Ramūnas Vyžintas. „Sekundės“ nuotr.

Politiko įmonė – raudonajame sąraše

Politiko įmonė – raudonajame sąraše

 

Panevėžiečiai, patikėdami miesto problemas spręsti Tarybos nariams, tikisi, kad šių veiksmai bus atsakingi ir skaidrūs priimant bet kokius sprendimus. Į naująją miesto Tarybą išrinktas ir miesto meru pretendavęs tapti verslininkas, socialdemokratas Ramūnas Vyžintas – vienas turtingiausių naujosios Tarybos narių, nors jo atlyginimas vos didesnis nei minimalus. Politikas aiškino, kad turtus jam atnešė ne aitvarai, o verslas.

Tačiau Registrų centre R. Vyžinto vadovaujama įmonė „Urėdijų servisas“ patekusi į raudonąjį sąrašą. Verslininkas jau dvejus metus nesugeba pateikti finansinės atskaitomybės dokumentų ir net baudos įmonės savininkui nėra motyvas skaidriai tvarkyti verslą. Tad rinkėjams kyla klausimas, ar politikui nėra privaloma laikytis visų įstatymų ir asmeniniame versle.

Registrų centro duomenimis, naujai išrinkto Tarybos nario R. Vyžinto įmonė „Urėdijų servisas“ paskutinį kartą finansinę ataskaitą pateikė tik 2017-ųjų balandžio paskutinę dieną už 2016 m. „Urėdijų serviso“ vadovas ir vienintelis akcininkas yra pats R. Vyžintas. Privačių interesų deklaracijoje politikas nurodo, kad jo sutuoktinė taip pat dirba bendrovėje „Urėdijų servisas“ vyriausiąja finansininke.

Kodėl politikas net dvejus metus nesugebėjo Registrų centrui pateikti savo įmonės finansinės ataskaitos, žurnalistams R. Vyžinto paaiškinimo nepavyko išgirsti. Dar praėjusią savaitę telefonu atsiliepęs politikas teisinosi negalintis kalbėti ir pasiūlė paskambinti vėliau. Tačiau telefono išvis nebekėlė. Į telefono skambučius R. Vyžintas neatsiliepė ir vakar.

Nereikėjo pinigų

Turto ir pajamų deklaracijoje nurodoma socialdemokrato privalomo registruoti turto vertė siekia 120 126 Eur, dar per 71 tūkst. Eur įvertintos įmonės akcijos, o santaupų R. Vyžintas 2017 m. deklaravo turėjęs 142 600 Eur. Nors sumos solidžios, 2017 m. į valstybės iždą verslininkas buvo sumokėjęs tik 627 Eur mokesčių – per visus metus teuždirbęs 7067 Eur, o tai yra 588 Eur per mėnesį neatskaičius mokesčių. Anksčiau politikas „Sekundei“ teigė, kad tik tokį atlyginimą savo valdomoje įmonėje „Urėdijų servisas“ pasiskyręs, nes jam tiesiog nereikėjo pinigų.

„Kai man jų nereikia, įmonės pinigų neeikvoju“, – rinkimų kampanijos metu aiškino socialdemokratas.

Neauklėja nė baudos

Kaip teigė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus, jau penkiolika metų, kai akcinės, uždarosios akcinės, kooperatinės, žemės ūkio bendrovės, valstybės ir savivaldybių įmonės, mažosios bendrijos, labdaros ir paramos fondai, asociacijos, viešosios įstaigos ir kitų teisinių formų juridiniai asmenys kasmet privalo pateikti metinių finansinių ataskaitų rinkinius.

Pastebima, kad įmonės šį darbą atlieka pavyzdingiau, tačiau vis dar atsiranda juridinių vienetų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių vengia pateikti savo finansinius duomenis. Laiku nepateikę finansinių ataskaitų verslo subjektai gali sulaukti baudos, siekiančios nuo 200 iki 3 000 eurų.

„Kasmet nubaudžiame apie kelis šimtus įmonių, kurios vengia pateikti metines finansines ataskaitas. Tiesa, mūsų įstaiga tik surašo administracinio pažeidimo protokolą, o baudas skiria teismas. Būna ir tokių įmonių, kurios nuolat keičia vadovus, būstines, tad ir nubausti nėra taip paprasta“, – pripažįsta M. Samkus.

Skaidrumo matas

Visgi tokiems pažeidėjams ne ką mažesnė bausmė yra atsidurti Registrų centro raudonuosiuose sąrašuose. Pasak atstovo spaudai, juridinio subjekto įtraukimas į šiuos sąrašus signalizuoja, kad įmonė ar organizacija galbūt ne visai skaidriai tvarko savo veiklą. Žinoma, finansinės ataskaitos gali būti nepateikiamos tiesiog per apsileidimą, o galbūt įmonės vadovas neatsakingai vertina savo veiklą. Visgi, pasak M. Samkaus, tai yra viena skaidrumo prevencijos priemonių.

„Priežasčių, kodėl juridiniai subjektai nepateikia finansinių ataskaitų, gali būti įvairių. Tačiau jei įmonė vengia tą daryti, verslo partneriams ar valstybės institucijoms tai yra savotiškas perspėjimas“, – sakė M. Samkus.

Įmonės įtraukimas į raudonuosius sąrašus dažnai patraukia ir Valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesį. Kaip teigė Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorius Vidas Osipovas, inspekcija informaciją apie mokesčių mokėtojus renka iš įvairių šaltinių, Registrų centro duomenys – vienas jų.

„Metinių finansinių ataskaitų dokumentai teikiami Registrų centrui, ir vien todėl, kad jie nepateikti laiku, VMI įmonėms kontrolės veiksmų neinicijuoja. Tačiau į šią aplinkybę – kai ataskaita nepateikiama laiku – mokesčių administratorius gali atsižvelgti, jei, pavyzdžiui, įmonė yra tikrinama dėl kitų galimų rizikų“, – sakė V. Osipovas.

Komentarai

 • kiek pamenu, rodos, vietinė spauda 2015 metų pradžioje rašė, kad kandidatas į merus Račkauskas per 2014 metus uždirbo vos 5000 litų! Tai yra po 121 Eurą per mėnesį! Manau, kad sekundė apie šį faktą žinojo, bet, tikriausiai, nutylėjo, tačiau „blogietį“ Vyžintą, kuris uždirba 5 kartus daugiau už 2015 m. kandidatą į merus iš karto ale „pričiupo“… Gal kas žinote, kokie gamtos dėsniai veikia sekundės savininkus? Gal kas žinote receptą, kad šis laikraštukas, apie opoziciją, teigiamą straipsnį parašytu? Pasidalinkite patirtimi, nebijokite, STT ir prokuratūrai nepranešiu…

  • Atsakyti
  • Ir kodėl nenustebau?..

  • Straipsnį perskaityti prieš parašymus savo minčių pirma reikia.

   • Atsakyti
  • Įmonė įtrauka į raudonąjį sąrašą? Taip. Vadovas politikas? Taip. Tai kodėl pykstat dėl faktų? Gaila, kad jie nebuvo žinomi prieš rinkimus, gal rezultatai būtų kiek kitokie…

   • Atsakyti
  • Ko gero pasiuntė būsimą daugumą toli, tai dabar didieji moralistai pradeda kasti(kąsti) 🙁 Per daug protingas vyrukas, kad susidėtų su ta šutve.

   • Atsakyti
 • Užsakytas dar vienas propagandinis straipsnis juodinti kitus, bet ne save. Tegul Sekundė pasidaIro savo apskaitoje ypač akcininkų rotacijos laikotarpiais;). Ar dar ilgaamžė Dr. Dirba, ar tik kokia nors rentą mokat :);):). Laikykis Ramūnai, pats žinai, kad pinigus moką didelius už viešinimą 🙂 SEKUNDEI- TAI ATIDIRBINĖJA DABAR. Net PST jau gavo užsakymų 🙂 🙂 🙂 P.S. PAŽIŪRĖKIT KIEK RYTIS UŽDIRBO IKI MERAVIMO( UBAGELIS VISIŠKAS BUVO) PAMIRŠOT

  • Atsakyti
 • AutoServisais taip pat verta pasidomėti.

  • Ką, kokioms, kelioms urėdijoms daro servisas?

 • Taigi Vyžintas neina nušalintojo daugumon ir taip jam daromas spaudimas. Įdomu ar socdemai turės savugarbos pasiųsti ?

  • aš tai geriau nesiuntinėčiau į 2017 buhalterinius metus

   • nesiuntinėčiau ir į 2018 buhalterinius metus

 • Raudonas sąrašas ir raudonos rožės.

 • iki miesto taip toli nu taip toli

 • Socialdemokratiškos vertybės…

  • Ar kas nors aptvers miškus? Ką veikia urėdai?

 • Nejau vargai prasidės?

 • Saugoti gamta tai yra kekvieno musū pareiga!

 • Užmečiau akį į rajono valstiečių išrinktųjų pajamų deklaracijas . Vaizdzelis .Aik tu sau

 • Ar čia sekundė dabar padėjo nušalintajam, kad į jo dauguma ateitų taip pat su nuodėmėm, ar iš pareigingumo pakišo kiaulę – kaip dabar su bloga reputacija Vyžintą šventon daugumon imti ? Kas žinot ?

  • O kas tau sakė, kad ima? Vyžintas gi Urbšio draugas.

   • Atsakyti
 • „Urėdijų servisas“ didina paslaugas privačių miškų savininkams
  ELTA 2003 m. gegužės 16 d. 15:08
  Dešimt metų Panevėžio regione veikianti UAB „Urėdijų servisas“ surado rinkos nišą ir pradėjo vėl atsigauti, didindama paslaugas privačių miškų savininkams. Šiemet įmonė jau supirko ir realizavo 9 tūkst. kub. metrų medienos. Mediena, miškas, medis „Pernai medienos pirkimo sutartis buvome pasirašę su 73 smulkiais, 17 stambių ūkininkų bei su didžiausiomis šalies miškų urėdijomis. Iš esmės dirbame Aukštaitijos regione vakarietišku principu – pagal sutartis su subrangovais. Supirktą medieną tiekiame vietinėms jos ruošinių įmonėms, taip pat Rygos klijuotinės faneros fabrikui, deramės dėl partnerystės su „Klaipėdos mediena“. Tikimės, kad šiais metais iš privačių miškų medienos supirksime daugiau“, – Eltai sakė „Urėdijos serviso“ direktorius Ramūnas Vyžintas. Jo teigimu, privatiems miško tiekėjams „Urėdijų servisas“ patrauklus ir dėl to, kad už supirktą medieną su privačių miškų savininkais atsiskaito nedelsiant. Iki 1995 metų bendrovė iš esmės užsiėmė popiermedžio eksportu, tačiau į Lietuvos rinką atėjus stambiems Skandinavijos konkurentams, šis verslas davė vis mažiau pajamų – apie 17 mln. litų tuomet siekusi metų apyvarta ėmė sparčiai smukti. „Reikėjo galvoti, ką toliau daryti. Mes nusprendėme nekonkuruoti su stambiomis įmonėmis ir suradome rinkos nišą privačiuose miškuose – jų savininkams ketiname siūlyti ir miškų priežiūros bei projektavimo paslaugas“, – sakė „Urėdijų serviso“ vadovas. Pernai bendrovė pasiekė 1,5 mln. litų apyvartą, o šiemet planuoja atlikti darbų ir suteikti paslaugų už 5 mln. litų. „Urėdijų servisas“ iš ūkininkų medieną išgabena savo transportu. Pastaraisiais metais daugiausia superkama beržo rąstų. Be medienos pirkimo ir pardavimo, įmonė dar verčiasi nekilnojamojo turto bei medienai gabenti skirtos technikos nuoma. Vėl atsigaunanti bendrovė išsaugojo apyvartos lėšas ir investuoja į modernią techniką bei samdomų darbininkų kvalifikaciją.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/urediju-servisas-didina-paslaugas-privaciu-misku-savininkams.d?id=2338190

 • Urediju Servisas
  Darbo laikas I-V 08.00-17.00
  Darbuotojai 2 darbuotojai
  Apyvarta (be PVM) 50 001 – 100 000 €
  Transportas 3 automobiliai

  • Atsakyti
 • sitas dede dar didesne beda tarybai ir visam miestui.
  degenis buvo tik kvailas,sitas gudrus kavailys

 • sitas blogiau negu sudejus du -degeni ir vadopola 🙁

 • Gražus vaizdelis: skaidrus pu ir dar skaidresnis vyžintas:)

 • Pradėjo lyst skaidrių urbšio rėmėjų reikalai. Kas kitas?

  • IŠLINDO Račkausko daugumon pakviesti partneriai. Toks tokį pažino daugumon pavadino. Oi laukiam laukiam koalicijos valdžios.

   • Atsakyti
   • O tai skaidrumą neklaruojant ir Urbšiui katučių plojant nebūtų sąžiningas žingsnis mandato atsisakyt? Ar vieną dieną kalbam, kitą pamirštam?

 • Nu bliam krištolinio skaidrumo veikėjas.

 • Griuvo iliuzijos apie urbšį ir jo įsitikinimus, grius ir apie šitą. Gal dar kregždutės verslo skaidrumu kas pasidomėtų? Pamatytume tikruosius skaidrumo koalicijos ruporų veidus

 • Dar vienas „visus standartus atitinkantis“ Urbšio rėmėjas

  • Atsakyti
 • Žodį „parašytų“ reikia rašyti su Ų (nosine)

  • Atsakyti
 • Degenį nuvertinot, bet Vižintas bus verslininkas ir taryboje. Socdemai matomi ir valdomi buvo tik prie Degenio. Vižintas atėjo ir prasidėjo verslo planai pas socdemus.

 • Degė, degė, degė ir sudegė Degenis. Vyžintas įdomus hibridas: liberalas – socialdemokratas, tai yra libersocas arba sociallibras. tai hibridas tikros hidros.

Rodyti visus komentarus (41)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų