Panevėžys turistų nevilioja

Panevėžys turistų nevilioja

Nors vietinis turizmas Lietuvoje sparčiai populiarėja, tačiau Aukštaitijos sostinė savo veido dar neatrado. Po savo šalį besižvalgantys lietuviai Panevėžį dažniausiai aplenkia.

Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos duomenimis, vien 2016 metais vidinio turizmo rinka augo dešimtadaliu, vis dėlto dauguma lietuvių į Panevėžį neužsuko – rinkosi kurortinius miestus tokius kaip Druskininkai, Palanga bei Birštonas. Pagal populiarumą tarp vietos turistų nuo kurortų nedaug atsiliko šalies didmiesčiai Vilnius, Kaunas bei itin sparčiai turizmo sektoriuje augusi Kretinga. Nors Aukštaitijos sostinė dideliais lankytojų srautais pasigirti negali, Panevėžio turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Daiva Tankūnaitė dėl to nesijaudina.

Mūsų kraštiečiai itin domisi savo istorija bei kultūra. Nuo gegužės pabaigos, projekto „Susitikime penktadienį“ metu, organizuojame nemokamas ekskursijas, kurios sulaukia tikrai nemažai susidomėjimo. Panevėžiečius domina maestro Juozo Miltinio kabinetas, kitos vietos, į kurias jie net nebuvo įkėlę kojos. Norint sudominti, tereikia mokėti prisibelsti į žmonių širdis. Juk nemažai keliautojų ieško ne įspūdingų objektų, o plytelės, ant kurios atsistojus galima sugalvoti norą“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio TIC direktorė.

D. Tankūnaitė įsitikinusi, kad norint padidinti susidomėjimą miestu, derėtų stiprinti prekybos turizmą, labiau akcentuoti vietos kultūros ir meno objektus bei surasti išskirtinę savo nišą.

Pirmiausia svarbu, kad Panevėžio ir Lietuvos strategija turizmo klausimais sutaptų, nes šiuo metu mūsų miestas nėra prioritetinis. Situaciją gali pakeisti ir vienas objektas. Žmonėms reikia išskirtinių, inovatyvių, negirdėtų dalykų. Net ir paprasto Kalėdų žaisliukų muziejaus vertė akimirksniu išauga, jeigu prie jo galime prirašyti, kad tokio objekto nerasite niekur kitur Lietuvoje bei Baltijos šalių valstybėse“, – įsitikinusi direktorė.

Nors Panevėžyje šiuo metu nėra itin daug išskirtinių pramogų, D. Tankūnaitė tvirtina dėl to neigiamu komentarų negirdinti. Pasak jos, iš užsieniečiu lūpų niekada neišsprūsta neigiami atsiliepimai, o palikdami miestą svetimšaliai visada randa už ką padėkoti bei kuo pasidžiaugti.

Komentarai

 • Nė vienas projektas nebuvo vertinamaas turistinio prioriteto prasme.

  • Atsakyti
 • ar naujiena p. Tankūnaitei, kad dėkojama tik iš mandagumo. O šiaip -kokie vadovasi toks ir miestas.

 • kaip buvo kaimas pries 100 metu-taip ir liko.Tik bomzu padaugeja.O kokia geopolitini padeti turi miestas-Lietuvos centre,magistrales-Riga-Vilnius ir t.tKaimieciai liks kaimieciais

 • galima sužaisti ant, apie ką nesenai buvo straipsnis – miestas miršta. Kaip žmonės važiuoja į Pripetę ar Detroitą, taip gali atvažiuoti ir čia. Maršrutas pavadinimu „Kaip mirė Lietuva. Panevėžys – pabaigos pradžia“.

  • taip

 • Manau, kad Panevėžio m. turizmo agentūra yra neaktyvi, kai per ilgai užsisėdi vienose pareigose, gal ir nebelieka entuziazmo… Gaila, kad toks žalias miestas ir esantis geroje Lietuvos vietoje liko toks primirštas…

 • Juk nemažai keliautojų ieško ne įspūdingų objektų, o plytelės, ant kurios atsistojus galima sugalvoti norą“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio TIC direktorė.
  Tai va, kol toks vadovų požiūris, kurie įsivaizduoja, kad galima nieko neinvestuojant ir nesukuriant „įspūdingų objektų“, o plaukiojant savo fantazijose apie kažkokias plyteles, pritraukti turistų, tol nieko ir nebus. Paimkim Anykščius, pastatė kažkokį taką tarp medžių, buvau, nieko ten gal stebuklingo, bet didžiulė reklama, įdomi idėja ir žmonės eilėse stumdosi.
  Ko trūksta Panevėžiui, tai kad čia dirba idėjų neturintys vadovai, vyt juos lauk ir situacija pasikeis.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų