D. Staškevičiūtės nuotr.

Penki panevėžiečiai tapo Lietuvos čempionais

Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos aklųjų sporto federacijos (LASF) uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame puikiai pasirodė panevėžiečiai.

Panevėžio akliesiems ir silpnaregiams sportininkams labai sėkmingai prasidėjo naujasis LASF organizuojamų varžybų sezonas. Dar vasario pirmąjį savaitgalį šalies čempione tapo šachmatininkė Darija Staškevičiūtė, kuri puikiai kovojo ir su vyrais. Kaip ir nugalėtojas bei prizininkai, ji surinko 4 taškus ir tik dėl papildomų rodiklių panevėžietė liko ketvirtoje vietoje. Vilmantas Balčikonis pasirodė kiek kukliau ir tarp 20 šachmatininkų užėmė 14 vietą.

Sostinės lengvosios atletikos manieže vyko LASF uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame buvo išaiškinti ir šalies geriausi jaunučiai, jauniai ir veteranai. Net 17 sportininkų šioms varžyboms parengė treneriai Sergejus Sokolovas ir Vidas Ščevinskas. Keturi panevėžiečiai tapo Lietuvos čempionais, o iš viso buvo iškovota net 20 medalių. Jaunieji sportininkai ir veteranai buvo apdovanoti net 19 diplomų, iš kurių 8 – pirmo laipsnio.

Po du aukso medalius pelnė bėgikės. Penkerių paralimpinių žaidynių dalyvė Sigita Markevičienė (vedlys Arnoldas Jenuškevičius) nepralenkiama buvo 400 m ir 1500 m distancijose. Jurgita Gritėnaitė (vedlys Nedas Vaitiekus) pajėgiausia buvo 800 m ir 3000 m bėgimuose, o 1500 m nuotolyje pelnė sidabrą. Arvydas Markevičius (vedlys Ąžuolas Adamonis) iškovojo visų trijų spalvų medalius. Panevėžietis 800 m bėgimo rungtyje pelnė auksą, 1500 – sidabrą ir 400 m – bronzą.

Dėl trečiosios vietos atkakli kova vyko su komandos draugu Pranu Pliuška (vedlys N. Vaitiekus), kuris įveiktas ketvirtas (skyrė tik 0,4sek.). Įvertinus amžiaus koeficientą Pranas šioje distancijoje tapo nugalėtoju veteranų grupėje.

Trejų paralimpinių žaidynių dalyvė Dangutė Skėrienė čempione tapo rutulio stūmimo rungtyje. Tarp Panevėžio neįgaliųjų sportininkų ši trenerio V. Ščevinsko auklėtinė buvo pripažinta 2023 metų geriausia sportininke. Dar vienas šio trenerio auklėtinis Simas Devainis iškovojo sidabro medalį.

Veteranų grupėje šioje techninėje rungtyje net trys panevėžiečiai papuošė apdovanojimų pakylą. Pirmoji vieta atiteko Anicetui Stankūnui, antroji – Pranui Pliuškai, o trečioji – Gintarui Čiukšiui.

Po du (sidabro ir bronzos) medalius pelnė Gitana Paslauskienė ir Goda Aleknavičiūtė. Gitana apdovanota medaliais už rezultatus šuolio į aukštį ir rutulio stūmimo rungtyse, Goda – 800 m ir 400 m bėgimo rungtyje.

Bronzos medaliais pasipuošė Zigmantas Rimkus (1500 m ir 3000 m), Aušra Baltrūnienė (1500 m) Kilminta Timofejevaitė (400 m) ir Ignas Mišeikis (200 m). Ant apdovanojimų pakylos trečio laiptelio už šuolį į tolį veteranų grupėje atsistojo Jurmantas Maselis. Visai nedaug iki apdovanojimo trūko Matui Steponavičiui (4 vieta rutulio stūmimo rungtyje). Varžybų debiutantas toje pačioje rungtyje Dainius Masėnas tarp 9 sportininkų užėmė 7 vietą.

Panevėžio sporto klubo „Šviesa“ lengvaatlečių parodytais rezultatais liko patenkinta komandos vadovė Sigita Markevičienė.

„Federacijos vadovai atkreipė dėmesį, kad mūsų komanda išsiskiria iš kitų. Čia ir vyresnieji sportininkai su savo patirtimi, ir jaunimas su jiems būdingu ryžtu. Gera tokias komandas suformuoti, kai patys sportininkai dega noru dalyvauti. Ir mūsų lyderiai (ar vedliai, kaip juos kiti vadina) mielai sutinka mums padėti bėgimo takeliuose. Matydami begalinį sportininkų norą varžytis, jie taip pat užsidega noru laimėti. Štai šį kartą vienam tokiam pagalbininkui negalėjus dalyvauti, mielai jo darbą pasidalijo Ąžuolas ir Nedas, padėdami Zigmantui laimėti bronzos medalius. Už jų nuoširdų pasiaukojamą darbą mūsų sportininkai jiems atsilygina gerais rezultatais. Žinoma, laukiame ir norinčių prisijungti prie aktyvios kasdienybės – turinčių regėjimo sutrikimų ir atitiksiančių varžybų nuostatus. Galima tiesiog mus susirasti miesto aklųjų ir silpnaregių organizacijoje arba žvilgtelėti į federacijos puslapį“, – kalbėjo S. Markevičienė.