Panevėžiečiai įveikė Suomijos čempionus (fotogalerija)

Šįvakar FK „Panevėžys“ debiutavo UEFA Čempionų lygoje. Turnyro atrankos pirmame etape praėjusio sezono čempionas namuose susitiko su Helsinkio HJK ekipa. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 3:0 (1:0).

Susitikimą „Aukštaitijos“ stadione aktyviau pradėjo svečiai, bet aikštės šeimininkai sėkmingai apsigynė. 13-ąją mačo minutę panevėžiečiai sukūrė pavojingą momentą prie Suomijos čempionų vartų. Dešiniuoju kraštu į svečių baudos aikštelę įsiveržęs Ernestas Veliulis atliko aštrų perdavimą, bet Sivertas Gussi kamuolio nepasiekė. 17-ąją mačo minutę „Panevėžio“ komandai pavyko pelnyti pirmą rungtynių įvartį. Pirmasis prie Federico Palacioso skersuoto kamuolio suskubęs E. Veliulis pasiuntė jį į svečių ekipos vartus – 1:0.
Sužaidus pusvalandį panevėžiečiai vėl sužaidė gerą atkarpą. Iš pradžių Cheikhou Diengo iš toli smūgiuotą kamuolį per savo vartų skersinį perkėlė HJK vartininkas. Nicolasui Gorobsovui pakėlus kamuolį nuo kampinio gairelės smūgį galva atliko Linas Klimavičius, bet panevėžiečiui pasižymėti nepavyko. Po kelių minučių po tolimo N. Gorobsovo smūgio savo komandą nuo antro įvarčio išgelbėjo patikimai sužaidęs Suomijos čempionų vartininkas. Po akimirkos jau „Panevėžio“ vartų sargas Emilis Timburas buvo priverstas demonstruoti savo meistriškumą po varžovų ekipos futbolininko pavojingo smūgio. Poilsio komandos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant rezultatu 1:0.

Iš karto po pertraukos veiksmas ilgiau vyko panevėžiečių aikštės pusėje, bet Lietuvos čempionai patikimai gynėsi. 65-ąją mačo minutę FK „Panevėžys“ padidino savo persvarą. Svečių ekipos žaidėjas savo baudos aikštelėje stabdydamas Lucą De Vega Limą pažeidė taisykles, už ką rungtynių teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jį tiksliai realizavo N. Gorobsovas – 2:0.

Sėkmės įkvėpti Lietuvos čempionai 67-ąją minutę pelnė dar vieną įvartį. Tiksliu smūgiu iš arti pasižymėjo ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs Noelis Mbo – 3:0.

70-ąją rungtynių minutę panevėžiečiai aikštėje liko rungtyniauti mažumoje. Aikštės šeimininkų futbolininkui Cheikhou Diengui buvo parodyta antra geltona kortelė ir žaidėjas susitikimą baigė anksčiau laiko.

Įgiję kiekybinę persvarą Suomijos čempionai tvirtai perėmė iniciatyvą. Daug darbo turėjo „Panevėžio“ komandos vartininkas E. Timburas, kuris atrėmė kelis pavojingus varžovų smūgius. Lietuvos čempionai išlaikė įgytą persvarą ir laimėjo susitikimą rezultatu 3:0.

Rungtynes su HJK panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Emilis Timburas, Rokas Rasimavičius (85 min. Nojus Lukšys), Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Robertas Mazanas, Nicolasas Gorobsovas, Ernestas Veliulis (75 min. Markas Beneta), Lucas De Vega Lima, Cheikhou Diegas, Federico Palacios (62 min. Noelis Mbo), Sivertas Gussi (62 min. Jovanas Čadženovičius).

Atsakomosios rungtynės tarp „Panevėžio“ ir HJK komandų vyks liepos 16 dieną Helsinkyje. Poros nugalėtojas UEFA Čempionų lygos antrajame atrankos etape žais su lenkų Balstogės „Jagiellonia“ ekipa.