Profesionalai, įveikę laiką

Profesionalai, įveikę laiką

Įvertinti klientų

Panevėžyje įsikūrusiai įmonei „Elsista“, kurios veikla saugoti žmonių turtą ir gyvybes, šios vasaros pabaiga – ypatinga. Saugumo sprendimus privatiems ir juridiniams asmenims siūlanti bendrovė mini dvidešimties metų jubiliejų.

Net trečdalis „Elsistos“ darbuotojų čia triūsia nuo pat jos įkūrimo.

Pasak bendrovės direktoriaus Ryto Paltanavičiaus, Panevėžyje prieš du dešimtmečius vienas po kito byrėjo tokia veikla užsiimančių sostinės įmonių filialai. Atsivėrusią nišą užėmė ir ilgam joje įsitvirtino patyrusių panevėžiečių specialistų kolektyvas.

„Susibūrėme jaunų žmonių komandą – buvo labai įdomu“, – pamena R. Paltanavičius.

Per ilgą gyvavimo laiką įmonės veikla nesikeitė: „Elsista“ projektuoja ir diegia apsaugos sistemas – signalizacijos, priešgaisrinę, vaizdo. Taip pat atlieka techninę šių sistemų priežiūrą. Aukšta darbo kokybė ir patikimumas lėmė, kad per du dešimtmečius aplink įmonę susibūrė gausus nuolatinių klientų ratas, tad vien iš techninės priežiūros bendrovė šiuo metu uždirba maždaug trečdalį pajamų.

„Apsaugos sistemos tinkamai tarnauja tik tuomet, kai viskas atlikta iki galo: teisingai suprojektuota, įrengta ir nuolat prižiūrima“, – pabrėžia R. Paltanavičius.

Lyderė ne tik savame krašte

Šiuo metu „Elsista“ dirba su daugeliu ne tik Panevėžio miesto, bet ir viso regiono įmonių, taip pat fiziniais asmenimis.

„Dirbame su visais, kam reikia apsaugos, kas saugo savo turtą, nori gyventi ramiai ir patogiai“, – sako direktorius.

Anot R. Paltanavičiaus, saugoti savo turtą nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti to neišbandžiusiems. Kiekvienas klientas paslaugą gali rinktis pagal savo norus ir galimybes. Specialistai pastebi, kad butuose apsaugos sistemos diegiamos rečiau, tačiau namų, ypač naujai pastatytų, šiais laikais rasti be apsaugos sistemos būtų išties sudėtinga. O įmonėms išsiversti be apsaugos – netgi neįmanoma.

Šuolis į priekį

Lanksčiai dirbanti „Elsista“ išsikėlusi tikslą prisitaikyti prie klientų poreikių. O laikui bėgant, jie keičiasi. Įmonės veiklos pradžioje klientai pageidavo ramybės ir saugumo, tai yra tik tokių sistemų, kurios apsaugotų turtą nuo piktavalių. Šalies ūkiui atsigaunant, vystantis, daugiau dėmesio pradėta skirti priešgaisrinei saugai. Šiuo metu  žmonės nori gyventi ne tik saugiai, bet ir patogiai. Tad diegiama nemažai išmanių, gyvenimą palengvinančių protingų namų sprendimų: privažiavus kiemą automatiškai atsidarantys vartai, kieme užsideganti šviesa, duris atveriantis garažas. O šiuo metu „ant bangos“ išmaniosios vaizdo sistemos.

„Ateina naujoji, išmaniųjų vaizdo kamerų, kurios turi tokias išmanias funkcijas kaip linijų kirtimo, daiktų dingimo detektoriai, veido atpažinimas, numerio atpažinimas ir panašiai, karta“, – vardija tokias kasdieniam gyvenimui pritaikytas išmaniąsias technologijas siūlančios įmonės vadovas.

Nestovi vietoje

Tuo metu, kai „Elsista“ tik kūrėsi, dar nebuvo tokių modernių sistemų, kokias įmonė dabar gali įrengti. Prieš porą dešimtmečių tuomečių apsaugos sistemų išvaizda ir galimybės buvo labai primityvios.

„Patiems pirmiesiems klientams diegėme tokią techniką, kuri dabar atrodytų juokingai. Per mūsų gyvavimo laiką apsaugos sistemos gerokai patobulėjo ir dabar esame pajėgūs klientui pasiūlyti tikrai modernių sprendimų, nors mūsų veiklos srityje pokyčiai gali pasirodyti ne tokie greiti kaip kitose“, – pasakoja R. Paltanavičius.

Apsaugos sistemos šiais laikais yra itin aukšto lygio ir skrupulingai apgalvotos iki smulkmenų – juk jei kas nors nesuveiktų, įsilaužėliai namus paliktų kaip iššluotus.

Tad gamintojai, prieš išleisdami naują produktą, ilgai jį testuoja.

„Gamintojai taip greitai nepuola diegti naujausių technologijų, o stengiasi jas patikrinti“, – pabrėžia „Elsista“ vadovas.

Anot R. Paltanavičiaus, ir patys klientai nestovi vietoje. Juk tai, kas turtą saugojo prieš dešimtmetį, šiandien nebėra taip patikima, kaip naujosios išmaniosios apsaugos sistemos, nauji įdiegti sprendimai, užbėgantys į priekį nemaloniems gyvenimo įvykiams ir neprašytiems svečiams.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų