Permainingose pusfinalio rungtynėse – dramatiška „7bet-Lietkabelio“ pergalė

Šeštadienį Kaune startavo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto kovos. Pirmajame pusfinalyje susikovė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“. Šiame susitikime panevėžiečiai po atkaklios kovos palaužė sostinės ekipą – 94:86 (15:23, 16:18, 27:17, 36:28).

Susitikimo pradžioje abi ekipos sunkiai rinko taškus – sužaidus 2 minutes panevėžiečiai pirmavo 3:2. „Ryto“ krepšininkai labai greit susirinko komandines pražangas, o „7bet-Lietkabelis“ tai stengėsi išnaudoti. Įpusėjus ketvirčiui, sostinės ekipos krepšininkai perėmė iniciatyvą ir įgijo 9 taškų pranašumą (17:8). Vilniečiai po pirmųjų 10 žaidimo minučių buvo stipresni – 23:15.

Aukštaitijos klubo gretose dominavo Džordže Gagičius – vidurio puolėjas pataikė dvitaškį su pražanga, o „7bet-Lietkabelis“ priartėjo iki 5 taškų (18:23). Tuo tarpu Vilniaus komanda per 4 antrojo ketvirčio minutes sukrapštė vos 2 taškus. Vis dėlto, vėliau Giedriaus Žibėno auklėtiniai įsibėgėjo, o po pirmosios rungtynių pusės pirmavo dviženkle persvara – 41:31.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo spurtu 11:4 ir priartėjo prie varžovų iki 3 taškų (42:45). Atkakli kovą tęsėsi visą ketvirtį. Gabrielius Maldūnas baudos metimu priartino savo ekipą iki minimumo (52:53). Prieš lemiamą kėlinį rezultatas tarp ekipų buvo lygus – 58:58.

Džordže Gagičius pratęsė savo galingą pasirodymą ir ketvirtojo kėlinio metu. Po vidurio puolėjo baudų metimų panevėžiečiai pirmavo 67:62. „Ryto“ gretose spindėjo Marcusas Fosteris – jo pastangomis netrukus rezultatas vėl buvo lygus (68:68). Į tai Panevėžio ekipa atsakė dviem tolimais metimais, persverdama rezultatą savo naudai – 79:73. Gedimino Oreliko tritaškis likus žaisti pusantros minutės suteikė „7bet-Lietkabeliui“ dviženklę persvarą (86:76). Vilniečiai dar bandė gelbėtis, tačiau jų pastangų nepakako – Panevėžio klubas žengia į KMT finalą.

„7bet-Lietkabelis“: Džordže Gagičius 31, Deividas Sirvydis 18, Gediminas Orelikas 13.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23, Margiris Normantas 14, Martynas Echodas 12.