"Sekundės" archyvo nuotr.

Planuojama baigti šildymo sezoną

Planuojama baigti šildymo sezoną

Jau penktadienį Panevėžio daugiabučiai namai turėtų pereiti prie vasaros režimo. Jei permainingi orai neatneš staigmenų, miesto Savivaldybė ketina baigti šildymo sezoną. Jis šiais metais būtų mėnesiu trumpesnis nei pernai.

Įsakymą dėl nutraukiamo šildymo Panevėžiui paprastai pasirašo Savivaldybės vadovai. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža „Sekundei“ teigė, kad jau yra minčių sekti paskui didžiuosius Lietuvos miestus ir paskelbti sezono pabaigą. Tai daroma, kai vidutinė oro temperatūra tris dienas iš eilės yra ne mažesnė nei 10 laipsnių šilumos.

„Sekame orų prognozes ir matome, kad keletą dienų turėtų atvėsti. Nenorime dėl to nuskriausti mokyklų, darželių. Bet penktadienį priimsime sprendimą, ar jau šildymą nutraukti“, – sakė direktorius.

Pašnekovas priminė, kad daugiabučių namų gyventojai ir iki Savivaldybės sprendimo gali savarankiškai nutraukti šilumos tiekimą. Tai pastatuose organizuoja daugiabučių namų valdytojai ir šildymo sistemų prižiūrėtojai. Šildymas išjungiamas, kai dauguma daugiabučio namo gyventojų drauge sutaria tai padaryti.

Pernai šildymo sezonas Panevėžyje buvo baigtas gegužės 12 d. O dar prieš metus – balandžio 11 d., tačiau po kelių dienų šildymas buvo atnaujintas ir galutinai šildymo sezonas užbaigtas tik gegužės 3 d.

Brangiausias vasaris

2017–2018 m. šildymas Panevėžio mieste buvo pradėtas spalio 4 d. Šį sezoną, pasak bendrovės „Panevėžio energija“ atstovės spaudai Daivos Paulauskienės, daugiausia už šildymą gyventojams reikėjo mokėti vasario mėnesį, kai vidutinė lauko temperatūra Panevėžyje buvo 6,5 laipsnio šalčio. Tuomet 50 kvadratinių metrų ploto dviejų kambarių buto savininkas už šildymą daugiabučiuose namuose vidutiniškai mokėjo 51 eurą. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 885 kWh šilumos ir vieno kvadratinio metro šildymas vidutiniškai kainavo 1,02 euro.

Mažiausiai panevėžiečiai už šilumą mokėjo sezono pradžioje – spalį vieno kvadratinio metro šildymas vidutiniškai kainavo 39 centai.

„Mokesčių dydį lemia šilumos kaina ir suvartojimas. Šilumos kaina per visą sezoną kiekvieną mėnesį buvo perskaičiuojama ir ją lėmė kuro bei pirktos šilumos kainos. Per šildymo sezoną mažiausia kaina buvo 5,60 ct už kWh su 9 proc. PVM, o didžiausia – 5,77 ct už kWh su 9 proc PVM.

O šilumos suvartojimas kiekvieną mėnesį kito, priklausomai nuo oro temperatūros ir kitų veiksnių“, – aiškino D. Paulauskienė.

Milijoninė skola

Suskaičiavus 2017 m. vidutinę metinę AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kainą, praėję metai, įmonės atstovės duomenimis, buvo pigiausi per šešerių metų laikotarpį.

Tačiau ir mažesnė kaina daliai vartotojų buvo neįkandama. Balandžio 1-osios duomenimis, skolingi už šildymą liko 4600 butų (iš 34,5 tūkst.), arba apie 13 proc. visų butų, su kurių gyventojais sudarytos šilumos vartojimo pirkimo–pardavimo sutartys. Pernai tokiu metu už šilumą buvo skolingi maždaug 4900 miesto butų savininkų.

Šiemet balandžio 1 d. Panevėžio daugiabučių namų gyventojų skola 42 tūkst. eurų mažesnė nei pernai tuo pačiu metu ir 127 tūkst. eurų mažesnė nei buvo prieš dvejus metus.Gyventojų skola „Panevėžio energijai“ dabar siekia 1,5 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų