Po dramatiškos kovos pralaimėjo Lietuvos čempionams (foto galerija)

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionato rungtynes Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (8/4) namuose žaidė su Kauno „Žalgiriu“ (10/2). Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 68:80 (15:17, 17:13, 21:21, 15:29).

Susitikimą su šalies čempionais panevėžiečiai pradėjo tokiu starto penketu: Donatas Sabeckis, Vytenis Lipkevičius, Deividas Sirvydis, Gediminas Orelikas ir Gabrielius Maldūnas.

Pirmuosius taškus šiame mače pelnė D. Sirvydis, bet svečių ekipos kapitonas Edgaras Ulanovas išlygino rezultatą – 2:2. Nuo pat pirmųjų minučių aikštėje vyko kova taškas į tašką. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje „Žalgiris“ pirmavo minimalia persvara 8:7. Tuomet kauniečiai šovė į priekį – be atsako pelnė 7 taškus ir savo pranašumą padidino iki 15:7. „7bet-Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos G. Orelikas pelnė tritaškį, po du taškus pridėjo Martynas Varnas ir G. Maldūnas ir „Žalgirio“ persvara ištirpo iki 1 taško – 15:14. Po to vieną baudą iš dviejų galimų pataikęs Stefanas Bircevičius išlygino rezultatą 15:15. Po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai atsiliko rezultatu 15:17.

Antrojo kėlinio pradžioje D. Sirvydis ir D. Sabeckis pelnė po tritaškį metimą ir panevėžiečiai pirmavo jau 21:17. Šeimininkams pirmaujant rezultatu 24:19 svečių komandos strategas Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos kauniečiai pelnė 5 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą 24:24. Audringai gausiai susirinkusių aistruolių palaikomi „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai vėl greitai išsiveržė į priekį – 29:24. Po pirmosios rungtynių pusės 2 taškais pirmavo „7bet-Lietkabelis“. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 32:30 panevėžiečių naudai.

Antąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Nikola Popovičius pelnė 4 taškus paeiliui, o „7bet-Lietkabelio“ pranašumas išaugo iki 6 taškų – 36:30. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo rezultatu 42:39. Po trijų ketvirčių „7bet-Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 53:51.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jame vyko labai permaininga kova, o didesnės persvaros įgyti nepavyko nė vienai komandai. Rungtynių pabaigoje tiksliau sužaidę kauniečiai iškovojo pergalę rezultatu 80:68.

„7bet-Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ susitikimą „Kalnapilio“ arenoje stebėjo net 5251 žiūrovas.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 12, Deividas Sirvydis 11, Donatas Sabeckis ir Martynas Varnas po 9, Gediminas Orelikas 8, Stefanas Birčevičius 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Lukas Lekavičius 13, Dovydas Giedraitis ir Tomas Dimša po 9, Rolandas Šmitas 8.

Artimiausias rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais namuose gruodžio 6 dieną, kuomet Europos taurės turnyre susitiks su Podgoricos „Budučnost“. Susitikimas „Kalnapilio“ arenoje prasidės 19 valandą.