakyti
  • Tai , kad be „gelbėjimo komiteto“ stoties nestato. Jau daug įvairių planų per dešimtmečius prirašyta: bus šalia geležinkelio stoties, bus šalia autobusų parko, bus toj pačioj vietoj su parku, be parko , su stogine , o gal be jos, t.t. Lengviau nugriauti, kas dar gerai stovėjo… Dar tris metus 3ml ieškos. O jie nesimėto. Reiks nugriautajam daug atseikėti…

 • Galiu laikraščio neskaitęs išburti, ko atsisakyta.. Logiška-britai spjovė į ES, tai ir „big beno“ nebereikia… smagu, kad dar yra architektų, kurie kartais „išgirsta liaudies balsą“ 🙂 greičiau statykite, nebesulaukiam…

 • po tokio ilgo laiko nuo ketinimų iki pastatymo būtinai suprojektuokite ir išsaugokite kokį 5kv. metrų „kampelį“, ten pastatykite vieną „seno pavyzdžio“ iš dabar dar tebestovinčių perone šiukšliadėžių ir šalia jos-vieną seną laukimo salės suoliuką be jokių pagrąžinimų.. žmonės manau pirktų bilietus, kad pamatyti, pasidžiaugti 🙂

  • Atsakyti
 • Dvi įžymios amžiaus statybos vainikuoja Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimt metų laikotarpį – Nacionalinis stadionas Vilniuje ir autobusų stotis Panevėžyje. Kiek per tą laiką valstybės biudžeto lėšų paleista pavėjui, tiksliau, nusėdo į gudrių veikėjų plačias kišenes? Suprantama, niekas to neskaičiuoja. Ar neatsitiks taip pat ir šį kartą? Gudrių veikėjų tik daugėja…

  Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/stoties-vizija-gigantiskos-detales/

  • Atsakyti
 • palikite mano suoliuką salės kampe kur vakarais susirinkdavome pagniaužyt mergaičių. Gal kas pasinaudos hi…

 • Pats projektas tai didelė tragedija, vis koreguoja ir koreguoja! Kam išvis tie vijokliai reikalingi, kaip atrodys baisiai rudeni! Kam reikėjo atsisakyti pirminio laikrodžio bokšto? Taigi galima ji daryti žymiai mažesni ir gražesni, nu dabar išvis nieko nebus! Tai pats baisiausias projektas iš visu autobusu stoties viziju! Tai dabar vėl spresis likimas to projekto ir vėl nebeaišku kada prasidės statybos! Gal ten architektūros skyriui laikas į pencija eiti ir užleisti kitiems jaunesniems įdėjininkams, nes dabar pristatys visokiu nesamoniu kartu su SEMC plyta!

  • Atsakyti
 • Nebejuokinkite svieto. Prieš kiekvienus rinkimus vis po naują autobusų stotį stato.Baigiasi rinkimai baigiasi ir statybos. Petukauskas irgi prieš rinkimus žadejo pastatyti naują stotį, bet kažkaip per savo 15 ar 20 metų vadovavimą nesugebėjo pastatyti. O prieš rimkimus garsiai šaukė išrinkite mane pastatysiu naują stotį 🙂 Autobusų stotį jau stato nuo 1990 metų kiek atsimenų dar tada aš jaunas buvau. O dabar ir pasent spėjau ir vaikus užauginti , o stoties kaip nėra taip nėra. Tai planus pabraižo, tai kokia moteriškė iš savyvaldybės palaksto su popieriais po stotį ir vis rėkia dabar jau tikrai statysime. Tai laikraštyje parašo. Tai kokia proga vėl statys stotį? Ar kokie nors rinkimai artėja ar žmonėms pandemijos metu smegenis norite praplauti. Ar patiems nuo covid-19 smegenys ištežo?
  Niekas senai nebetiki tom jūsų sapalionėmis . Net autobusų parko darbuotojai nebetiki tom jūsų pasakomis ir juokais krenta. Melagių melagiai ir kaip jūms dar taip liežuvis apsiverčia meluoti.

  • Atsakyti
 • Gaila, kad keičiamas projektas į bebokštį

  • Atsakyti
 • O kaip rajono architektui ir Laurai šis projektas?? ar tiks?

  • tokiom kliurkom svarbu tiks ir ura

 • Taigi ka turime, prieš daug metu buvo sprendžiama stoti perkelti kitur, tai Geležinkelio stotis, tai Klaipėdos gatvėj prie senos Maximos, tai Autobusu parke! Vėliau nusprendė reikia tiesiog pagražinti stoti ir viskas! Atėjo kiti sako reikia sukeisti vietomis su parkeliu! Padarė projekta, po triju metu koreguoja projekta, padaro su požemine aikštele, nes daugiaaukštės kažkas nenori! Po keleriu vėl metu koreguoja projekta, nebetinka bokštas su laikrodžiu mat kažkam užstos važiuojant grožėtis Miltinio bokštu, bokšta sumažina ir perkelia kitur! Praėjo metai vėl koreguoja nusprendė jokio bokšto nestatyti ir laikrodžiu mieste neturi buti, nes gi visi jau su išmanaisiais! Belieka laukti dar metu kol vėl bus koreguojamas projektas ir atsisakys požeminės aikštelės, tada dar vieni metai praeis ir vėl koreguos atsisakys per didelės laukimo salės ir liks betoninė stoginė su vijokliais už 3 milijonus! Tada žmonės sukils ir vėl po metu valdžia supras, kad of gal geriau paliekame sena tokia pat stoti su jau tapusia istorija! Koregavimai vyksta, kažko nebestatys, bet va ponai statybu kaina liko ta pati ir galbūt net ir kaip visur ir visada pabrangs!

  • Atsakyti
 • Ka norite darykite, bet, kad man mieste stovėtu laikrodžiai! Statyti galima centre prie Swedbank, Laisvės aikštėje, Nepriklausomybės aikšteje, prie Bendruomeniu rumu ar Senvagėje! Prie ligoninės aikštelės! Prie miesto ir rajono poliklinikos, prie Ryo…… ir dar daug kur galima statyti! Kažkada stovėjo gražus laikrodis Laisvės aikštėj prie buvusio viešbučio, taip pat maximos laikrodžiai buvo prie muzikos mokyklos ir klaipėdos g. prie Runikos langu! Vilniuje stovi daugiau nei 15 miesto laikrodžiu su romėniškais skaičiais italu firmos NERI kurie labai puošia miesta! Linkiu ir Panevėžiui įsigyti ir pastatyti kokius nors 6 miesto laikrodžius!

  • Atsakyti
 • prie Runikos Klaipėdos gatvėje laikrodžio senai nebėra – matyt pragėrė.

 • Vėl pametėjo mintį apie autobusų stotį. Keičia projektą, ieško milijonų… Reikėjo kažką pažadėti, kad kompensuotų Garso griovimą. Nusiraminkim: visus dar neturimus pinigus sudės į naują menų centrą, o stotis išlaikys pravažiuojančius bauginančia „meno“ autentika.

Rodyti visus komentarus (20)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų