P. Židonio nuotr.

Ratuoto turgelio vietoje stovės kioskai

Ratuoto turgelio vietoje stovės kioskai

Į aikštelę šalia naujosios žiedinės sankryžos, jungiančios Dariaus ir Girėno, Klaipėdos bei Projektuotojų gatves, nebegrįš daug metų joje žemės ūkio produkciją tiesiai iš automobilių prekiavę žemdirbiai. Uždraudus ratuotą turgelį, prekiauti bus leidžiama iš tvarkingų stacionarių kioskų.

Danutė Jankūnienė aikštelėje ties Klaipėdos bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirta šešerius pastaruosius metus prekiavo ūkininkaujančio sūnaus išauginta produkcija.

Dėl sankryžos remonto prekybą teko nutraukti, o dabar, kai gatvių žiedas jau įrengtas, tikėjosi ją atnaujinti.

„Tikrai sėkmingai toje vietoje prekiavau iki praėjusio pavasario, kai prasidėjo sankryžos remontas. Tuomet mūsų turgelis buvo uždarytas, o mums, žemės ūkio produktų prekybininkams, pasiūlyta išsikelti į kitas vietas. Žinau, kad keli žmonės pasirinko tolesnę automobilių stovėjimo vietą šalia Dariaus ir Girėno gatvės, o aš išsikėliau į ūkininkų turgų“, – pasakojo D. Jankūnienė.

Dabar, kai sankryža sutvarkyta, ji teigia ieškojusi galimybių grįžti į ankstesnę vietą.

Net kelis kartus raštu kreipėsi į Panevėžio savivaldybę. Tačiau atsakymai nebuvo tokie, kokių moteris tikėjosi.

„Man paaiškinta, kad lauko prekyba žemės ūkio produkcija toje aikštelėje, kurioje prekiavau, nebeatnaujinama. Kitaip sakant, prekyba toje vietoje uždrausta“, – guodėsi D. Jankūnienė.

Pelningas lauko prekybos vietas automobilių aikštelėje ties Klaipėdos bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirta privalėję palikti medaus, vaisių bei daržovių prekeiviai teigia kitur pirkėjų sulaukiantys nedaug. P. Židonio nuotraukos

Siūlo keltis kitur

Pasak D. Jankūnienės, jai išaiškinta, kad ir toliau iš automobilių bagažinių pardavinėti žemės ūkio produkciją leidžiama atokesnėse miesto vietose Savivaldybei priklausančiose aikštelėse.

O štai automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Projektuotojų, Dariaus ir Girėno, Klaipėdos gatvių uždraudus prekiauti iš automobilių, žmonių patogumui planuojama pastatyti du ar tris kioskus.

Tokia perspektyva prekybininkės neguodžia.

„Ką reiškia tie trys kioskai, juk iki sankryžos remonto vaisius bei daržoves toje vietoje pardavinėdavo apie tris dešimtis prekybininkų?“– klausė D. Jankūnienė.

Anot jos, žemės ūkio produktų augintojams Panevėžyje nebeliko geros prekybos vietos iš automobilių, o iš pirkėjų atimtas patogumas arti namų nusipirkti ūkininkų išaugintų gėrybių.

Tarp ūkininkų buvusioje populiarioje aikštelėje planuojama pastatyti porą ar tris kioskus.

Iškils kioskai

Kad prekyba žemės ūkio produkcija aikštelėje prieš „Žaros“ prekybos centrą neatnaujinama, patvirtino ir Savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

„Automobilių stovėjimo aikštelė šalia naujosios žiedinės sankryžos išbraukta iš vietų, kuriose vykdoma lauko prekyba, sąrašo. Tačiau kitose Savivaldybės nurodytose vietose prekiauti jokių kliūčių nėra“, – patikino J. Leipus.

Anot jo, minimoje aikštelėje išties planuojama pastatyti du ar tris kioskus prekiauti.

Po namų langais

Vakar, nuslūgus šalčiams, Panevėžyje pavyko rasti vos du žmones, iš automobilių prekiaujančius žemės ūkio produktais.

Abu atsivežtas gėrybes pardavinėjo Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais M. Karkos mokyklą esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Albertas Urbonas prekiavo medumi, Lina prisistačiusi moteris pardavinėjo Kristinos Štarolienės ūkyje išaugintus vaisius ir daržoves.

Abu neslėpė besiilgintys tų laikų, kai prekiaudavo itin populiarioje automobilių aikštelėje priešais „Žaros“ prekybos centrą.

„Dabar čia prekiauju, nes vieta – kone po mano namų langais“, – teigė A. Urbonas.

Anot panevėžiečio, bitininkavimas yra jo, senjoro, aistra, o bitučių suneštą medų juk reikia parduoti.

Prekybos vieta iš automobilio, pasak A. Urbono, dienai kainuoja du eurus, mėnesiui – dvi dešimtis. Jis pasvarstė, kad tai – irgi būdas Savivaldybei papildyti biudžetą, tad tokia prekyba naudinga ne vien pardavėjams, pirkėjams, bet ir visam miestui.

„Iš tiesų, tokia prekyba man gal net labiau žaidimas nei darbas. Tai bendravimas. Pardavinėti medų man patinka ir šį savo užsiėmimą ketinu tęsti, jei tik bus leidžiama“, – kalbėjo panevėžietis.

P. Židonio nuotr.

Smuko ir prekyba, ir nuotaika

K. Štarolienės ūkyje išaugintomis bulvėmis, morkomis, šviežiais ir raugintais česnakais bei kopūstais prekiaujanti Lina taip pat apgailestavo, kad su šiais produktais nebegalės grįžti į automobilių stovėjimo aikštelę priešais „Žarą“.

„Anoje vietoje didelis žmonių srautas, eidami į didžiuosius prekybos centrus, vaistines, jie apsipirkdavo ir pas mus. Dabar, kai tenka prekiauti kitoje Dariaus ir Girėno gatvės vietoje, prekyba smuko, nuotaika – taip pat“, – patikino pardavėja.

Vakar apvažiavus kitas miesto vietas, kuriose Savivaldybės administracija yra suteikusi leidimus lauko prekybai – Marijonų bei Aukštaičių g. prekyvietes, automobilių stovėjimo aikštelę prie Klaipėdos ir Naujamiesčio gatvių sankryžos, Pilėnų bei Parko gatvėse – nė vienoje lauko prekyba nevyko.

O štai važiuojant Respublikos gatve prie prekybos centro į akis krito kioskas su užrašais, kad čia prekiaujama žemės ūkio produkcija.

Jame vyriškis pardavinėjo medų ir pupas.

Pardavėjas teigė einantis koja kojon su naujovėmis, tad prekybą kioske pradėjo prieš pusantro mėnesio.

Visgi apgailestavo, kad prekiauti sekasi prasčiau nei tikėjosi. Visgi, jo nuomone, lauko prekybą iš automobilių apskritai reikėtų uždrausti, mat jo nuomone, tai miesto visiškai nepuošia.

Komentarai

  • ta babcė gal įsivaizduoja esanti miesto aikštelių šeimininkė ar sav. turto dalininkė, galinti dulkėse ir kt. antisanitaijoje „stumdyti“ t.y. perpardavinėt maistą

    • Atsakyti
  • Seniai laikas buvo panaikinti tą šiukšlyną, buvo prekiaujama ne tik žemdirbių produktais,bet ir visais Lenkijos produktais.

    • Seniai tvarka reikėjo padaryti.

  • Nusipirkti žemės ūkio produkciją aikštelėje, kurią, remontavo Dariaus ir Girėno gt. ir Klaipėdos gt. sankryžoje, buvo didelis patogumas visiems aplinkui gyvenantiems gyventojams. Visi laukė, kada baigs remonto darbus sankryžoje ir pagaliau atlaisvins aikštelę. Kodėl daromi tokie nepatogumai mūsų miesto žmonėms,? Juk seniems žmonėms sunku kur nors važiuoti ir ieškoti tos produkcijos, kurią galėjo nusipirkti čia, nes iš toli sunku parsivežti. Kas daro tokius pakeitimus visiškai neatsižvelgia į senus žmones, kurių dėka turime tai, kas iki dabar yra išsaugota ir t.t. Prašome grąžinti senąją tvarką , kad pardavėjai produkcijos galėtų atvykti kartais ir iš Anykščių, Kupiškio…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų