"Sekundės" archyvo nuotr.

Seime – siūlymas skirti lėšų Panevėžio baseino statyboms

Seime – siūlymas skirti lėšų Panevėžio baseino statyboms

Seime skinasi kelią klausimas dėl lėšų skyrimo Panevėžio olimpinio baseino statyboms.

Seimo narys „valstietis“ Kęstutis Smirnovas pateikė pasiūlymą 2020 metų Valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo projektui dėl lėšų skyrimo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro „Aukštaitija“, esančio A. Jakšto gatvėje, rekonstrukcijai – baseino statybai.

„Panevėžyje išugdyti pasaulio elite esantys sportininkai: Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas ir kiti., kurie garsina Lietuvos vardą pasaulyje, tačiau Panevėžyje jie tinkamai treniruotis negali, nes neturi 50 m. ilgio baseino. Taip pat šiame mieste yra suburta viena stipriausių Lietuvoje plaukimo trenerių komanda“, – motyvuoja Seimo narys.

Panevėžio miesto savivaldybė yra parengusi investicinį projektą kūno kultūros ir sporto centro „Aukštaitija“ sporto komplekso plaukimo baseinui rekonstruoti.

„Tikiuosi, kad šiam pasiūlymui bus pritarta ir statybos darbai Panevėžyje prasidės jau 2020 metais, o pasiruošimą 2024 metų Paryžiaus olimpinėms žaidynėms plaukikai galės Panevėžyje“, – teigė K. Smirnovas.

Siūlomas rekonstruoti 25 metrų baseinas buvo pastatytas dar 1965 metais. Nuo pastatymo dienos jame nebuvo atliktas kapitalinis remontas.

Panevėžio savivaldybės paskelbtam „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta dešimt pasiūlymų. Su geriausio pasiūlymo autoriumi neskelbiamų derybų būdu bus sudaroma techninio projekto ir projekto vykdymo priežiūros sutartis.

Olimpinius standartus atitinkančio 50 m ilgio, 10 takelių baseino ir SPA zonos statybos sporto ir sveikatingumo komplekse „Aukštaitija“, skaičiuojama, galėtų kainuoti maždaug 15 mln. Eur.

Komentarai

  • K. Smirnovui rūpi Panevėžio ateitis, o kur gi mūsų miesto atstovai Seime! Manau mąsto, kaip čia ką apskundus, pasmerkus ir nuteisus… Na dar gali priminti, kad čia čikaga…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų