Po mirtinos tragedijos – baimė dėl senelių

Po mirtinos tragedijos – baimė dėl senelių

Ar tikrai saugu socialinės globos namuose nakčiai su keliolika globotinių, iš kurių dalis nesikelia nuo patalo, palikti tik vieną slaugytoją?

Po gaisro senelių namuose Vilniuje, per kurį žuvo du gyventojai, tokie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatyti normatyvai kelia siaubą Panevėžio rajone mažose globos įstaigose prižiūrimų senolių artimiesiems.

„Matome, kad be žiniasklaidos nebeišsisuksim. Kai Vilniuje degė senelių namai, naktį budėjo trys darbuotojai, o Krekenavos senelių namuose nuo 15 val. iki pat ryto lieka viena slaugytoja. Neįsivaizduoju, kaip ji viena spėtų paskambinti 112 ir dar tuos žmones gelbėti“, – teigė „Sekundei“ paskambinusi vieno iš šios įstaigos klientų dukra.

Moteris prašė neviešinti jos vardo ir pavardės.

Praėjusį penktadienį įstaigos pasirengimą panašioms nelaimėms tikrino priešgaisrinės saugos specialistai. Pašnekovės nuomone, saugos priemonės toli gražu nėra viskas, ko reikia, kad tragedijos būtų išvengta.

„Priešgaisrinė tikrina, kad būtų gesintuvai, neštuvai. Bet ką gali padaryti vienas darbuotojas su gulinčiais žmonėmis? Stipriau vaikšto vos 3 pacientai iš 15-os. Vienam net sauskelnes sunku pakeisti. O ta pati slaugytoja, vakarais ir nakčiai likusi viena, ir sauskelnes keičia, ir vakarienės maitina. Kiek žinau, net keturi seneliai yra maitinami. O kurie patys valgo, irgi juos dar reikia pasodinti. Šiokiadieniais padėjėja ateina 7 val., padeda pusryčius padalinti, sauskelnes pakeisti. O dar per dieną būna ūkvedė ir vadovė. Per dieną vis keturi žmonės, bet ar normalu naktimis vieną slaugytoją palikti su tokiu būriu savimi negalinčių pasirūpinti žmonių? Ir kaip vienai slaugytojai apversti 100 kg sveriantį žmogų“ – baisėjosi vieno iš globotinių dukra.

Anot jos, savaitgaliais situacija dar sudėtingesnė – slaugytojos padėjėja dirba tik iki 12 val.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 21 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Žinoma ka ji viena gali padaryti.Vargsai seneliai.Baisu.Ir taip nusiskundimai didziuliai slaugos namais.Kiek is pazystamų esu girdėjusi is pati esu susidūrusi,l.mėgsta migdomaisiais senelius apšert,pilnaja to žodzio prasme,as to is pat pradziu nesupratau.Tik po kurio laiko.O,dbr.viskaa aisku.Pasakojimai visų identiski.Gėda!Išsityciojimas is žmonių viduryje baltos dienos!!!!Aisku ne visi tai daro,bet dauguma.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų